Komentarze Komentarze

Solidarność

Autor Wiadomość
deon
Gość
2017-09-06 12:36:13
Kto chce zniszczyć solidarność - ten posiłkuje się populizmem. Ten będzie szczuł jednych na drugich. Ten będzie konstruował alternatywną wersję historii. Ten będzie obrzydzał każdego obcego, każdego przybysza, choćby naprawdę zmaltretowanego przez los.
więcej
Ilość wiadomości: 1304
2017-09-06 12:36:14
Solidarność jest wtedy, gdy my jesteśmy w potrzebie i oczekujemy pomocy od innych. Gdy inni są w potrzebie i oczekują naszej pomocy, to niech sobie oczekują, albo szukają tej pomocy u kogo innego.
Ilość wiadomości: 1485
2017-09-06 13:50:08
"Gdzie dziś znajdujemy się w relacjach z Niemcami? Czy na serio myślimy o odszkodowaniach wojennych?"
Ot - kwintesencja boleści naszego bohatera.
No to będzie boleć dalej.
Ilość wiadomości: 1485
Odpowiedź do: lleszek | 2017-09-06 13:51:40
to dalej do roboty!
WDR
Gość
2017-09-06 17:02:24
Niech zgadnę: Pan Ambasador nawet zrabowanych dzieł sztuki nie chce odzyskać od Niemców?

Piotr Nowina-Konopka: "Gdzie dziś znajdujemy się w relacjach z Niemcami? Czy na serio myślimy o odszkodowaniach wojennych? Czy zatem nałożymy cenzurę na biskupi list z 1965 r., bo już nieaktualny?"

Stanisław Żerko: "W przestrzeni publicznej powinna zaistnieć świadomość, że zostaliśmy brutalnie pozbawieni reparacji wojennych od naszych zachodnich sąsiadów. " (...) pojednanie polsko-niemieckie jest oparte na fałszywej symetrii".
---

Bardzo mi odpowiada podejście naszych starszych braci w wierze: upamiętniaj, przypominaj, ostrzegaj, miej nadzieje, że więcej się nie powtórzy, a po drodze kasuj co się słusznie należy.
1264366173.jpg
Ilość wiadomości: 784
2017-09-06 19:10:12
Z Wałęsy nikt nie zrobił "przestępcy", bo on sam i dobrowolnie wybrał taką drogę swojego życia.

Przystąpił do tych co własność Narodu Polskiego wyprzedali, a zyskami podzielili się pomiędzy siebie, pomijając ów Naród i uznając Go jako gorszy byt.

Dowodem nich będzie zasobność finansowa Wałęsy oraz  śp pani Anny Walentowicz i państwa Gwiazdów oraz wielu innych, którzy cały ten ruch Solidarności jako pierwsi budowali od środka.

To co uczynił Polakom Wałęsa sprawi, że bramy Nieba będą przed nim zamykane.

Natomiast wielu mu sprzyjających również w tamtym wymiarze czeka "biada", o której przestrzegał już 2 tys lat temu Pan Jezus.

Dlaczego śmiem niejako osądzać ludzi, którzy tyle osiągnęli?
A no dlatego, iż Bóg mnie obdarzył darem czytania w sercach ludzi, abym tak jak On potrafił odróżniać kozłów od owiec Pana.

Nasz Pan Jezus za swoimi owcami gotów nawet pójść do piekła, aby je z tamtąd wydostać.
Natomiast kozły budzą w Nim niesmak i obrzydzenie, Pan odwraca od nich Swoje Święte Oblicze.

Kto pozna Prawdę Pana przyzna mi rację.
Kto Jej nie zna, błądzić będzie.
Ilość wiadomości: 1304
2017-09-06 19:33:45
Autor felietonu przeanalizował jakiego znaczenie współcześnie nabrało słowo "solidarność", ale warto jeszcze pochylić się na inną cnotą, z której nasi przodkowie byli tacy dumni, a mianowicie "gościnność". Współcześnie jesteśmy bardzo gościnni, ale pod warunkiem że owi "goście" trzymają się od nas 2.5 tysiąca kilometrów z daleka. Nie tylko mile witamy takich gości, ale nawet posyłamy im prezenty.
Ilość wiadomości: 1304
2017-09-06 19:42:07
Zawsze mnie ciekawi, co by się stało gdyby Święta Rodzina uciekając przez paskudnym Herodem próbowała się schronić w katolickiej Polsce, historia zbawienia by się potyczyła inaczej. Ale dzięki temu wiemy przynajmniej, że to nie był przypadek, że anioł Boży nakazał Józefowi szukać schronienia w pogańskim Egipcie. 
1842539777.jpeg
Ilość wiadomości: 2212
2017-09-06 20:48:29
"Zawsze mnie ciekawi, co by się stało gdyby Święta Rodzina uciekając przez paskudnym Herodem próbowała się schronić w katolickiej Polsce..."


Józef zabrał swoją rodzinę do Egiptu czyli kraju, w którym znajdowała się liczna społeczność żydowska np. Żydzi stanowli 1/4, jeśli nie 1/3 mieszkańców milionowej Aleksandrii, jednego z największych miast Cesarstwa Rzymskiego.

Gdyby więc Święta Rodzina uciekała do katolickiej Polski to, odtwarzającej myślenie św.Józefa, który zapewne liczył na pomoc swoich rodaków, powinien się udać do Polski najpóźniej w 20-leciu międzywojennym. Oczywiście, tu trzeba dodać, że musiałby uciekać z Polski przed wrześniem 1939 roku (możemy założyć z dużym prawdopodobieństwem, że anioł przestrzegłby go we śnie przed zbliżającym się niebezpieczeństwem z Berlina).

Gdyby im się jednak nie udało uciec to Niemcy umieściliby Jezusa, Maryję i Józefa w getcie, a później przetransportowali do obozu zagłady i tam zabili w komorze gazowej.
Edytowany 3 razy (Ostatnio: 2017-09-07 21:20:34).
zorro
Gość
2017-09-07 11:41:53
gościnność polska jest wspaniala i niesamowita. wielokrotnie jej doznawalem znajdując nocleg i poczęstunek w trakcie pielgrzymek, czy nawet podczas zwiedzania z moją rodziną ciekawych, historycznych miejsc na Piastowskim Szlaku, czy Szlaku Orlich Gniazd. przypisywanie Polakom niszczenia solidarności jest zwyklą podlością i klamstwem.
oczywiście jak w każdym narodzie są też tacy Polacy, dla których Solidarność jest wrogiem. wolą myśleć tylko o sobie o swoich wspanialych zegarkach, o wysylaniu swoich dzieci na prywatne renomowane uczelnie, dla których praca za 8 tys.miesięcznie jest pracą dla frajerów, a zakup 12-nastego mieszkania zwyklą lokatą kapitalu. i to oni wlaśnie najwięcej krzyczą o tym, że Polacy nie są solidarni. to oni ronią krokodyle łzy nad losem uchodźców, a nie dostrzegają że wokól jest wiele ubogich rodzin żyjących w gorszych warunkach niż uchodźcy w swoich ośrodkach.
Polaków nie trzeba uczyć solidarności. Polacy byli, są i zawsze będą solidarni, a te wszystkie nauki o solidarności plynące nawet z ust polskich polityków są podszyte falszem i obludą

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook