Komentarze Komentarze

Wydarzenie niemal bez precedensu. Franciszek usunął kardynała z Kolegium Kardynalskiego

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-07-28 15:41:16
Franciszek przyjął rezygnację jednego z najważniejszych kardynałów. Taka decyzja była podjęta tylko raz w historii Kościoła. Sprawa jest bardzo poważna.
więcej
Ilość wiadomości: 1147
2018-07-28 15:41:17
DEON-ie, znów kłamiecie w tytule. Napisaliście "usunął", a w pierwszym zdaniu tekstu niżej pisze "przyjął rezygnację". To istotna różnica. Czy jezuici już nie uczą się logiki języka? A po drugie dlaczego ferujecie wyroki? Kto was upoważnił? Sprawa jest dopiero badana, wszystko jest "domniemanie". Czy przeprosicie jak się to wszystko okaże oszczerstwem? Raczej wątpię, bo praktyka publikowanych tu oszczerstw (np. Grzegorz Kramer o sierotach, którym niby nasz rząd nie chciał pomóc) pokazuje, że potem żaden jezuita nie ma odwagi, by przeprosić i udaje, że nic się nie stało. Smutne...
Ilość wiadomości: 735
Odpowiedź do: Tadeusz_25 | 2018-07-29 10:24:51
Widzisz Tadeuszu, poza logiką języka jest jeszcze język dyplomacji. Jest to jezyk, który jest bardzo często używany w Kościele... Usunął, znaczy dokładnie "przyjął rezygnację". Podobnie jak sam kard. nie został usunięty, a poproszony o złożenie rezygnacji, którą papież przyjął. Podobna sprawa była z abp. Paetzem w Poznaniu.
Widzisz, pouczasz  jezuitów, a Tobie samemu brakuje sporo wiedzy. Smutne jest to, że próbujesz mieć zdanie na wiele tematów, zamiast czasami po prostu pomyśleć.
Ilość wiadomości: 1147
Odpowiedź do: maciekk | 2018-07-29 22:21:57
Maciekk, zanim odpowiesz sprawdź oryginalną depeszę KAI i wiadomość podaną z Watykanu. Nadinterpretacja jezuitów jest ewidentna. Napisałem o tym we wpisie, który niestety administrator DEON-u usunął. Nie wiem dlaczego. Nie zgadzam się z Tobą, że "przyjęcie rezygnacji" jest tożsame z "usunięciem" nawet w przywołanym przez Ciebie języku dyplomacji. Konkretne przykłady mógłbym wymienić (biskupi rezygnujący ze względu na wiek, stan zdrowia - wg Ciebie wszyscy zostali usunięci przez papieża). Czyżbyś nie słyszał o praktyce składania rezygnacji na czas wyjaśniania sprawy? Zanim się próbuje coś domyśleć (co często oznacza osąd bez faktów), warto najpierw poczekać na fakty i dowody. Czytałeś historię pierwszego księdza w Polsce, który został posądzony o pedofilię? "Domyślni" osądzili go i od razu zlinczowali publikacjami, a po kilku latach, gdy fakty okazały się inne jakoś żaden z "domyślnych" nie zdobył się nawet na słowo przepraszam. Niestety mój apel do Grzegorza Kramera pozostaje aktualny.
Ilość wiadomości: 735
Odpowiedź do: Tadeusz_25 | 2018-07-30 13:25:20
I sam uważasz, że KAI z pewnością dotarło do zakulisowych rozmów i ma najlepszą wiedzę a nie tylko depeszę. Z mojego punktu widzenia to jezuici (swoimi nieoficjalnymi kanałami) mogą wiedzieć więcej niż KAI. To podobnie gdybyś chciał wiedzieć (w miarę obiektywnie) co dzieje się w Polsce i obejrzałbyś Wiadomości z TVPis - to zobaczyłbyś nie neonazistów przyjmowanych z estymą na Jasnej Górze, tylko usłyszał o dorodnej młodziezy patriotycznej.
Nie myl rezygnacji biskupów z uwagi na wiek (zgodnie z kanonem prawa kanonicznego) z "prośbą o złożenie rezygnacji". Jeden z autorów poczytnych książek w Polsce opisuje kulisy takiej pracy i oficjalne wystąpienia (aczkolwiek nie związane z kościołem. Jednak dyplomacja działa wszędzie podobnie). Polecam poczytac.
Co z księżmi, którzy faktycznie dopuścili się pedofilii? Akurat dzisiaj głos. o. Kramera odnośnie Kory? Dla Ciebie to fake news?
Ilość wiadomości: 1147
Odpowiedź do: maciekk | 2018-07-30 23:43:51
maciekk tym ostatnim wpisem się zaorałeś. Jesteś zwolennikiem "teorii spiskowych". Jakie to "kanały" posiadają jezuici powołując się na KAI? Jeżeli wolisz wierzyć w brednie TVN-u i innych polskojęzycznych obcych stacji to twoja sprawa. O twoim zacietrzewieniu świdczy już pogardliwe nazywanie TVP. Po odejściu Kraśki i Lisa (o władzach nie wspomnę) to super telewizja. Ale zawiodę cie oglądam nie tylko TVP.  Ale nie dam sobie wcisnąć kitu, wiem kto mieści się w definicji "nazista", nie dam sobiw wmówić, że strzelanie do górników (Tusk) to obrona demokracji, że lekceważenie i podważanie decyzji większości (legalne wygrane wybory!) to też obrona demokracji. Podobnie nie uwierzę, tym, którzy tak łatwo przyklejają nalepkę "neonazistów", a sami często działają jak terroryści. Widzę, że masz lewicowe poglądy, to przypomnę tylko, że NSDAP była partią socjalistyczną czyli lewicową, a jak wiesz tam byli najgorsi naziści. Jesteś nielogiczny - zachęcasz mnie do przeczytania książki, a nie podajesz ani autora ani tytułu (określenie "jeden z autorów poczytnych książek" to mętna woda). Księża, którzy faktycznie dopuścili się tego zła siedzą i ponieśli konsekwencje z prawa kościelnego, nie czytałeś o tym? Dla mnie o. Kramer nie jest autorytetem, jest niewiarygodny. Kłamał o dzieciach z Aleppo, nie chce za to oszczerstwo przeprosić, więc skąd pewność, że znów nie kłamie? "Wprost"? Powiem wprost: to czasopismo zawsze walczyło z Kościołem. Żeby było jasne: pedofilia jest wielkim złem, ale niech o. Kramer pochyli się nad tymi, którzy ją popełniają najczęściej, a on widzi tylko księży...
90589186.jpg
Ilość wiadomości: 43
2018-08-12 22:35:20
Widać na zdjęciu ze papież zrobił to z cięnżkim sercem. Bo ten kardynał dokonał koming outu a papież chciał jego dobra ale prawicowi kardynałowie zmusili papieża do tego kroku. Stąd smutek papieża na zdjęciu. Kiedy wreszcie papież wywali ten partyjny prawacki beton kardynalski ? Inaczej ciągle będzie smutny.oni tylko psują i izoluja innych. Ks charamse tez zniszczyli, szuje!
1765576608.jpeg
Ilość wiadomości: 22
2018-08-12 22:57:54
Mysle ze ten kardynal powinien zostać ciezko ukarany, kara za grzech jest smierc, lepiej zeby odpokutowal tu niz trafil do piekla. Powinni przywrocic Swiete Oficjum i biczowac jego stare wyuzdane cialo do krwi, az by odpokutowal wszystkie ejakulacje, straszne te artykuly chyba mam kryzys, znowu mam chec wejscia na strony dla gejow.
Ilość wiadomości: 49
2018-08-12 23:19:07
Ksiądz kardynał już niebawem za to odpowie, wszak wiek już słuszny. Tacy pasterze, wilki w owczych skórach, są z góry skazani na potępienie. Bóg ich ukarze. Jak mówi Pismo: "lepiej takiemu by zarzucił kamień młyński u szyi i rzucił się w rzekę". Ile lat to wszystko trwało? I nikt nie wiedział? Od Vat.Sec. nieustannie słyszy się o molestowaniu, a kolejni papieże kryli podejrzanych, a działali tylko wtedy gdy media zaczynały o tym huczeć.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?