Komentarze Komentarze

Piękna modlitwa do Anioła Stróża

Autor Wiadomość
deon
Gość
2016-07-19 12:58:05
Każdy z nas ma swojego Anioła Stróża. O działaniach aniołów w naszym życiu mówiło wielu świętych. Nie wiesz jak z nim rozmawiać? Poznaj modlitwę, dzięki której zawiążesz z nim wyjątkową relację.
więcej
Ilość wiadomości: 79
2016-07-19 12:58:05
W kościele odnowy pojawiły się znane słowa i terminy znaczące coś zupełnie nowego. Jednym z nich jest "uzdrowienie". Tradycyjnie znaczy ono cudowne przywrócenie do zdrowia fizycznego. Obecnie odnosi się to do czegoś nieokreślonego o charakterze duchowym, czegoś mistycznego. często emocjonalnego. Czego?
Mattiass
Ilość wiadomości: 2
Odpowiedź do: Matthiass | 2016-07-19 13:59:26
Często choroby fizyczne mają swoje korzenie w psychice, w ranach duchowych... Stąd często modlitwy o uzdrowienie z chorób żołądka  przykładowo, połączone są z modlitwą o wybaczenie rodzicom itp. Stąd ten emocjonalny wyraz, choć Bóg potrafi byc ponad emocjami nawet. Myślę, że duże znaczenie w uzdrowieniu mają nie tyle emocje, co decyzja woli. Jezus często pytał: "Czy chcesz być zdrowy?" Paradoks, ale bez tego uzdrowienie się nie dokona.
Ilość wiadomości: 1
Odpowiedź do: Matthiass | 2016-07-20 00:02:21
Co w tym nowego? Już święty Tomasz uczył, że człowiek jest nierozerwalnością ciała, duszy i psychiki. Na nieprawidłowości, choroby, jest narażone tak samo ciało, jak dusza i psychika człowieka. Bóg jest wszechmocny i Jego moc i miłość nie ograniczają się jedynie do możliwości leczenia ciała. Nawet więcej, częściej uzdrawia duszę, bo ona ma większy wpływ na zbawienie człowieka. Nie ma tutaj chyba nic nadzwyczajnego. Może jest nowość w terminologii. No i oznacza ona właśnie uzdrowienie tych wszystkih sfer życia, koniecznych do właściwego, pełnego i szczęśliwego funkcjonowania człowieka.

​Pozdrawiam serdecznie. :)

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?