Komentarze Komentarze

Grzegorz Kramer SJ napisał list do kardynała Burke. Chodzi o papieża Franciszka

Autor Wiadomość
stos
Gość
Odpowiedź do: psycheilogos | 2017-11-16 08:38:15
SV2 jak jedyny sobór nie zdefiniował nauczania  bądź nie potępił herezji.
Niektórzy ojcowie soborowi uznali go za sobór pastoralny, niektórzy zaś teologowie w ogóle nie traktują go jako sobór Kościoła Rzymskokatolickiego.
W odróżnieniu jednak od sedewakantystów,którzy papieży od Jana XXIII uznają za okupantów Stolicy Świętej i twierdzą,że tron Piotrowy jest pusty ja władzy żadnego z papieży nie neguję.
Faktem jest jednak,iż nauka którą papieże posoborowi głoszą w niektórych przypadkach stoi w sprzeczności z dotychczasową nauką Kościoła Rzymskokatolickiego (wolność religijna,ekumenizm,czy ostatnie rewelacje Franciszka zawarte w Amoris Laetitia)  a próba ukrycia problemu poprzez propagowanie tzw hermeneutyki ciągłości mało kogo przekonuje.
Nie twierdzę jednak,iż w/w papieże popadli w herezję formalną i przestali być papieżami,takie orzeczenie może bowiem wydać dopiero odpowiednie gremium Kościoła a problem jakie skoro papież ma w Kościele największą władzę pozostawiam do decyzji specjalistów.
Wolno mi jednak nie zgadzać się z niektórymi wypowiedziami papieży skoro gołym okiem widać,iż pozostają one w sprzeczności z nauką ich poprzedników i stanowią herezję materialną.
Papież bowiem wbrew kolegi opinii nie jest władcą absolutnym ,z którego wypowiedziami należy się bezwzględnie zgadzać.
W sytuacji bowiem gdy nie przekazuje i nie wyjaśnia powierzonego mu depozytu wiary lecz głosi swe prywatne opinie z depozytem tym sprzeczne nie "utwierdza braci w wierze" i jego nauczanie katolika nie obowiązuje.
Nauka Kościoła to bowiem nauka Boża a Bóg nie może sam sobie przeczyć.

photo.jpg
Ilość wiadomości: 259
Odpowiedź do: CzarnySzymon | 2017-11-16 09:33:32
Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz. I nie dowiesz się zapewne...
http://tedeusblog.wordpress.com
Kto jest kim spośród komentatorów na Deonie?
Są tu lefebryści, zwą się rzymskimi-katolikami, tradycjonalistami, https://youtu.be/mOTxCOnw1Fw, są gnostycy, są protestanci, są różne denominacje, najmniej katolików się wypowiada w komentarzach.
Miej to na uwadze teologicznie niewyrobiony czytelniku. Mnie zajęło dwa miesiące, rozpracowanie kto jest kim, bom w teologii niewyrobiony.
photo.jpg
Odpowiedź do: stos | 2017-11-16 09:38:25
Twoim zdaniem po Soborze Watykańskim II papieże głoszą swoje prywatne opinie, a nie słowo Boże, dlatego z nimi się nie zgadzasz?
Dobrze rozumiem?
Wybacz, wolę, by prowadził mnie JP II , Benedykt XVI , lub Franciszek, niż Ty oraz Twoi poplecznicy.
Są tu lefebryści, zwą się rzymskimi-katolikami, tradycjonalistami, https://youtu.be/mOTxCOnw1Fw, są gnostycy, są protestanci, są różne denominacje, najmniej katolików się wypowiada w komentarzach.
Miej to na uwadze teologicznie niewyrobiony czytelniku. Mnie zajęło dwa miesiące, rozpracowanie kto jest kim, bom w teologii niewyrobiony.
photo.jpg
Odpowiedź do: ZbyszekMichal | 2017-11-16 09:43:05
Jeżeli Szanownemu Panu wydaje się, że to ja jestem tym , który pluje jadem w tym doborowym intelektualnym towarzystwie, jeżeli tak Szanowny Pan raczy oceniać fakty, wówczas nie odważę się zupełnie podjąć polemiki, ponieważ ja widzę te fakty zupełnie, ale to zupełnie inaczej. Jestem jedyną osobą, która odważyła się wejść do gniazda żmij na deonie, by spróbować podjąć polemikę. Zostałem zlinczowany, niczego się innego przecież nie spodziewałem....
Ilość wiadomości: 7
2017-11-16 10:05:36
Dziękuję ks. Grzegorzowi za te słowa. Adhortacja Amoris laetitia jest wyśmienita!!! Burke i pozostali trzech mieszają i sieją zament w Kościele.
Ilość wiadomości: 369
Odpowiedź do: psycheilogos | 2017-11-16 10:25:26
Ale że w czym się mylę? Dużo masz do powiedzenia? I nie odpowiedziałeś na pytanie.
Ilość wiadomości: 369
Odpowiedź do: psycheilogos | 2017-11-16 10:32:15
Czyli wygląda na to, że przyszedłeś zrobić z siebie męczennika i dopompować swoje ego, jaki to jesteś mądry, odważny i jedyny, który wszedł do "gniazda żmij", żeby dać się pokąsać chamom i prostakom.
Ilość wiadomości: 1619
Odpowiedź do: psycheilogos | 2017-11-16 11:30:48
Jeśli głoszą tezy,które są sprzeczne z dotychczasową nauką Kościoła wówczas głosżą swe prywatne opinie.
Ty natomiast owe prywatne opinie traktujesz jako głoszenie nauki Kościoła, co w sytuacji gdy stoją one w sprzeczności z jej dotychczasowym brzmieniem i znaczeniem czyniłoby z papieża heretyka formalnego i automatycznie usuwałoby go z urzędu.
Albo więc nie jesteś w stanie dostrzec w/w sprzeczności, albo akceptujesz "naukę" w jej nowym znaczeniu co oznacza,że współtworzysz nowy Kosciół.
Ostatni wniosek wydaje się być o tyle uzasadniony,iż wyraźnie dystansujesz się od nauki Kościoła odwołując się do jakiejś czystej Ewangelii (nauka Kościoła nie używa tego terminu), deprecjonujesz Katechizm Koscioła Rzymskokatolickiego (Gasparriego) twierdząc,iż przekazuje on jedną z możliwych interpretacji, mimo ,że powtarza on jedynie to czego Kościół od początku z woli Bożej nauczał, powołujesz się na nowy Katechizm mimo,że nie wyjaśnia on a wręcz powiela sprzeczności o których pisałem.
P.S.
A w którym miejscu napisałem,że zamierzam cię prowadzić?Nie mam takiej władzy a nawet gdybym ją miał byłbyś obiektem działalności misyjnej gdyż jak napisałem wczesniej nie wydajesz się być katolikiem.   
Ilość wiadomości: 1619
Odpowiedź do: barnaba65 | 2017-11-16 11:32:25
ło matko!
photo.jpg
Odpowiedź do: CzarnySzymon | 2017-11-16 13:06:23
Dziękuję serdecznie za wnikliwą diagnozę, możliwe są wszak jeszcze inne, dowolnej ilości i jakości...

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook