Komentarze Komentarze

Wytyczne Pastoralne do Adhortacji "Amoris laetitia" Konferencji Episkopatu Polski [DOKUMENT]

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-06-10 19:10:18
Publikujemy Wytyczne Pastoralne do Adhortacji "Amoris laetitia", przyjęte 8 czerwca br. na 379. Zebraniu Plenarnym KEP w Janowie Podlaskim.
więcej
Ilość wiadomości: 83
2018-06-10 19:10:18
Cytat z "Wytycznych": "Trzeba bowiem rozeznać, czy osoby żyjące w nieuregulowanych związkach zachowują wierność, poświęcają się dla dzieci, angażują się w życiu chrześcijańskim, świadome są nieprawidłowości swego związku i życia w grzechu, pragnęłyby zmienić sytuację, w której się znajdują, lecz nie mogą tego uczynić bez zaciągnięcia kolejnej winy (np. kwestia odpowiedzialności za wychowanie dzieci, por. AL 298)".

Dlaczego "Wytyczne" nie są wpisane w plan Boży odnoszący się do każdego sakramentalnego małżeństwa tj. nawrócenia małżonków i dążenia do uzdrowienia i jedności swojego sakramentalnego małżeństwa?
Cudzołożna "wierność" jako kryterium usprawiedliwiające życie w niesakramentalnym związku?
Dzieci w drugim związku ważniejsze od sakramentalnego współmałżonka i usprawiedliwiające życie w niesakramentalnym związku, by nie powodować tzw. "kolejnej winy"?
A co ze zgorszeniem dzieci?
Co z sakramentalną przysięgą małżeńską?
Co z krzywdą wyrządzaną sakramentalnemu współmałżonkowi?
Ilość wiadomości: 72
Odpowiedź do: Andrzej | 2018-06-10 23:27:06
Andrzeju, "dobry synu"! Wygląda na to, że Miłosierny Ojciec - wbrew Twemu gniewowi - cieszy się, z tego, że SYN "cudzołożny" (jak Ty ciągle w miłości chrześcijańskiej go tytułujesz) pragnie BYĆ w domu Ojca.
W odpowiedzi na Twoje pytania:
- znam WIELE dzieci, które byly zgorszone pożyciem swych "sakramentalnych" rodziców a zbliżyły się do Boga po "niesakramentalnym" ślubie swojej Mamy (Ojca);
- "sakramentalny współmałżonek" za największą krzywdę często sobie liczy to, że nie ma już przy nim służącej i popychadła, na którym mógł sobie rozładowywać frustracje! Jeśli jest PRAWDZIWIE WIERZĄCY i ...kochający swoją Żonę (Męża), rozumie, że sam zapracował na tę sytuację i nie pohukuje na papieża i biskupów, że myślą inaczej niż porzucony Andrzej...
- pycha Cię rozsadza, kiedy piszesz, że Ty jeden wiesz, jaki jest
plan Boży odnoszący się do każdego sakramentalnego małżeństwa.
Ilość wiadomości: 1
2018-06-11 21:52:04
BLANK ATM TESTOWANY I ZAUFANY

Witaj jesteś studentem

Biznesowy mężczyzna / kobieta

Pracownik rządowy / sektor prywatny

Profesor / nauczyciel

Chłopiec / dziewczynka

Absolwent / analfabeta

Zatrudniony / Bezrobotny

Możesz stać się bogaty i szczęśliwy, jeśli możesz ubiegać się o Pustą kartę bankomatową, za pomocą tej karty możesz zrobić 5000 funtów, dolarów lub euro dziennie, obecnie jestem w Londynie i używam tej karty codziennie, aby zarobić 5000 funtów, dolarów lub euro w zależności od waluty. Korzystam również z tej karty w Supermarkecie, a także dokonuję zakupów online.

Jeśli chcesz dostać tę kartę, skontaktuj się z bardzo znanym hackerem Mr Divine ([email protected]), a otrzymasz swoją własną kartę dostarczoną do drzwi wejściowych, a agent pokaże ci dokładnie, jak obsługiwać kartę.

Jedną rzeczą, którą też lubię w tej karcie, jest to, że jest ona całkowicie zabezpieczona przez hakera i nie będziesz miał żadnych problemów, kiedy będziesz korzystać z tej karty, a bankomat nie będzie mógł odczytać twojej transakcji ani zrobić zdjęć, gdy zbierzesz pieniądze za pomocą tej karty. karta.

BLANK ATM TESTOWANY I ZAUFANY

To takie słodkie, mieć tę kartę i nazywam to Life Saver.


skontaktuj się z Nim za twoją kartę: [email protected]


pozdrowienia
2006450266.jpg
Ilość wiadomości: 24
2018-06-13 23:21:39
Czytamy tu: "Nie powinno się też zastępować lokalnych episkopatów w rozeznaniu problemów wyłaniających się na ich terytoriach i stąd mowa papieża o potrzebie "decentralizacji" w Kościele (por. EG 16)."

Proszę porównać z:
Pius X, Encyklika Pascendi dominici gregis (O zasadach modernistów) z 1907 r.
• [ROZDZIAŁ VII MODERNISTA - REFORMATOR] Pozostaje nam jeszcze słów kilka dodać o moderniście - reformatorze. Już z tego, cośmy dotychczas mówili, można sobie wytworzyć pojęcie, jaką i jak chorobliwą manią wprowadzania nowości odznaczają się ci ludzie. Ten ich duch nowatorski czepia się wszystkiego, co jest katolickim. (...) Ale co się tyczy Kościoła rządzącego, ten, zdaniem ich, winien być zreformowany od góry do dołu, zwłaszcza władza dyscyplinarna i dogmatyczna. Duch jego i forma winny się zastosować do stanu świadomości nowoczesnej, która jest dziś całkiem demokratyczną: a zatem i kler niższy a nawet i laicy niech wezmą udział w rządach Kościoła, a cała władza w ten sposób niech zostanie zdecentralizowaną.

Witamy w neo"Kościele", w psełdo "Kościele katolickim"....
gdzie jest decentralizacja i gdzie notabene Jezus jest diabłem:

"który stał się grzechem, który siebie uczynił diabłem, wężem dla nas; uniżył się aż po całkowite unicestwienie siebie". ------> Zob. http://www.osservatoreromano.va/pl/news/w-znaku-krzyza [dostęp: 2018-03-16]. Zob też: https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/franciszek_i/homilie/swmarta_04042017.html [dostęp: 2018-03-16].
Ilość wiadomości: 6
2018-06-14 13:06:21

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook