Komentarze Komentarze

Kard. Burke: Polska jest promykiem nadziei dla Kościoła i świata [WYWIAD]

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-06-02 13:22:51
Polska jest takim promykiem nadziei w coraz bardziej zdechrystianizowanym i zsekularyzowanym świecie, promykiem, który inspiruje Kościół powszechny - powiedział kard. Raymond Leo Burke. Amerykański hierarcha przebywa z kilkunastodniową wizytą w naszym kraju.
więcej
2047270.png
Ilość wiadomości: 171
2018-06-02 13:22:52
Jedna z piękniejszych akcji modlitewnych polskich katolików to ustawienie się na granicy z różańcami, aby bronić kraju przed przybyszami z południa.

Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Bo byłem  przybyszem, a nie przyjęliście Mnie."  Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię przybyszem, a nie usłużyliśmy Tobie?" Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.

Wygląda na to, że czcigodny gość zna jakąś inną Ewangelię
Ksen
Ilość wiadomości: 42
Odpowiedź do: Ksen | 2018-06-02 14:11:35
Cytując powyzsze słowa, zakładasz, że dotyczą one sytuacji z emigrantami?
1882551100.jpeg
Ilość wiadomości: 4616
2018-06-02 15:21:27
Kardynał zachwycony bo Polska to jedno z nielicznych już miejsc gdzie może czuć się tak jak lubi  jak faraon.
2047270.png
Odpowiedź do: NAJ | 2018-06-02 17:21:40
W tym czytaniu są może podane jakieś wyjątki? Typu byłem przybyszem, ale oczywiście nie emigrantem, terrorystą lub nieprzyjacielem?

Zaraz, zaraz, a co właściwie Jezus mówi o nieprzyjaciołach?
Ksen
Ilość wiadomości: 42
Odpowiedź do: Ksen | 2018-06-02 18:13:49
Drogi Chłopie!!!
Na przyszłość byłoby dobrze abyć z cytowanymi przez siebie słowami dobrze się zaznajomił, abyś przeczytał parę linijek wyżej i niżej cytowanego fragmentu. Dlatego, że sam dobrowolnie wystawiasz sie na pośmiechowisko. Bo tak się składa, że przywołane słowa są dokładnie skierowane do określonych ludzi nazwanymi ''najmniejszymi ''
i BRAĆMI.

40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

Aby na to odpowiedzieć należy wiedzieć kim są Jego bracia najmniejsi i należy rozumieć co to znaczy wydawać OWOC DUCHA ŚWIĘTEGO.
Tylko tyle należy znać aby nie pisać głupot czy fałszu.

Wyjaśnienie kim są najmniejsi bracia jest proste bo Pan Jezus sam W prostych słowach o tym mówi:

‘’ 48 Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» 49 I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. 50 Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką ‘’

A WIĘC BRAĆMI PANA JEZUSA CHRYSTUSA SĄ WSZYSCY CI CO PEŁNIĄ WOLĘ JEGO OJCA.
Co to znaczy pełnić wolę OJCA ?
ZNACZY ODWOŁYWAĆ SIĘ DO DUCHA ŚWIĘTEGO I WYDAWAĆ JEGO OWOCE.
Ilość wiadomości: 31
Odpowiedź do: Ksen | 2018-06-02 23:10:23
Ze strony tej akcji, o jej celu: Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
    Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.
    Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnienień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.

Proszę zwrócić uwagę zwłaszcza na ostatni fragment.
Z modlitwą o Ducha Świętego (dla Pana, mnie i wszytkich innych)
Ilość wiadomości: 1881
2018-06-03 10:14:16
Bardzo miłe słowa, gdyby tylko były prawdziwe.
1636818622.jpg
Ilość wiadomości: 1235
2018-06-03 11:00:25
Ciekawe kryterium autentyczności wiary. Życie sakramentalne i kwiaty z dywanów, można jeszcze dodać budowanie nowych kościołów. No jest to niewątpliwie jakiś znak wiary. Ale co z miłością, z czynami? To jednostronne sprowadzanie wiary tylko do liturgii, ważnej. Ale nie o liturgię Jezus zapyta na Sądzie Ostatecznym, lecz o jej owoce w relacjach międzyludzkich. 

Ostatnio w Wadowicach ludzie z miłości do Jana Pawła II mało nie pozabijali się o kawałek tortu darmowego. Byli w kościele? Oczywiście. I co z tego.
2047270.png
Odpowiedź do: NAJ | 2018-06-03 17:24:47
Czyli, o ile dobrze zrozumiałem, sugerujesz, że powinniśmy z góry osądzać, kto pełni wolę Ojca i o tych dbać jak o samego Chrystusa.
A innych pod nóż.
Ksen

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?