Komentarze Komentarze

Zapłakany chłopiec w objęciach papieża: czy mój tata jest w niebie?

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-04-16 17:54:29
Chłopiec dopiero co stracił tatę. Wyznał Franciszkowi, że był on człowiekiem niewierzącym.
więcej
1560774135.jpg
Ilość wiadomości: 42
2018-04-16 17:54:30
Mam wątpliwości co do zbawienia niewierzących - tych, którzy świadomie odrzucili wiarę w Chrystusa. A może jestem zacofanym pelagianinem i gnostykiem;)
1. Ewangelia: „Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony” .
2. Ewangelia: „Jeżeli nie uwierzycie, że Ja jestem, pomrzecie w grzechach swoich”

3. Św. Tomasz z Akwinu, Suma Teologiczna, Supp. q. 89, a. 7:
Inaczej  będzie  z  niewierzącymi:  będą  oni  potępieni  jako wrogowie, których ludzie zwykli tępić bez wysłuchania ich zasług.
4. LEON XIII , Encyklika TAMETSI FUTURA (O JEZUSIE CHRYSTUSIE ODKUPICIELU) z 1900 r.: (...) wiary nie żywiąc, daremnie szczęśliwości wiecznej spodziewać się będzie. Jeśliby kto nie mieszkał we mnie, precz wyrzucony będzie jako latorośl i uschnie; i zbiorą ją i na ogień wrzucą i zgorzeje" (J 15, 6). „Kto nie wierzy, będzie potępiony" (Mk 16, 16). [http://w2.vatican.va/content/leo-xiii/en/encyclicals/documents/hf_l-xiii_enc_01111900_tametsi-futura-prospicientibus.html]

5. Leon XIII, Encyklika Encyklika DALL'ALTO DELL'APOSTOLICO SEGGIO (O wolnomularstwie we Włoszech) z 1890 r:  Niech się kształtuje w umysłach takie przekonanie oraz pewność z drugiej strony, że bez wiary nie można podobać się Bogu i dojść do zbawienia (...). [http://w2.vatican.va/content/leo-xiii/en/encyclicals/documents/hf_l-xiii_enc_18901015_apostolico-seggio.html ].
1560774135.jpg
2018-04-16 18:14:35
I jeszcze jedno.
Pan ten, będąc niewierzącym ochrzcił swoje dziecko... tak zatem:
- styczność z wiarą miał
- nie był jakimś "dzikusem", do którego nie dotarła Ewangelia
- niewiara jego była zatem wyborem
- niewiara ta nie wiazała się z "niepokonalną niewiedzą", a jeśli tak nie można odnieść do niego następujących słów:
Wierzą, że żyjąc w błędzie, z dala od prawdziwej wiary i jedności katolickiej, mogą osiągnąć życie wieczne. Jest to radykalnie sprzeczne z doktryną katolicką. Ci, którzy trwają w niepokonalnej niewiedzy względem najświętszej naszej religii, a którzy – pilnie zachowują prawo naturalne i jego nakazy, przez Boga wpisane w sercach wszystkich ludzi, i trwając w gotowości okazania Bogu posłuszeństwa – prowadzą życie uczciwe i prawe, mogą, wskutek działającej łaski i światła Bożego, dostąpić żywota wiecznego, ponieważ Bóg, który widzi, przenika i zna doskonale wszystkie umysły, dusze, myśli i postawy, nie pozwoli w dobroci swej i łaskawości, by ktoś bez dobrowolnej winy został ukarany męką wieczną (ENCICLICA QUANTO CONFICIAMUR DEL SOMMO PONTEFICE, PIO IX [1863], https://w2.vatican.va/content/pius-ix/it/documents/enciclica-quanto-conficiamur-10-agosto-1863.html).
Miejmy nadzieję, że w chwili śmierci żałował i uwierzył... bo tylko wtedy mógł zostać zbawiony.
1560774135.jpg
2018-04-16 18:24:26
...Nam pozostaje nadzieja, że w chwili śmierci żałował i uwierzył, i został zbawiony.
A Bergoglio ma pewność, że "jest teraz z Bogiem". - Albo jest to wyrazem deptania doktryny katolickiej, albo ma jakiś szczególny dar Ducha Świętemu, dzięki któremu wie, że tatuś żałował i uwierzył i o tym informuje dziecko i cały lud chrześcijański. To tyle.
1882551100.jpeg
Ilość wiadomości: 4234
Odpowiedź do: Atanazy | 2018-04-16 18:44:08
Jakie to szczęście,że to nie ty o tym zdecydujesz!Myślę, że warto pomarewić się o siebie.
1560774135.jpg
Odpowiedź do: Beniamin | 2018-04-16 18:56:27
Jeżeli u Ciebie wątpliwość = decyzja o czymś to współczuję. Polecam dokłądnie przeczytać teksty a nie minusować i oceniać ot tak... A poza tym życzę więcej kultury. Ta wymaga szacunku dla każdego - a tej widać u Ciebie brak, czego wyrazem jest pisanie do mnie "ty".
1560774135.jpg
2018-04-16 18:58:58
Do 1-go mojego komentarza dodatek.
6. Syllabus.
[Zdanie potępione] "Przynajmniej spodziewać się powinno zbawienia wiecznego tych wszystkich, którzy nie żyją na łonie prawdziwego Kościoła Chrystusowego".

P.S. Przepraszam jeśli czasem coś od siebie napisałem nieco niezrozumiale i nie "po polskiemu".
1882551100.jpeg
Ilość wiadomości: 4234
Odpowiedź do: Atanazy | 2018-04-16 19:16:21
Śmieszne.Drogi Panie lub ,żeby nie być posądzony o brak szacunku Jaśniepanie.W internecie obowiązują inne zasady.Co innego gdyby Pan/Pani przedstawił się z imienia i nazwiska, ale pod nickiem równie dobrze może kryć się stateczny mężczyzna lub dzieciak.
Ps.Zawsze wyznaję zasadę ,że nie należy w osądzie wyręczać Pana Boga na co wielu ma ogromną ochotę.Pozdrawiam z wyrazami szacunku.
1560774135.jpg
Odpowiedź do: Beniamin | 2018-04-16 19:22:00
"Drogi Panie lub ,żeby nie być posądzony o brak szacunku Jaśniepanie" - kpij sobie tak dalej, kpij. Jest to postawa jaka? bo chyba nie chrześcijańska. Ale to już pozostawiam Twojej ocenie.
P.S. Dialog z Tobą uważam już za skończony.
Ilość wiadomości: 55
2018-04-16 22:16:03
Zobacz!!!
Do czego doprowadził jeden z największych antychrystów ''Atanazy''

ZOSTAŁ  TYLKO ON I DEON.

JEŚLI PRAGNIESZ BYĆ ZBAWINY TO WIĘCEJ TUTAJ NAWET NIE ZAGLĄDAJ.

I ZAPAMIĘTAJ ŻE TYLKO PAN JEZUS CHRYSTUS ZBAWIA A NIE KK!!!

CZASU JEST JUŻ MAŁO!!!

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook