Komentarze Komentarze

Prymas Polski do Parafialnych Zespołów Caritas: parafia zamknięta to pobożne getto

Autor Wiadomość
deon
Gość
2017-12-01 21:30:54
Życie parafii objawia się poprzez braterstwo i solidarność - mówił dziś w Gnieźnie do wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas abp Wojciech Polak.
więcej
photo.jpg
Ilość wiadomości: 212
2017-12-01 21:30:54
"Są parafie - mówił wówczas papież - z sekretarkami parafialnymi, które wydają się uczennicami szatana, straszą ludzi! Parafie z zamkniętymi drzwiami. Ale istnieją też parafie z drzwiami otwartymi, parafie, gdzie, kiedy ktoś przychodzi, by zapytać, mówi się: proszę bardzo. Proszę spocząć, na czym polega problem (…) a dana osoba jest cierpliwie wysłuchana, choć jest to męczące, bo troska o lud Boży jest męcząca"
Kto jest kim spośród komentatorów na Deonie?
Są tu lefebryści, zwą się rzymskimi-katolikami, tradycjonalistami, https://youtu.be/mOTxCOnw1Fw, są gnostycy, są protestanci, są różne denominacje, najmniej katolików się wypowiada w komentarzach.
Miej to na uwadze teologicznie niewyrobiony czytelniku. Mnie zajęło dwa miesiące, rozpracowanie kto jest kim, bom w teologii niewyrobiony.
Ilość wiadomości: 52
2017-12-02 14:33:21
Życie parafii objawia się poprzez braterstwo i solidarność. Albo jest więc ona braterska i solidarna, rzeczywiście otwarta dla wszystkich, gościnna i wychodząca do innych, albo też skupiona na sobie i swoich problemach, zamknięta szczelnie i odseparowana od innych, takie swoiste pobożne getto, w którym powtarza się z jakąś dziką satysfakcją: dobrze nam tu być
Jeżeli w mojej parafii nie będzie ubogich i potrzebujących dlaczego nie, ale jesli są - i jest ich całkiem sporo - moim ( i mojej wspólnoty parafialnej) pierwszym i podstawowym obowiązkiem jest braterstwo i solidarność z nimi. Mowa w takim przypadku o pobożnym gettcie wydaje się być nieporozumieniem - chyba że chcemy być poprawni i na czasie, ale to inna historia....

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?