Komentarze Komentarze

Zmarł brat Moris Maurin, Mały Brat Jezusa. Miał 89 lat

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-05-16 22:59:06
Dziś rano w wieku 89 lat zmarł Brat Moris Maurin - francuski zakonnik, członek zgromadzenia Małych Braci Jezusa, były przełożony polskiej wspólnoty. W naszym kraju zamieszkał na stałe w blisko 30 lat temu.
więcej
Ilość wiadomości: 1
2018-05-16 22:59:07
Kilka  dobrych lat temu słuęchałem rekolekcji Ojca Maurin. To była  pradziwa i głboka refleksja nad naszą osobista wiarą, czym dla nas jest, jacy naprawdę jesteśmy w naszych sercach względem Boga. Żadnego patosu, prosto w punkt. Zostały mi one w pamięci jako może nawet najlepsze jakich słuchałem. Do tego bardzo dobra polszczyzna i precyzja w formułowaniu mysli i wniosków. 
Ilość wiadomości: 3
2018-05-17 10:00:23
Wielki człowiek... Polecam jego książkę "Za Jezusem z Nazaretu". Pisał tak: Jesteśmy stworzeni, aby kochać i być kochanymi, lecz musimy uważać, aby wciąż kochać Jezusa. Może się bowiem zdarzyć, że Jezus stopniowo zniknie z centrum naszej uwagi. Krok po kroku w naszej codzienności Jego miejsce mogą zająć problemy niesione przez życie i w ten sposób naszym sercem mogą zawładnąć miłości zastępcze. Jeśli się tak stanie, nie będziemy szczęśliwi, gdyż nic nie będzie mogło wypełnić naszego serca tak, jak wypełniał je Jezus.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook