Komentarze Komentarze

Generał chrystusowców odpowiada na list abp. Gądeckiego

Autor Wiadomość
deon
Gość
2017-01-11 12:09:55
W odpowiedzi na list metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego generał chrystusowców ks. Ryszard Głowacki poinformował, że kanoniczny proces karno-administracyjny kapłana skazanego za molestowanie seksualne 13-letniej dziewczynki, zgodnie z poleceniem Stolicy Apostolskiej został wszczęty i jest w toku.
więcej
Ilość wiadomości: 295
2017-01-11 12:09:55
(1 Koryntian 6:9, 10) A czyż nie wiecie, że nieprawi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą, ani mężczyźni kładący się z mężczyznami, 10 ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.
1264366173.jpg
Ilość wiadomości: 960
2017-01-11 17:48:14
Odkąd Kościół Powszechny odszedł od praktyk Mszy Egzorcystycznych upadli strasznie poniewierają wiernymi tych Kościołow oraz ich Kapłanami.

Nie mówię tego, bo mi to ktoś powiedział, lecz mówię co widzę po różnych parafiach.

I muszę przyznać, że jestem bezsilny wobec uporu                   względem Mszy Uwielbienia, Mszy Uwolnienia, Egzorcyzmów itd po różnych parafiach.

Gdyby takie praktyki miały miejsce choćby 4 razy w roku w każdej parafii, nie było by tego stanu co jest obecnie.
A jest niestety źle!

Jeden został przyłapany, a ilu wciąż przegrywa walkę z upadłymi?
Są również tacy co wogóle tej walki nie podejmują, bo dla nich "ksiądz" to tylko zawód, jak wiele innych.

Dlaczego Biskupi nie chą wsprowadzać powszechności praktyk egzorcyzmow w każdej parafii, zakonie, klasztorze?

Mamy tego smutne skutki w postaci skandalu, wstydu i upadku kapłana, a przede wszystkim jakiś ofiar procederu.

Rozejrzyjcie się czasem po świątyniach, ilu to samych tylko parafian jest zniewolonych przez alkohol, a przecież zniewoleń jest cały wachlarz.

A przecież ten wachlarz zaczyna się od...

wedle Ewargiusza z Pontu od "obżarstwa".
I jest w tym święta racja.
misjonarzm
Gość
Odpowiedź do: andrzej_a | 2017-01-11 18:52:26
Nie jest prosto rozeznać zniewolenia, opętania lub dręczenia a przepisy mówią wyraźnie, że nie wolno odprawiać egzorcyzmów nad osobami, które tego nie potrzebują.  Trzeba mieć "moralną pewność", że człowiek, który ma problemy wymaga egzorcyzmów. 
 Dobrze, że nie odprawia się ich publicznie, bo gdyby tak było, to wiele osób "wmawiało" by sobie opętania a z zasady jest tak, że osoby, które mówią "mam w sobie diabła", "opętał mnie", etc mają problemy natury emocjonalne lub duchowej. Osoba opętana, prawie zawsze powie "mam problem" a o egzorcyście i egzorcyzmach nawet nie chce słyszeć, strasznie się ich boi. 
 Nie wiem dlaczego, ale osobiście napatoczam się na osoby dręczone lub opętane i nigdy nie wiem co w takim przypadku ? Raz próbowałem odmawiać modlitwę o uwolnienie, wyłącznie przez internet a skutek był dziwny, tzn. osoba się uspokoiła (nie drwi, nie szydzi, nie pluje i nie filozofuje w dziwny sposób, zwłaszcza na temat Boga i wiary katolickiej). Pomimo wszystko Jezus razu pewnego uwolnił córkę Syrofenicjanki, nie mając z nią kontaktu fizycznego ani wzrokowego. Osobiście uważam, że to jest przyszłość, tylko pytanie, kto, jak i kiedy może takie coś robić ? Pytanie jest dosyć abstrakcyjne, ale nie niemożliwe do przeprowadzenia a osobiście uważam, że "uwalnianie na odległość", nie zawiera w sobie manipulacji a niestety często, np. u braci odłączonych w ramach tzw. "uwalniania", istnieje swoiste "pranie mózgu". No i teraz, znowu dam przykład, żeby nie "mówić na wiatr", ale p.s. - to nie jest skłanianie do psychopatycznego wariata - A. Cerońskiego. No tak, jest taki psychopata, który uważa, że "uwalnia", tymczasem jest to bardzo niebezpieczny, psychopatyczny góru sekty - "kościół mocy", który wyszedł z pod skrzydeł zielonoświątkowców. Ok. poniżej dowód, ale uwaga - materiał jest bardzo ostry i raczej nie przeznaczony dla osób niedojrzałych, w tym dzieci. https://www.youtube.com/watch?v=CI2mJCO6_0Y   
1264366173.jpg
Ilość wiadomości: 960
Odpowiedź do: misjonarzm | 2017-01-12 19:38:48
Egzorcysta, który zna się na tym "fachu" odróżni opętanych od chorych. Owszem są przypadki, że zło się dobrze zakamufluje i wówczas go nie widać. Jednak owoce ich obecności w człowieku są widoczne. Ja na przykład czuję obecność upadłych, wystarcza mi łaska Boża, aby ich wyczuć. Ale za tematy egzorcyzmowania się nie biorę. Owszem czasami zaeksperymentuję chcąc komuś pomóc, ale potem zło staje się strasznie upierdliwe i dopiero Jezus kończy takie eksperymenty. Wiem za to w kim zło jest i ile go tam jest. Uważnie obserwuję to zjawisko, tym bardziej że od niedawna to dostrzegam.
Tyle lat przeżyłem i nawet do głowy mi nie przyszło jak to od środka wygląda, a wygląda straszno i zarazem smutno.

Najbardziej mnie zdziwiło to jak bardzo słaba jest natura człowieka, jako istoty samodzielnej, niezależnej, samodecydującej o sobie.
Wielu ludzi przecież pragnie wolności i nawet nie pojmują, że jedyną drogą do prawdziwej wolności jest Chrystus. Wszystkie inne drogi i samodzielne wybory to tylko iluzje wolności, za którymi ukryta jest jakaś niewola.

Gdybym nie widział autentycznych potrzeb wielu zniewolonych ludzi nie pisałbym tu na forum własnych dyrdymałów, a sam Bóg też nie pozwoliłby bym pisał tutaj jakieś głupoty.
Piszę to co widzę i doświadczam dzięki łasce Bożej. Jeśli zaczynam błądzić łaska słabnie lub nawet na jakiś czas zanika. Staję się wówczas głuchy i ślepy tak jak to było przez większość mojego życia w latach poprzedzających Chrzest w Duchu Świętym.

A co do flmu który podajesz, to nie potrafię się odnieść do takich scen. Gdybym tam był to potem mógłbym prowadzić rozważanie co się tam naprawdę wydarzyło. Tak na odległość nie potrafię tego ocenić.

W tych tematach bardzo istotna jest wola wierzącego i jego wiara. Jezus faktycznie mógłby nawet na odległość uwalniać zniewolonych, ale wolność każdego człowieka bardzo często stoi Mu na przeszkodzie.
Jezus chyba nigdy nie uczyni niczego wbrew woli człowieka.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook