Komentarze Komentarze

Hołownia trafnie o filmie Smarzowskiego "Kler" i o kościelnym "co łaska"

Autor Wiadomość
Ilość wiadomości: 109
Odpowiedź do: Lach | 2018-08-11 14:16:36
to i ja Ci odpowiadam, do nieba nie pójdziesz za bycie Polakiem! Lepiej się nawróć, albo będzie jeden więcej Polak w piekle.
Odpowiedź do: bulwaPapieska | 2018-08-11 14:57:20
każdy kto ma wyrzuty sumienia mnie minusuje dając świadectwo żę mówię prawdę. cierpie jak prorok.
Odpowiedź do: bulwaPapieska | 2018-08-11 14:59:06
każdy kto ma wyrzuty sumienia mnie minusuje dając świadectwo że mówię prawdę. cierpię jak prorok.
Ilość wiadomości: 64
Odpowiedź do: trubadur1 | 2018-08-11 15:34:09
Było to spowodowane patrzeniem na historię polskiego Kościoła tylko przez pryzmat XIX i XX wieku, gdy Kościół rzeczywiście pomoagał przetrwać polskości. Były jednak przecież takie czasy, gdy Kościół Polsce potężnie szkodził - patrz np. Targowica. 

Dziś niestety te czasy warcają, a współczesnymi targowiczanami są tacy Nycz, Polak, Skworc, Zadarko, Ryś...
Ilość wiadomości: 364
Odpowiedź do: Lach | 2018-08-11 16:18:15
To bardzo współczuję bycia w ciągłym rozkroku, czy być dobrym Polakiem, czy dobrym chrześcijaninem. Widać, że to taki ból, który już zaburza myślenie.
Ilość wiadomości: 1
2018-08-11 17:38:05
Przyznam, że i mnie rozbawiły "zakątki Pani Kulig." Jakże wysublimowany poziom katolickiej ironii Pana Redaktora Hołowni. Jednak satysfakcja z dokopywania Kościołowi instytucjonalnemu przywodzi mi na myśl stare powiedzenie: "Jeśli chesz udobruchać wroga, przyłóż swojej matce." Czyżby w tym kierunku oscylował Pan Redaktor?
Z poważaniem - profan
Ilość wiadomości: 64
Odpowiedź do: trubadur1 | 2018-08-11 17:47:15
Doprawdy niechęć zaciemnia twoją zdolność czytania ze zrozumieniem. Kto tu mówi o rozkroku? Po prostu katolicyzm jest dobry tak długo, jak pozwala podtrzymać polskość. Gdy działa przeciw niej, trzeba go bez żalu pożegnać.
Odpowiedź do: plemeprofan | 2018-08-11 18:06:38
ależ was pieką słowa p. Hołowni. Nie możecie pozostać obojętni. szanowny plemeprofan prubuje się uśmiechać, żartować, ale w głębi jest wściekły gdyż poczuł piczenie. W ustach mu zaschło, ma ponurą minę. Co Cię tak uraziło?! Co zabolało?
Ilość wiadomości: 49
Odpowiedź do: Lach | 2018-08-12 12:53:06
Szanuję twoje poglądy, ale generalizacja jest jednym z podstawowych błędów logicznych. Targowica=Kościół? Jasne, że był tam m.in. bp Kossakowski, ale to były jednostki. Cały Kościół nie opowiedział się za zdrajcami.

Druga część wpisu to prawda
Ilość wiadomości: 49
Odpowiedź do: Lach | 2018-08-12 12:56:35
Czyli można być Polakiem i jednocześnie złodziejem i oszustem? Można, jeśli to dobre dla ojczyzny. Daruj, ale bez chrześcijaństwa, bez jego moralności, będziemy narodem skarlałym. Vide ukraińcy

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook