Komentarze Komentarze

Głośny list Franciszka ws. Komunii dla osób rozwiedzionych od teraz oficjalnym dokumentem Stolicy Apostolskiej

Autor Wiadomość
deon
Gość
2017-12-06 14:23:13
Tą decyzją Watykan pokazuje, jak należy rozumieć adhortację "Amoris laetitia". "Nie ma innych interpretacji" - napisał papież.
więcej
Ilość wiadomości: 6
2017-12-06 14:23:13
No to mam oficjalene potwierdzenie i nakłanianie do przyjmowanie najświetszej eucharystii w grzechu cudzołóstwa, jawna herezja i wpychaie ludzi do piekła

Ewangelia wg św. Łukasza
18 Każdy, kto oddala swoją żonę, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo; i kto oddaloną przez męża bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo.

List do Rzymian
2 Podobnie też i kobieta zamężna, na mocy Prawa, związana jest ze swoim mężem, jak długo on żyje. Gdy jednak mąż umrze, traci nad nią moc prawo męża. 3 Dlatego to uchodzić będzie za cudzołożną, jeśli za życia swego męża współżyje z innym mężczyzną. Jeśli jednak umrze jej mąż, wolna jest od tego prawa, tak iż nie jest cudzołożną, współżyjąc z innym mężczyzną.

List do Hebrajczyków
4 We czci niech będzie małżeństwo pod każdym względem i łoże nieskalane, gdyż rozpustników i cudzołożników osądzi Bóg.
Ilość wiadomości: 8
2017-12-06 14:56:12
Papieske mętnie określone towarzyszenie jest podkreślane zawsze tam gdzie jest przyzwolenie na grzech i brak odwagi żeby jasno i głośno powiedzieć: grzeszysz, nawróć się. Myślę że znana wszystkim zasada, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze może się i tutaj sprawdzać. Odejście od kościoła ludzi którzy grzeszą a nie chcą nawrócenia oznaczałby finansowy upadek kościoła katolickiego, czego przykład niemiecki jest bardzo wyrażny. Tam uzależnienie od ilości wiernych przekłada się wprost na kasę i tam też następuje więlkie poluzowanie zasad moralnych. Należy pamiętać, że każde choćby drobne odejście od nauki Chrystusa może zakończyć się wielką katastrofą moralną cywilizacji w dłuższej perspektywie czasowej. Jezus powiedział wprost czym jest małrzeństwo i czym też jest odejście od siebie małżonków. Nie mają oni prawa z nikim innym się wiązać, a jeżeli to robią to grzeszą. Grzeszą dopóki żyją w nowym związku niezależnie od tego czy współżyją. Ja wiem, że to ogromnie trudne dla tych ludzi ale to co należy zrobić to opiekować się takimi rodzinami a nie dopuszczać do komunii św. To jest droga do nikąd, to jest droga do nieuznawania za grzech kolejnych rzeczy. Na papieżu spoczywa wielka odpowiedzialność za spójność kościoła a ta została mocno naruszona, właśnie poprzez grzech.
Ilość wiadomości: 445
2017-12-06 15:10:42
W moim sumieniu Papież podjął decyzję o prowadzeniu wiernych ku potępieniu. Czy istnieje możliwość wypowiedzenia mu posłuszeństwa bez odrzucenia daru Kościoła? Wyjście z Kościoła, przejście do jakiejkolwiek formy protestantyzmu jest dla mnie sprzeczne z wiarą w Boga, a na to niechcę się zgodzić. Wtedy życie straciło by sens, obawiam się że wtedy jedyną alternatywą będzie taka jaka sposobała się bp Pieronkowi, o. Kramerowi czy ks. Bonieckiemu...
925704.jpg
Ilość wiadomości: 988
2017-12-06 15:13:53
- Jeśli rozpozna się, że w konkretnym przypadku istnieją ograniczenia, które zmniejszają odpowiedzialność i winę, szczególnie gdy osoba uważa, iż popadłaby w kolejne uchybienia, ze szkodą dla dzieci z nowego związku, "Amoris laetitia" otwiera możliwość dopuszczenia do sakramentów pojednania i Eucharystii - piszą hierarchowie.

Tłumaczą przy tym, że sakramenty te "pozwolą tej osobie na dalsze dojrzewanie w wierze mocą łaski Bożej".
Koniec cytatu z artykułu VI.

Efekt wcześniejszego przewodzenia Bergoglio Kościołowi Argentyńskiemu mamy tu czarno na białym. Ciekawam bardzo, skąd ci biskupi wiedzą, że sakramenty te "pozwolą tej osobie na dalsze dojrzewanie w wierze mocą łaski Bożej". Dostali taką gwarancję od Pana Boga? Czy dotychczasowa dyscyplina tych sakramentów zalecana przez całe wieki była jedną wielką pomyłką? I Pan Bóg na to pozwalał, pozbawiając tylu cudzołożników zbawiennych sakramentów. Nie rzucał gromów? Duch Święty milczał przez wieki, a teraz się obudził?

Jawna herezja i kpina ze Słowa Bożego i Ewangelii!

Kto chce być wierny Chrystusowi musi teraz wybrać: Kościół Chrystusowy bez rzymskiej fasady instytucjonalnej albo "tzw. Kościół Rzymsko-Katolicki".
Przed tym wyborem stoją zarówno kapłani jak i wierni świeccy.
Edytowany 5 razy (Ostatnio: 2017-12-06 15:46:56).
1882551100.jpeg
Ilość wiadomości: 4234
Odpowiedź do: ZbyszekMichal | 2017-12-06 15:30:02
Proponuję Ci Natanka, 
Ilość wiadomości: 22
2017-12-06 15:36:14
Czy to unieważnia przysięgę małżeńską?  "Aż do śmierci .....".
Na świecie są miliony rozwiedzionych. Kto to będzie "rozpoznawał?
Mam totalny zamęt w głowie.
Odpowiedź do: Beniamin | 2017-12-06 15:39:24
Natanek czy Franciszek - co za różnica?
Edytowany 1 razy (Ostatnio: 2017-12-06 15:40:05).
1882551100.jpeg
Ilość wiadomości: 4234
Odpowiedź do: ZbyszekMichal | 2017-12-06 15:50:36
Dla heretyków pewnie żadna natomiast dla wiernych synów KK oczywista.Heretyk będzie sobie wybierał ten papież mi pasuje ten nie ,syn KK natomiast przekonany o tym ,że za wyborem papieża stoi Duch Święty nie będzie miał wątpliwości.
Odpowiedź do: Beniamin | 2017-12-06 16:00:12
To ustalmy jasno - skoro Pan twierdzi że Chrystus kłamał to Pana problem. I jeszcze dwie prośby - proszę się do mnie zwracać z szacunkiem (Pan). I druga - skoro nie ma Pan nic dopowiedzenia tylko ciskać swoje (oczywiście miłosierne i pełne chęci dialogu) gromy to proszę sobie darować. Mnie teraz interesuje odpowiedź na zadane pytanie
Edytowany 1 razy (Ostatnio: 2017-12-06 16:04:05).

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook