Komentarze Komentarze

Tak modlą się dzieci na Filipinach [WIDEO]

Autor Wiadomość
deon
Gość
2016-08-19 23:58:05
Jeśli myślicie, że modlitwa uwielbienia jest tylko dla dorosłych, jesteście w błędzie. Zobaczcie, jak słowami jednej z najpiękniejszych pieśni uwielbienia modlą się dzieci z Filipin.
więcej
Ilość wiadomości: 1
2016-08-19 23:58:05
Może się mylę, ale śpiew tych dzieci to modlitwa jednej z sekt ewangelickich (nie zauważyłem u dzieci żadnych medalików czy różańców), rozpoznaję ten styl i formę, bo miałem z nią do czynienia na co dzień "przez ścianę", przyjaźniąc się zresztą z dwoma pastorami. (Chociaż, oczywiście, sam utwór jest śpiewany również przez protestantów i katolików).
Widok tych dzieci rzeczywiście może robić wrażenie, ale żeby od razu tak miałoby wyglądać niebo?
Ilość wiadomości: 263
Odpowiedź do: Simon_Martin | 2016-08-20 09:27:29
Widzę, że ten miesiąc będzie o mocno napiętym grafiku moich wystapień sądowych.

Witam Pana ''Simon Martin''
Proszę sprecyzować, którą to grupę ewangelicką nazywa Pan SEKTĄ?
Ilość wiadomości: 4598
Odpowiedź do: Neo.j | 2016-08-20 12:45:01
"Sekta (od łac. secta – kierunek, droga, postępowanie, zasady, stronnictwo, nauka, od sequi – iść za kimś, postępować, towarzyszyć lub łac. seco, secare – odcinać, odrąbywać, odcinać się od czegoś) – pierwotnie grupa społeczna powstała na skutek rozłamu (schizmy) wśród wyznawców jakiejś ideologii lub grupa kultowa powołana po doświadczeniu religijnym jej założyciela[1]. Jeden z trzech typów organizacji religijnej (obok kościoła i denominacji religijnej)[2]. Współcześnie termin sekta ma pejoratywne konotacje w języku potocznym. Dlatego socjologowie religii wypracowali równoznaczne a neutralne określenie nowy ruch religijny. Ustawodawstwo polskie posługuje się natomiast pojęciem związek wyznaniowy, pojęcie sekta w nim nie występuje." (za wikipedia).

Sekta, ma konotacje pejoratywne, ale samo w sobie nie jest pejoratywnym określeniem. Sekta jest właściewie równoważna związkowi wyznaniowemu. 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?