Komentarze Komentarze

"Żyłam w przekonaniu, że na miłość trzeba sobie zasłużyć" [ŚWIADECTWO]

Autor Wiadomość
deon
Gość
2017-09-29 23:25:58
W chwili kiedy piszę te słowa mam 30 lat i za sobą kilka związków partnerskich w tym jeden, który sprawił, że nie jestem tym, kim byłam.
więcej
1245924311.jpg
Ilość wiadomości: 1223
2017-09-29 23:25:59
Ale Ty możesz zmienić swoją przyszłość.

Osoby, które żyją zgodnie z prawem naturalnym ( zgodne z dekalogiem) w łasce uświęcającej raczej nie muszą zmieniać swojego życia. Bo po co? Założenie ,że i Ty jesteś nie w porządku jest krzywdzące. W polskim prawodawstwie nawet istnieje zasada domniemania niewinności, ale na Doenie zdarza się, że zasada ta nie jest jeszcze poznana.

Nasz sąd o człowieku stanowi walny czynnik kształtowania tego człowieka.

Z uwagi na naruszenie zasady domniemania niewinności podejrzewam, że tekst ten napisała jakiś nabożna osoba duchowna.
Edytowany 2 razy (Ostatnio: 2017-10-01 01:36:56).
Czystość jest formą bycia. Jest sztuką, delikatną i mądrą. Charakterystyczną dla ludzi wielkich. Potrafi oprzeć się licznym niebezpieczeństwom i dewiacjom w procesie kształtowania się osobowości. W Kościele katolickim zanieczyszczana ideologią manicheistyczną. W brewiarzu można przeczytać taki oto tekst:
"Nie żenili się albowiem chcieli zachować czystość". Kościół katolicki od trzeciego wieku n.e. nie może sobie poradzić z wpływami manicheistycznymi. Nawet niniejszy portal mieniący się być katolickim, jest silnie z manicheizowany, gdy pisze na tematy etyki seksualnej. Smutna to prawda, bardzo smutna.
Tymczasem życie w czystości, tej która płynie z nauki Chrystusa ( z nauki czystej) jest wielką egzystencjalną siłą niezbędną w zjednoczeniu eucharystycznym z Chrystusem.
Ilość wiadomości: 93
2017-10-04 07:55:52
Typowa wymówka kobiet; przecież go kochałam dla tego uprawiałam z nim sex, Bóg mi wybaczył i ty musisz, a nikt tu nie mówi o grzechu tylko o czynach. Które zostają na całe życie. Jest to po prostu nieuczciwe i taka osoba nie powinna wstąpić w święty związek małżeński, dotyczy się to także facetów.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook