Komentarze Komentarze

Wielka tęsknota i wielkie odkrycie. Droga do Kościoła katolickiego

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-05-14 10:07:53
Okazuje się, że można być byłym pastorem i opisać swoją drogę do Kościoła katolickiego bez pretensjonalnych szarży czy udowadniania czegokolwiek. Okazuje się, że można opowiedzieć po prostu uczciwą historię, nie osądzając nikogo. Ulfowi i Birgitcie Ekmanom się to udało. Jak?
więcej
Ilość wiadomości: 135
2018-05-14 10:07:54
Podpisuję się dwoma rękami pod tekstem autorki. Świetna książka, wspaniałe świadectwo. Pomaga docenić to czym jest Kościół. Polecam wszystkim katolikom i nie tylko.
Ilość wiadomości: 95
Odpowiedź do: Piote | 2018-05-14 11:09:11
A co jest wartościowego w tym świadectwie?
Członek kościoła związanego ze słabo opartym na Biblii neozielonoświątkowym Ruchu Wiary przechodzi do kościoła rzymskokatolickiego, który też jest daleki od Słowa Bożego.
Odpowiedź do: piotrekszymek04 | 2018-05-14 20:10:20
Cały artykuł jest o tym co wartościowego jest w tym świadectwie. 
Odpowiedź do: Piote | 2018-05-14 20:34:42
Jeżeli, jak sami nieraz wspominali, ich poznanie opierało się tylko na działaniu Ducha Świętego, bez weryfikacji tego poznania Słowem Bożym i głębokiego studiowania Pisma Świętego to nic dziwnego, że zarazili się heretyckimi, ale bardzo kuszącymi, naukami Rzymu. Robi się z nich teraz wielkich "bohaterów", którzy poznali "prawdę" i "wrócili na łono kościoła". Tak naprawdę błądząc zabładzili jeszcze głębiej.
Stąd uważam, że ich świadectwo jest bezwartościowe. 
photo.jpg
Ilość wiadomości: 319
Odpowiedź do: piotrekszymek04 | 2018-05-15 08:10:26
Bezwartościowe to są opowiastki, typu: "bolało mnie to i owo i już nie boli, zostałem uzdrowiony", albo "byłem zwykłym katolikiem (ciekawego, dlaczego tzw. zwykłym ?) i teraz narodziłem się na nowo i należę do Chrystusa (czytaj zboru tu i ówdzie)). Bezwartościowe to są tzw. świadectwa (ciekawe, dlaczego większość jest głoszonych płaczliwym głosem) - "miałem depresję a teraz Bóg mnie z tego wyrwał" i potem płacz. Bezwartościowe to są przechwałki różnych, którzy mówią "byłem grzeszny a teraz jestem czysty". Ok zakończę pobożnie :-), sądzisz, że znasz Chrystusa, to Ci powiem, że "nim kogut zapieje, trzy razy się Go wyprzesz". Wyprzesz się Chrystusa, jak św. Piotr i nawet mogę powiedzieć, amen :-).
Odpowiedź do: misjonarzm | 2018-05-15 15:40:38
Smutna ta wypowiedź - taka napastliwa, a przy tym taka beztreściowa ... 
Ilość wiadomości: 42
Odpowiedź do: piotrekszymek04 | 2018-05-15 16:52:41
UWAGA!!!

Ewelinamar 09:44:21 | 2017-06-27
Prawdziwe oblicze misjonarzam

Podobną historię napisał o sobie Janusz  występujący pod nickiem misjonarz.
Typowym dla siebie słownictwem ‘’ a co ja nie mogę, wszystko mogę ‘’ opisał jak pobił własnego ojca i doprowadził do utraty pracy swojego kolegę z tejże pracy, który miał go nazywać gejem. To są jego wypowiedzi:

''Proszę sobie uważać, bo jak mnie kolega w pracy tak obraził, to doniosłem przełożonej a ona odpowiedziała tylko "dobrze" a mój koleganiedługo potem, wyleciał z roboty.  No co, ja to nie umiem się bronić ? Ano właśnie, umiem, i będę się bronił - amen.''

''...znowu doszło do kłótni między rodzicami i mój ojciec zaczął wyzywać, wobec mnie moją mamę. Nie wytrzymałem i dostał tak mocno "po pysku", że aż upadł, normalnie nie mógł wstać.

Mimo upływu czasu człowiek ten dalej podtrzymuje swoje czyny uważając je za dobre.
Celowo obstawia się obrazkami świętych czy nawet samego Jezusa Chrystusa i cytuje różne modlitwy celem zakrycia kim naprawdę jest.
Mimo ostrych słów od różnych osób aby zaprzestał ohydnych swoich wypowiedzi ( w większości cynicznych) ten dalej ubliża osobom piszącym na tym forum.  Osoba ta jest bardzo niebezpieczna co świadczy o jego słownictwie i czynach względem własnego ojca czy też innych ludzi. Bez żadnych zahamowań określa twarz swojego ojca jako ‘’pysk’’ a brak możliwości podniesienia się jego ojca po pobiciu przez niego określa dobrze mu tak. ( sam osobiście to opisał)

Bez żadnych zahamowań doprowadza podstępem do zwolnienia kolegi z pracy za to, że ten nazwał go gejem .nie patrząc za co ten człowiek ma żyć. A nazwał go właściwie bo sam dostarczył mu dowodów poprzez swoje słownictwo i inne charakterystyczne cechy określające gejów. Teraz znowu zaczyna swoje gierki w swoim stylu .afiszując się obrazkami świętych i cytatami z Pisma.  Miał się dobrowolnie zgłosić na policję za pobicie własnego ojca ale jak widać nie zrobił tego i zaczyna od nowa paskudzić forum. Zobaczymy jak się to skończy. Jestem pewna, że wcześniej czy później trafi jednak do zakładu karnego lub do zakładu psychiatrycznego. Jego postawa, zachowanie na to wskazują.
Edytowany 1 razy (Ostatnio: 2018-05-15 16:57:25).
Odpowiedź do: piotrekszymek04 | 2018-05-16 21:22:00
piotrekszymek04, a książka została przeczytana tak w ogóle? Bo komu jak komu, ale Ulfowi weryfikacji i głębokiego studiowania odmówić nie można - to po prostu taki typ człowieka. Widać to już z samej lektury książki (stąd pytanie), natomiast sam mogę to potwierdzić, bo miałem okazję jakiś czas temu poznać człowieka osobiście.
Odpowiedź do: Piote | 2018-05-17 08:20:37
Wystarczą mi ich świadctwa tak szeroko przytaczane w mediach katolickich, aby mieć pewność, że ludzie ci byli wcześniej zwiedzeni poprzez filozofię Ruchu Wiary, a teraz są zwiedzeni poprzez teologię katolicką. Szkoda zatem czasu na tego typu książki skoro ważniejsza lektura woła. 

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?