Komentarze Komentarze

Hołownia trafnie o filmie Smarzowskiego "Kler" i o kościelnym "co łaska"

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-08-10 12:24:36
Szymon Hołownia w swoim wpisie na Facebooku opisał sytuację, w której kapłan głoszący kazanie nawiązał do trailera filmu Wojtka Smarzowskiego pt. "Kler". - Oho, pomyślałem, zaraz będzie jazda, że atak na Kościół, że "kamienują kapłanów!" A tu - psikus - nie.
więcej
Ilość wiadomości: 49
2018-08-10 12:24:37
Panie Hołownia, straciłeś okazję żeby być cicho i nie ośmieszyć się.
Pozwolę sobie zacytować "I że on chciał, jako ksiądz, uderzyć się we własne piersi, serdecznie przeprosić wszystkich, którzy z księżmi prezentującymi takie podejście się zetknęli" - no geniusz! Chce się uderzyć we własne piersi... a uderza w cudze. Za dużo tvn-u?
Ilość wiadomości: 109
2018-08-10 12:32:24
Hołownia ma racje! Kościół powinien byc bardziej rozwarty na biednych i Afrykańczyków. Słowa o 50 tyś euro darowizny sprowokowały mnie by tez przesłac pieniądze do Watykanu. Z dopiskiem: na łodzie dla Afrykańczyków. Polska i Kościół umiera, przyszłość to połączenie z czarną rasą, czy się wam to podoba czy nie. Hołownia to rozumie.
Ilość wiadomości: 49
2018-08-10 12:40:42
Serio? Mam potem wyjść na ulicę i wszędzie czarno? I tylko w kościele spotkam białych?
Wolę dać pieniądze proboszczowi, niż wysłać do Watykanu, gdzie będą kupować te łodzie dla uchodźców. Proboszcz przynajmniej wie jakie są potrzeby wiernych, że trzeba kupić piękne świece, które będą się Bogu podobały a nie wydmuszki na olejek parafinowy, że trzeba organy odnowić co by pięknie grały na chwałę Pana.
2062433129.jpg
Ilość wiadomości: 15
Odpowiedź do: bulwaPapieska | 2018-08-10 13:57:20
Bardzo dobrze napisane! Takich księży nam trzeba, otwartych na drugiego człowieka, co pomyślą tez o innym i jego biedzie, a nie tylko o sobie. To tak naprawdę przyciaga do Kościoła, świadectwo żywej wiary otwartej na inne religie. To jest piękne! Panie Szymoenie, gratuluję szerokich horyzontów myślowych i otwartego serca na cierpienie bliźniego.
Ilość wiadomości: 138
2018-08-10 16:13:13
Nie można być katolikiem i robić wszysko, aby żyć wygodnie. Jezus był królem na krzyżu, a my katolicy nie chcemy się z tym faktem pogodzić i udajemy, że był królem na złotym tronie...
Ilość wiadomości: 64
2018-08-10 18:21:20
Nawet w takim miejscu musi być wplatana nachalna propaganda o "uchodźcach". Doprawdy jest coś głęboko niezdrowego w tej fascynacji niektórych duchownych i świeckich katolików młodymi śniadymi byczkami, którzy zalewają Europę.
Ilość wiadomości: 109
Odpowiedź do: Lach | 2018-08-10 19:19:34
widzę, że ten temat Cię uwiera. czy wiesz dlaczego? zasatanów sie i odpowiedz mi. dlaczego nie lubisz słuchhać o cierpiących dzieciach z Afryki? czego nie chcesz usłyszeć głosu płaczących na łodzi niemowląt? Co złego zrobiły Ci biedne i ładne afrykańskie kobiety?
ptgalik777
Gość
2018-08-10 21:23:31
W artykule przeczytałem "u wybrzeży chrześcijańskiej Europy ...". Mała uwaga, Europa jest najbardziej zlaicyzowanym kontynentem. Tutaj Chrześcijaństwo poza Watykanem, Polską i kilkoma "zielonymi wyspami" dogorywa. Liberalna lewica stawiająca sobie za cel zniszczenie konserwatywnych wartości wyrosłych z Chrześcijaństwa jest tego sprawcą. Ludzie ci przeprowadzając swoją "rewolucję kulturalną" nieświadomie zrobili miejsce dla Islamu w Europie.

Wiem, że się narażę wielu czytającym mój komentarz - moim zdaniem przyszłość znacznej części Europy należy do Islamu, który przyniesie "odnowę moralną", poprzez przywiązanie do tradycyjnej wartości, która nazywa się "rodzina".

Nienadarmo mówi się o kryzysie małżeństwa i rodziny w Europie. Muzułmanie nie mają z tym problemu. Oni mają płodne, wielodzietne rodziny. Nie wspierają karykatur rodziny promowanych przez gender i homoseksualizm. Nie wspierają aborcji, antykoncepcji i tego całego lewicowego syfu, który zżera Zachód.

Poznałem kilka muzułmańskich rodzin poligamicznych. Nasunęła mi się ostatnio refleksja, że jest to model społecznie zdrowszy, niż seryjna poligamia, w której wchodzi się w kolejne związki, porzucając przy tym żony/mężów/partnerów, i co gorsza dzieci w imię pogoni za szczęściem.

A co będzie z Chrześcijanstwem i Kościołem Katolickim w Europie? Czas pokarze. Moim zdaniem Kościół Katolicki będzie się stopnio kurczył. Zostaną w nim "najwierniejsi z wiernych."
Ilość wiadomości: 138
Odpowiedź do: ptgalik777 | 2018-08-10 21:50:09
A myślisz, że Bóg nie ma nic do powiedzenia?

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook