Komentarze Komentarze

Franciszek o ujawnieniu listu papieża Pawła VI o rezygnacji: "to kolejny dowód jego świętości"

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-05-16 23:06:07
Papież Paweł VI, który stał na czele Kościoła w latach 1963-1978, od początku pontyfikatu liczył się z koniecznością ustąpienia z urzędu w przypadku "choroby albo innej poważnej przeszkody".
więcej
Ilość wiadomości: 7
2018-05-16 23:06:08
Osobowość Papieża Pawła VI P.M. była nieprzeciętną ze względu na żywe zrozumienie swego pasterskiego powołania w bieżącym wówczas czasie. Widział On jasno perspektywę faktów, ktore nieodzownie muszą nastąpić, i znał drogę, którą Kościół będzie podążał. Dźwięczą (do dzisiaj) Jego słowa: "To powiedziałem Ja, Pawel VI, Pontifex Maximus, Sługa Sług, czyli pierwszy wśród Braci w Biskupstwie !" ... i zostało wypełnione w pełni, i jak przykazano !!! N.B.: I jakże "głupio" jest wszystkim tym, którzy się Jego woli sprzeciwiali !!! Do nastepnego takiego "aktu" pozostało "już tylko" 116 (sto szesnaście) lat, ... i nie ma "zmiłuj się !!!".
Ilość wiadomości: 7
2018-05-17 19:31:53
Kiedy kończył Swą posługę w Kościele Powszechnym, żegnał się z Nim słowami: Pater noster, qui es in coelis, sanctificetur nomen Tuum, fiat voluntas Tua sicut in coelo et in terra. Panem nostrum da nobis hodie, et dimitte nobis debita nostra, sicut nos dimittimus debitoribus nostris, et ne nos ... in tentationem, sed libera nos a malo. Amen !
I odszedl do Pana w spokoju ducha, jako jedyny którego znamy !

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook