Komentarze Komentarze

Do czego zakonnice przekonały papieża?

Autor Wiadomość
deon
Gość
2016-08-29 09:08:00
Powołanie przez papieża komisji ds. diakonatu kobiet - niezależnie od wyników jej badań - to wyraz dążenia do zwiększenia udziału kobiet w każdym wymiarze życia Kościoła. Do jakich wniosków może dojść owa komisja i czym to może skutkować? Wydaje się, że są tylko trzy możliwości.
więcej
Ilość wiadomości: 260
2016-08-29 09:08:00
Historia diakonis w Kościele, którą szanowny autor próbuje nam suflować to nie żadna tradycja pierwotnego Koscioła, tylko tradycja buntu pokolenia 68. Ani powołana przez Franciszka komisja, ani staojące za nia LCWR - nie maja żadnej woli ustalania faktów sprzed wieków. Zresztą sugeruje to sam autor mówiąc o "zmianie i rewolucji, odczytanie na nowo woli Bozej" Słowem "sąd sądem, ale sprawuiedliwość musi być po naszej stronie".        
Ilość wiadomości: 1578
2016-08-29 09:51:02
Z artykułu dowiedzieliśmy się,ż papa to święty człowiek bo dialoguje, powołuje komisje a do tego nikogo nie pominie.
No ale najważniejsze jest to,że nie skostniały lecz dynamiczny.
I tu autor zaciera rączki widząc oczami wyobraźni mnożące się diakonise, a być może w przyszłości...kapłanki.
Tak, należy się wsłuchiwać w ludzkie dusze i do nich dostosowywać naukę Kościoła.
Ja zaś pytam-CZY KTOŚ ZBADAŁ DZISIEJSZY STAN LUDZKICH DUSZ?
Drogi księże reformatorze, weź d. w troki i bierz się solidnie do roboty
bo twoją rolą jest prowadzić dusze do Nieba , nie zaś ulegać ich zachciankom, które mają przykryć własną gnuśność i lenistwo.
Polecam Cię opiece św.Proboszcza z Ars  
Ilość wiadomości: 785
2016-08-29 12:54:04
@stos

Zaklinam cię, Szatanie, wrogu ludzkiego zbawienia, uznaj sprawiedliwość i dobroć Boga Ojca, który słusznym wyrokiem ukarał twoją pychę i nienawiść. Odejdź od tego sługi, którego Pan stworzył na swój obraz, przyozdobił obfitymi darami i w niepojętym miłosierdziu uczynił swym przybranym dzieckiem.
Zaklinam cię, Szatanie, władco tego świata, uznaj wszechmoc Jezusa Chrystusa, który pokonał cię na pustyni, zwyciężył w Ogrodzie Oliwnym, obezwładnił na Krzyżu, a powstając z grobu, podeptał twoją potęgę i jako zwycięzca wszedł do Królestwa światłości. Odstąp od tego sługi , którego Jezus przez swe Narodzenie i Śmierć nabył na własność za cenę Krwi przelanej.
Zaklinam cię, Szatanie, zwodzicielu człowieka, uznaj Ducha prawdy i łaski, który udaremnia twoje zasadzki i przekreśla kłamliwe zamiary. 
Odejdź więc, Szatanie, w imię Jezusa Chrystusa, ustąp wobec mocy świętego znaku Krzyża Jezusa Chrystusa, naszego Pana, który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Ilość wiadomości: 346
2016-08-29 13:00:43
Kościół dynamiczny i nieskostniały dlatego należy wrócić do praktyk pierwszych chrześcijan. Czy tylko ja widze sprzeczność w tej argumentacji?

Pomijając sam przedmiot sprawy to coś mam wrażenie, że chce się coś przecisnąc na siłę.

Amerykańskie zakonnice chcą wszystko tylko naczej niż dotychczas. Zrzucają habity po to by rządać prawa do sutann.
Odpowiedź do: stos | 2016-08-29 13:07:20
weź d. w troki i bierz się solidnie do roboty antychryście.
Odpowiedź do: MAGDALENA | 2016-08-29 13:37:54
Nie unoś się.W twoim kościele u Jana 777 albo już możesz być kapłanką albo wkrótce nią zostaniesz.
W jedynym prawdziwym Kościele Chrystusowym , którym jest Kościół Rzymskokatolicki kapłaństwo przypisane jest wyłącznie mężczyzną i niczyje chciejstwo w tym wzs heretyków tego nie zmieni 
Odpowiedź do: MAGDALENA | 2016-08-29 14:27:13
wara ci heretyczko od mojej katolickiej d.
Odpowiedź do: stos | 2016-08-29 14:33:17
Twoje kwik-pitum kwik-pitum jest tutaj bez znaczenia. Każdy widzi twoją herezję. Widać twoją zazdrość i głupotę. Sam siebie określasz głupcem bo pisząc o moim niby kapłaństwie w kościele u jana777 wpakowałeś się po szyję we własne gówno. Jan777 wiele razy powoływał się na słowa Pawła, które to zabraniają nawet nauczać kobiecie w kościele. Jan777 nigdy nie twierdził, że założył kościół, lecz zawsze podkreślał, że jest sługą Jezusa Chrystusa. Zatem dławisz się swoimi fekaliami i nawet nie czujesz smrodu. Jesteś tutaj przeciętnym przygłupem, który obczernia księży i nawet tego nie uzasadnia.

''Trzeba być albo ograniczonym umysłowo albo wykazywać złą wolę by twierdzić,iż miłość wyklucza karanie.'' i podobne.
Odpowiedź do: stos | 2016-08-29 14:36:54
słuchaj skurczybyku, myślisz, że przestraszysz mnie swoimi słowami, uważaj bo się przejedziesz, a nie jest to potrzebne ani tobie ani mnie.
Uważaj synok!

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?