Komentarze Komentarze

Hołownia trafnie o filmie Smarzowskiego "Kler" i o kościelnym "co łaska"

Autor Wiadomość
Ilość wiadomości: 105
Odpowiedź do: Szon | 2018-08-10 22:28:41
Pojawienie się w Europie Islamu i jego stopniowo coraz bardziej dominująca pozycja jest moim zdaniem, biorąc pod uwagę Biblię, świadectwa świętych i mistyków, objawienia maryjne - karą bożą. To pojęcie w dobie "kultu miłosierdzia bożego" jest zepchnięte na margines. Współczesny Kościół mówi wiele o miłosierdziu bożym, negując przy tym lub przemilczając bożą sprawiedliwość. A to z kolei jest jednym widocznych efektów protestantyzacji Kościoła Katolickiego.

Wracając do meritum - narody Europy odrzuciły Chrystusa i podeptały dekalog i za to zapłacą wysoką cenę. Proszę sobie przypomnieć reakcję społeczeństw Europy Zachodniej i tamrejszych episkopatów na encykliki Pawła VI i Jana Pawła II. Chrystus przez tych papieży wzywał do nawrócenia - bezskutecznie. Stąd też uważam, że w Europie będzie miał miejsce scenariusz biblijny, którego finałem stanie się "oczyszczająca karą". Bowiem boża sprawiedliwość wynika z miłosierdzia i dąży do nawrócenia grzesznika.

W Europie miejsce dzieci zamordowanych w łonach matek zajmą przybysze z Afryki i Bliskiego Wschodu. Tam aborcja jest nieakceptowana. Dziecko jest darem bożym, błogosławieństwem. Wobec każdego abortowanego dziecka Bóg ma plan. Miliony bożych planów zostało zniweczonych w Europie przez aborcjonistów.
Konsekwencje grzechów niszczą nie tylko pojedyńczych ludzi, ale także rodziny i całe narody.
Ilość wiadomości: 64
Odpowiedź do: bulwaPapieska | 2018-08-10 23:20:46
Chcą mi odebrać mój dom i zniszczyć najwspanialszą cywilizację jaka kiedykolwiek powstała.
Ilość wiadomości: 2647
2018-08-11 04:32:46
"Ja wiem, że temu młodemu księdzu, po tym co dziś usłyszałem, gdyby potrzebował, dałbym wszystko, co tylko bym mógł."

A jakby się znalazło więcej takich to nawet można napisać artykuł...

Szymon Hołownia: "Tak naprawdę nikt nie wie, jakimi pieniędzmi obraca i ile przynoszą mu regularne zbiórki prowadzone w Polsce i za granicą..."
Ilość wiadomości: 370
Odpowiedź do: ptgalik777 | 2018-08-11 08:40:58
Aborcja w Europie była powszechnie stosowana od niepamiętnych czasów. Przypominam, że KK dopiero w XIX w zakazał aborcji. Wcześniej tzw. spędzanie płodów było dopuszczalne. Robiono to najczęściej poprzez stosowanie odpowiednich ziół. 
Ilość wiadomości: 109
Odpowiedź do: Lach | 2018-08-11 12:45:31
odpowiem Ci tak jak Jezus... ze smutkiem w oczach i łzami. "Jeśli ktoś prawuje się z Tobą o szatę, dajmu i płaszcz". A także: "kto chce zachować swoje życie, straci je". Tak więc sam widzisz czy jesteś uczniem Jezusa, czy nie...
Ilość wiadomości: 64
Odpowiedź do: bulwaPapieska | 2018-08-11 13:07:09
Na taki argument zawsze odpowiadam: Jeśli mam do wyboru być dobrym Polakiem lub dobrym chrześcijaninem, zawsze wybieram to pierwsze.
Ilość wiadomości: 364
Odpowiedź do: Lach | 2018-08-11 13:35:51
A to ci heca! Przecież "dobrzy Polacy" zawsze skandowali, że "Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem (krzyż) Polska jest Polską a Polak Polakiem!" :-))))))
Odpowiedź do: SBolec | 2018-08-11 13:38:00
Poczułeś ból tego uderzenia? I dobrze!
Odpowiedź do: SBolec | 2018-08-11 13:43:43
A to Ty wiesz, jakie świece się Bogu podobają??? :-)))) A może wystarczy, że Tobie się będą podobały??? Bo taki masz "boski gust"! :-))))
Ilość wiadomości: 105
Odpowiedź do: Szon | 2018-08-11 13:44:13
Tzw. spędzanie płodów, o którym piszesz dotyczyło kiedyś marginesu społeczeństwa. Począwszy od XIX w. zjawisko to przybierało na sile. Stąd wynikał stanowcza reakcja Kościoła. Po II wojnie światowej aborcja przyjęła formę masowej zbrodni na skalę przemysłową, której Hitler i Stalin mogliby tylko pozazdrościć. Im się coś takiego nie udało. Aborcja jest zbrodnią wołającą o pomstę do nieba. Pomasta nieba w postaci konsekwencji tego grzechu właśnie się realizuje w Europie.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook