Komentarze Komentarze

"Kościół pierwszy powinien rozliczyć się z pedofilii"

Autor Wiadomość
deon
Gość
2018-04-06 22:01:06
"Ofiarom powinniśmy zapewnić nie tylko opiekę duchową i psychologiczną, ale też pokrycie kosztów, związanych np. z procesem przeciwko sprawcy czy terapią" - mówi Prymas Polski.
więcej
Ilość wiadomości: 72
2018-04-06 22:01:07
Przedewszystkim nie należy histeryzować.
Każdy grzech jest złem. Własna matka potrafi zatłuc niemowlaka. Niepełnoletnie dziewczynki potrafią tłuc koleżnke z pasją esesmana z rampy kolejowej.  I to wcale nie są incydenty.  Nie chodzi mnie o lekceważenie, czy  wartościowanie ciężaru grzechu. Poprostu człowiek jest bardzo ułomny. Dramat to dopiero jest gdy jednostka, społeczeństwo nie uswiadamia sobie tego.  KK mimo obciążenia ludzkim grzechem jest Bożym Swiatłem. 
Ilość wiadomości: 65
2018-04-07 16:17:23
Panie prymasie, kto zgrzeszył niech ponosi konsekwencje. Obarczanie Kościoła (diecezji, parafii) za czyjeś grzechy jest nieuczciwe. Odpowiadać - także więzieniem i surowymi karami finansowymi - powinien biskup lub przełozony zakonny jeżeli ochraniali pedofila.
Oczywiście prymasowi nikt nie może zabronić dać swojej pensji na ofiary pedofilii, ale nie może przekazywać składek parafii, ani nie może sprzedać pałacu biskupiego, bo nie sa jego własnością. Moze oczywiście dorabiac na ten cel po godzinach.
1792004614.jpg
Ilość wiadomości: 21
Odpowiedź do: walek2011958 | 2018-04-10 16:53:18
Tyle, że jako wspólnota - jeśli rzeczywiście jesteśmy wspólnotą - powinniśmy odpowiadać na zło, które spotyka naszych braci i siostry w obrębie naszej wspólnoty - Kościoła. Odpowiadać solidarnie i czyniąc wszystko co można, żeby pomóc i zapobiec podobnej sytuacji w przyszłości.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook