Komentarze Komentarze

Hołownia trafnie o filmie Smarzowskiego "Kler" i o kościelnym "co łaska"

Autor Wiadomość
Ilość wiadomości: 49
Odpowiedź do: trubadur1 | 2018-08-12 22:38:56
No a jak myślisz, dlaczego wszystkie paramenty liturgiczne są złocone, a nie na przykład z drewna albo ceramiki? Bo dla Boga wszystko ma być najlepsze i najpiękniejsze, bo to mu się podoba. Tego od nas oczekuje
Odpowiedź do: trubadur1 | 2018-08-12 22:40:37
Nie jestem księdzem, więc cios chybiony a moja klata ocalona ;)
Ilość wiadomości: 109
Odpowiedź do: trubadur1 | 2018-08-12 23:05:59
dlaczego Ciebie mój drogi rajcuje ból innej osoby? jeśli masz problemy szukaj wsparcia. możesz też do mnie napisać na priv
1765576608.jpeg
Ilość wiadomości: 23
Odpowiedź do: bulwaPapieska | 2018-08-12 23:09:24
Czytalem artykul o panu Holowni ze mial duze problemy w nauce, byl malo inteligenty i podatny na wplywy kolegow, dlatego nic dziwnego ze jako osoba publiczna doprowadzil do takiego upadku swojego wizerunku przez bratanie sie z lewicowymi mediami, wstyd ze publikuje takie artykuly.
Ilość wiadomości: 5
Odpowiedź do: SBolec | 2018-08-12 23:44:19
Serio złota Bóg oczekuje, pieknych organów, szat księży, świec? A myślałam, że Bóg pragnie byśmy byli dobrymi ludzmi i wiernymi Jemu. Którzy są miłosierni i szerzą Jego dobre słowa i to jaki jest dla nas dobry.
Bardzo nie podoba mi się jak kościół opływa złotem, jak księża doja z ludzi, którzy są zwykle o wiele biedniejsi od tych księży, którzy akurat daja sie ponieść mamonie, żadzom cielesnym itd... Bo wiadomo nie każdy ksiądz jest zły. Jest wiele prawdziwych księży oddanych Bogu i za razem skromnych i nie chodzi mi o to, że maja być biedakami. 
Odpowiedź do: katarzynka22.09.97 | 2018-08-12 23:53:34
A dodam jeszcze, że gdyby Bogu zależało na pieknym wnetrzu i złocie to by nie rodzil sie w stajni tylko mógłby swoja mocą sprawić, że urodziłby się w złotej komnacie i byłby owiniety w jedwabne i czy najlepsze szaty. A! I jakby chciał od nas złota to słabo z nami bo raczej wiekszość swiata nie jest na tyle bogata by chodzic obwieszona złotem ;/ Wiec droga Pani z całym szacunkiem, ale "trzeba kupić piękne świece, które będą się Bogu podobały a nie wydmuszki na olejek parafinowy, że trzeba organy odnowić co by pięknie grały na chwałę Pana" nie są Panu Bogu do niczego potrzebne. To cieszy tylko próżne oko ludzi na ziemi.
Odpowiedź do: katarzynka22.09.97 | 2018-08-12 23:56:07
A więc wierzysz w tę papkę medialną, którą karmi nas świat? Że Kościół jest pełen złych księży, którzy czychają na twoje pieniążki,  etc?
W jaki sposób chcesz stać się miłosierna, dobra... czyż nie przez modlitwę, post i jałmużnę? To są najprostrze drogi, które wskazał nam Pan. Gdzie się modlisz i przyjmujesz sakramenty jeśli nie w kościele? To całe złoto, bogactwo ma pokazać (wiadomo, że tylko w małym procencie) wielkość samego Ojca. Wtedy masz pewność, że jest w stanie zrobić wszystko.
Odpowiedź do: SBolec | 2018-08-13 00:18:40
Nie chodzi o media. Z reszta napisałam, że nie każdy ksiądz jest taki, bo są też ci, że to tak nazwę prawdziwi. Chodzi o to, że sama mam w swojej parafii proboszcza, który musi miec wszystko nowiutkie, złote, szaty najlpesze i cały czas chce pieniądze od parafian. Perwszy zagląda do koszyka z pieniędzmi. Jak został nowym proboszczem to pierwsze co zrobil po odprawieniu mszy to publiczne liczenie pieniędzy z puszeczki. Co prawda nie na głos, ale wyleciał jak poparzny po pieniązki. Więc nie media, a prawdziwa sytuacja w parafii. Dlatego uczęszczam do innej bo mam dosyć chciwości i zachłanności proboszcza.
Odpowiedź do: katarzynka22.09.97 | 2018-08-13 12:53:22
Czyli chodzisz/nie chodzisz do kościoła ze względu na osobę księdza? Gdybyś nie była przywiązana do swoich pieniędzy, nie ruszałoby Cię to co on wyprawia.
Parafia jest wspólnotą i Ty ją w ten sposób niszczysz. Czemu, według wskazań Jezusa, nie pójdziesz i nie "napomnisz brata" (bo pamiętajmy, że takim jest proboszcz)? Działałabyś w imię dobra całej wspólnoty.
Odpowiedź do: SBolec | 2018-08-13 15:13:07
Do tego probszcza niewiele dociera. Więc wolę się nie irytować jego postawą i uczęszczam do innej parafii. Więc droga Pani uczęszczam do kościoła. Nie mam obowiązku chodzić do swojej parafii.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook