Komentarze Komentarze

Kościół, który mnie zawodzi

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-09-09 16:06:56
Może to, co napiszę niektórych zirytuje, może się narażę. Trudno. Przelała się we mnie ostatnio czara goryczy i nie wiem już sam, co mam myśleć o Kościele w Polsce. Tak, wydarzyło się w nim coś złego i chyb czas wreszcie głośno o tym mówić.
więcej
Ilość wiadomości: 41
2018-09-09 16:06:57
"Ten Kościół mnie zawodzi, bo zamiast Dobrej Nowiny o ratunku dla człowieka, głosi Złą Nowinę o zagrożeniach i grzechu."

"A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: «Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz»"

Rozumiem, że Pan Bóg też głosił Zą Nowinę Adamowi i Ewie i dlatego źle się to skończyło:)

"Ale tylko ten, który się boi, może zarażać strachem innych. Nie zależy mi na tym, żeby rozwalać Kościół, chodzi mi o to, żeby przestał się bać."

"Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie!"

http://www.teologia.pl/m_k/prz-01.htm#b

"Często zastanawiam się, co właściwie jeszcze robię w tym Kościele. Co ma do zaoferowania facetowi przed trzydziestką"

Hm, a o sakramentach Pan teolog się nie uczył? Teraz na teologii uczą samozbawienia?
Ilość wiadomości: 172
2018-09-10 09:39:32
a czy ktoś zmusza pana do prznależenia do Kościoła, jeżeli cię tu nic nie trzyma, jeżeli wszyscy sa źli a ty jeden sprawiedliwy - to prosze wyjśc z Kościoła, i poczuć sie wolnym o doskonałym....
Ilość wiadomości: 112
2018-09-10 22:33:12
Bardzo nie podobają mi się słowa:"Wałkowanie na okrągło słów Jana Pawła II". Gdyby rzeczywiście znał Pan jego słowa (aktualne do dziś) i znaczenie jego pontyfikatu, nie wypowiadałby się Pan w tak lekceważący sposób. Zachęcam do uważnej letury i przemyśleń zamiast do deptania autorytetu.
Ilość wiadomości: 1
Odpowiedź do: chlop | 2018-09-11 08:20:01
To właśnie robią księża (oczywiście nie wszyscy, ale zdecydowana większość). Albo słuchasz i robisz co każą albo wypad! Jak ktoś potrafi myśleć i zadawać pytania, to takiego nie chcą. To własnie odpycha normalnych ludzi. Przecież tu nie o to chodzi! Zamiatanie problemów pod dywan to nie rozwiązanie problemów.

A już faktycznie nalepsze jest "tak, bo tak", czego nawet dziecko nie zrozumie.
Ilość wiadomości: 1
2018-09-12 10:41:26
W Polsce jest jescze Kościół Protestancki , a NOWA REFORMACJA jak NOWA EWANGELIZACJA powinna stać się POWSZECHNA.
To co nazywa się Polskim Kościołem KAtolickim to jest jakaś KArykatura i Atrapa. To jest kpina z Wiary i Herezja. Jko wzory do naśladowania sa stawiani ludzie którzy PRZYSIĘGALI "TAk mi dopomórz BÓG i bug ich nie wysłuchał. Są krzywoprzysiężcami zachwalanymi przez coś co sie Smie nazywać polskim kościołem . DObrze że tego nie nazywaja KOściołem CHrystusa  bO CHrystus byłby zdziwiony i zdenerwowany.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook