Komentarze Komentarze

Grzegorz Kramer SJ napisał list do kardynała Burke. Chodzi o papieża Franciszka

Autor Wiadomość
photo.jpg
Ilość wiadomości: 212
Odpowiedź do: psycheilogos | 2017-11-16 00:11:58
*bono
Kto jest kim spośród komentatorów na Deonie?
Są tu lefebryści, zwą się rzymskimi-katolikami, tradycjonalistami, https://youtu.be/mOTxCOnw1Fw, są gnostycy, są protestanci, są różne denominacje, najmniej katolików się wypowiada w komentarzach.
Miej to na uwadze teologicznie niewyrobiony czytelniku. Mnie zajęło dwa miesiące, rozpracowanie kto jest kim, bom w teologii niewyrobiony.
Ilość wiadomości: 1612
Odpowiedź do: psycheilogos | 2017-11-16 00:12:51
1."Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata"
2. "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony"
3.odsyłam do "Katechizmu Kościoła Posoborowego" wydanego w Polsce w 1969 r. nie przez  kogo innego tylko przez o.jezuitów
4.Trzeba być ślepym by nie zauważyć,iż soborowe nauczanie o wolności religijnej i ekumenizmie jest sprzeczne z dotychczasowym nauczaniem Kościoła
Ilość wiadomości: 1612
Odpowiedź do: psycheilogos | 2017-11-16 00:16:05
Widzę,że koledze puściły nerwy.
Życzę więc spokojnej nocy.
photo.jpg
Odpowiedź do: stos | 2017-11-16 00:26:22
No i szacunek że przyznałeś w końcu, że uważasz, że Sobor Watykański  II jest „sprzeczny z nauczaniem Kościoła”

co do pkt 1,2 - pełna zgoda, co do pkt 3  - preferuję jednak KKK Pallotinum, 1994 z poprawkami naniesionymi przez Kongregację Nauki i Wiary w 1998.

I ja jednak pozwolisz , będę w Kościele , gdzie KKK w.w. Jest obowiązujący, tak jak go JP II wprowadził, Benedykt i Franciszek kontynuują.

I ja jestem w głównym nurcie KK. NIE JESTEM PROTESTANTEM.

A ty kim jesteś? :)

Rzymskim katolikiem, który nie uznaje prymatu Papieża od soboru Watykańskiego II ?
Który nie uznaje nauczania kościoła po soborze Watykańskim II ?
Warto, by czytelnicy deon wiedzieli...
Ze nie jesteś katolikiem, że nie jesteś w Kościele, że nie jesteś w Łasce Uświęcającej, skoro żyjesz w grzechu nieposłuszeństwa głowie Kościoła Katolickiego i.odrzucasz Ojca Świetego.
Bedziecie mnie dalej minusować? Też z towarzystwa anty KK ?
Są tu lefebryści, zwą się rzymskimi-katolikami, tradycjonalistami, https://youtu.be/mOTxCOnw1Fw, są gnostycy, są protestanci, są różne denominacje, najmniej katolików się wypowiada w komentarzach.
Miej to na uwadze teologicznie niewyrobiony czytelniku. Mnie zajęło dwa miesiące, rozpracowanie kto jest kim, bom w teologii niewyrobiony.
Ilość wiadomości: 445
Odpowiedź do: psycheilogos | 2017-11-16 00:32:30
Uprzejmię proszę o wskazanie w którym miejscu dopuściłem się „hejtu”. Niedobrze jest gdy deklarowany dialog zastępuje się obrzucaniem oskarżeniami o hejt
photo.jpg
Odpowiedź do: stos | 2017-11-16 00:35:43
Nie, to koledze puścił język wreszcie. Kolega Sztos jak napisał w komentarzach wyżej 
1. Nie uznaje Soboru Watykańskiego II i nauczania Kościoła po tymże 
2. Nie uznaje autorytetu Ojca Świetego, żadnego po Soborze Watykańskim II

Pytanie do teologów zatem, czy sam nie uznając nauczania Kościoła po Soborze Watykańskim i wypowiadając posłuszeństwu kolejnym Ojcom Świętym nie ekskomunikował się był?

Czyli kto tu nie jest katolikiem?
Odpowiedź do: psycheilogos | 2017-11-16 00:58:16
Szanowny Panie,
od dawna próbuje nawiązać dialog z kimkolwiek ze zwolenników nauczania Franciszka. Ja go nie rozumiem, a w wielu miejscach dostrzegam sprzeczność nie tylko z nauczaniem Kościoła ale i z Ewangelią. Niestety sporadycznie udaje się o czymś porozmawiać, w większości wypadków mam do czynienia raczej z zaprzeczeniem dialogu niż jego wdrażaniem. Zły przykład daje Papież (brak odpowiedzi na Dubia z których treścią się zgadzam). Powyższy artykuł jest także przykładem zastępowania dialogu propagandą, atakiem na mających wątpliwości. Czy stwierdzenie ze „Papież, w mojej ocenie, nie zmienił nauczania Kościoła, nie wyparł się nauczania Pawła VI i Jana Pawła II, nie powiedział, że małżeństwo jest rozerwalne (...)” cokolwiek zmienia? Gdzie tu są jakiekolwiek argumenty, uzasadnienie ze się mylimy? Dlaczego nikt od Papieża przez o. Kramera do Pana nie zamierza podjąć próby wyjaśnienia w czym tkwi mój błąd? Dialog trzeba - co powtarza sam Ojciec Święty - zacząć od zrozumienia drugiej osoby. Czemu zamiast tego znajduje potępienie (znów bez przedstawienia jakichkolwiek argumentów) Kardynała? Czemu w Pana odpowiedzi jest tyle jadu? Czy ma to coś wspólnego z „czystą Ewangelią”?
Ilość wiadomości: 241
Odpowiedź do: sagneale | 2017-11-16 01:21:30
Tylko dlaczego to tym, którzy papieża popierają (no, złe słowo, raczej są jego słowami zbudowani) zarzuca się brak pokory a nie tym, którzy uważają się od niego mądrzejsi?
Odpowiedź do: Ter | 2017-11-16 01:58:01
A czy brak pokory jednych usprawiedliwia brak pokory drugich? Może warto przerwać ten fałszywy krąg? Może warto podjąć dialog? Proszę spróbować porozmawiać na argumenty. Dajmy przykład sobie nawzajem (w tym o. Kremerowi) ze można jednak rozmawiać ze sobą tak jak Bóg tego oczekuje
Ilość wiadomości: 452
Odpowiedź do: psycheilogos | 2017-11-16 08:35:25
Niewiele masz do powiedzenia. Wypominanie powielania kłamstw przez duchownych jest dla ciebie niedopuszczalne? Czy zależy tylko od tego, kogo te kłamstwa dotyczą?

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook