Komentarze Komentarze

Jezuici za diakonatem kobiet?

Autor Wiadomość
Ilość wiadomości: 332
2016-05-25 23:24:08
Gdyby o. Piórkowskiemu rzeczywiście zależało na dobru Kościoła i kobiet, to by nie pisał takich teksów, ale zalecał:

"... skupienie się na nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny.
Matka Jezusa to najlepszy przykład do naśladowania ,nie tylko dla kobiet. Sedno problemu leży bowiem w cnocie pokory."

Że zacytuję kolegę o nicku "stos".
Ilość wiadomości: 46
Odpowiedź do: pawel_gawel | 2016-05-26 10:32:10
ojciec Piorkowski nie zaleca a proponuje rozeznac. Duchowo, a nie medialnie.
Ilość wiadomości: 5
Odpowiedź do: stos | 2016-05-26 10:32:29
co za prymitywna argumentacja i nie insynuacje. nikt z tobą nie będzie rozmawiał
Odpowiedź do: pawel_gawel | 2016-05-26 10:35:16
w Polsce o. Skarga gromil herezje a w Ameryce poludniowej Jezuici ewangielizowali Indian.
Odpowiedź do: stos | 2016-05-26 10:38:14
Pierwsi rodzice upadli, bo nie rozeznali woli bozej. A do rozenania nawoluje o. Piorkowski
Ilość wiadomości: 1578
Odpowiedź do: Stanislaw | 2016-05-26 14:08:44
Daj spokój,nie unoś się.Zwyczajnie -dostosowuję język do adwersarza, a on w odpowiedzi sam się pogrąża.
MŁOT NA MODERNĘ.
Ilość wiadomości: 5
Odpowiedź do: stos | 2016-05-26 19:31:07
no to pa, młocie
Ilość wiadomości: 1578
Odpowiedź do: Stanislaw | 2016-05-27 08:37:01
Do usług,Stasiu.
1135622141.jpeg
Ilość wiadomości: 72
2016-05-29 23:56:57
Napisałam komentarz dość długi, który mi o dziwo nie wszedł, jeśli ten wejdzie, postaram się go napisać jeszcze raz...
1135622141.jpeg
Ilość wiadomości: 72
Odpowiedź do: dove | 2016-05-30 00:11:17
Może był za długi, kto wie...
Nie czytam ostatnio polskiej prasy, wolę zzagraniczną, to co jest w polskiej nie jest na moje nerwy. Czaczkowska jest chyba autorką książki o św. Faustynie, która może być dobrym przykładem ( św. Faustyna, nie książka). Lubię 'Dzienniczek"  i czytałąm go kilka razy, dla mnie osobiście ciekawa i jednocześnie smutna jest  też ta warstwa codziennego życia zakonnic, te złośliwości i jest tam zdanie Jezusa, które cytuję z  pamięci - że założył zakony dla miłości a tej miłości tam nie ma. Mnie osobiście zakonnice tyle nadokuczały w życiu, że też to widzę, że tam nie ma miłości. Może te kobiety są za bardzo stłamszone, za bardzo poniżane? Ja bym nawet była za diakonatem kobiet. Nie byłoby tylu kazań nawołujących do bicia dzieci. Inna rzecz, że diakonise były już we wczesnym kościele, czytałam o tym w dziele Sozomena "Historia Kościoła". Czy stali za tym protestnaci? Co to w ogóle znaczy "protestantyzacja" ? To jakieś technologiczne nadużycie intelektualne!
Ja widziałam kiedyś w tv mowę pogrzebową wygłoszoną przez pastorkę i szczerze mówiąc wtedy się przekonałam ,że to ma sens. Ona miała świetny kontakt z ludzmi. W Azji w kościele katolickim kobiety udzielaja Komunii, nie chodzi mi o to, że są ministrantkami, tylko podają Eucharystię. W Azji nie ma zbyt silnych wpływów protestanckich. Różnice między protestantyzmem i katolicyzmem są  inne, dotyczą spraw dogmatycznych.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?