Komentarze Komentarze

Hołownia trafnie o filmie Smarzowskiego "Kler" i o kościelnym "co łaska"

Autor Wiadomość
Ilość wiadomości: 49
Odpowiedź do: katarzynka22.09.97 | 2018-08-13 23:12:43
Ale jednak jesteś parafianką konkretnego miejsca, więc wskazane byłoby tam uczęszczać.
Ewidentnie masz problem z pieniądzem, w związku z tym czujesz się lepsza od proboszcza, a to grzech pychy. Przecież nawet święty Franciszek, którego kojarzymy z ubóstwem, wszak to właśnie ślubował, używał naczyń i szat liturgicznych najlepszej jakości; robił to na chwałę bożą. Nie rozróżniasz dwóch sytuacji: życia codziennego i liturgii, w której ksiądz jest "in persona christi".

Co do napomnień, idźmy za wskazaniami samego Pisma: jeśli nie pomoże upomnienie w cztery oczy, wtedy bierzemy świadka, jeśli i to nic nie da, to robimy to w obliczu całego Kościoła. A tak, postawa, którą reprezentujesz jest - nie bójmy się tego słowa - tchórzliwa. Myślisz tylko o sobie, nie o wspólnocie.
Ilość wiadomości: 462
2018-08-14 14:37:54
Trafny komentarz!
Ilość wiadomości: 462
Odpowiedź do: bulwaPapieska | 2018-08-14 14:41:13
Moze nie chce iśc do nieba, pełno tam będzie ludków z Afryki a on się ich boi ;) 
Ilość wiadomości: 5
Odpowiedź do: SBolec | 2018-08-27 22:15:24
Nie czuję się lepsza od proboszcza to raz. Dwa, że remont całej plebanii i wszystkiego co popadnie prócz samej świątyni jest dla samego człowieka. I nie możesz człowieku mówić o mnie, że jestem tchórzem czy samolubem skoro mnie nie znasz i kiedy wypowiadam się tylko i wyłacznie na temat tego ze bardzo nie podoba mi się postepowanie proboszcza. Z reszta od lat kościołem jako instytucją rządził pieniadz i doskonale wszyscy o tym wiemy. Mówiąc bardzo ogólnie. Nie twierdzę, że każdy duchowny się poddawał takim rządom pieniądza no, ale co fakt to fakt. Sama historia o tym wspomina. A teraz zakończmy tą wymianę zdań bo wiadomo, że według Pani/ Pana jestem tą złą, a Pani/Pan tą/ tym dobrym. Więc szczęść Boże.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook