Komentarze Komentarze

Dlaczego księża nie głoszą Dobrej Nowiny?

Autor Wiadomość
deon
Gość
2016-04-21 09:38:42
Można odnieść wrażenie, że sprawa została załatwiona, a problem rozwiązany. Jednak, czy na pewno mamy temat z głowy i możemy się zająć przygotowaniami do kolejnych wielkich wydarzeń, które nas czekają? Moim zdaniem, nie. Istota problemu leży głębiej.
więcej
Ilość wiadomości: 1612
2016-04-21 09:38:43
Obyś się ksieże hipokryto podobnie oburzał na rewelacje twych lewackich kolesi w sutannach.Jakoś sobie tego nie przypominam.
Drażni cię gdy ktoś przypomni,iż autentyczne chrześcijaństwo wyrasta na korzeniach prawa naturalnego.
Ot i cała prawda - księże ideologu.
P.S.
Wzruszająca jest twa jedność ze stanowiskiem hierarchii.
Ilość wiadomości: 260
2016-04-21 10:07:32
Encyklika Piusa XI była skierowana przeciwko faszyzmowi, temu samemu, który mordował (też) przedstawicieli ONR-u. Manipulacje bywają różne,  czasami dajemy się im uwieść. Ksiądz chyba jednak zbyt krótko terminuje na tym portalu. 
Ilość wiadomości: 24
Odpowiedź do: Franciszek2 | 2016-04-21 12:00:54
Faszyści mordowali również komunistów. Czy stosując tę samą logikę, chcesz popierać komunistów?
1932125225.jpg
Ilość wiadomości: 207
Odpowiedź do: Franciszek2 | 2016-04-21 12:26:38
Warto patrzeć szerzej, przede wszystkim na siebie. Prawda Ewangelii jest uniwersalna.
Odpowiedź do: Emma | 2016-04-21 12:33:32
Nie piszę o kłótniach w rodzinie, tylko o manipulacji.
Odpowiedź do: rafi | 2016-04-21 12:41:26
Uniwersalny to był Uniwersal (taka spółka Przywieczerskiego). Myślałem że patrzenie na siebie wymaga zawężenia niż poszerzenia pola widzenia, skupienia. Ale niech tam : patrzę juz tak szeroko na siebie że oczy mam z tyłu głowy. Jestem ewangelicznie uniwersalny.
2071057802.jpeg
Ilość wiadomości: 1176
2016-04-21 13:59:04
Szkoda, że pytanie zawarte w tytule pozostaje otwarte...
Ilość wiadomości: 331
2016-04-21 16:23:23
Po pierwsze podaje link do całego kazania ks. Międlara, bo trudno go znaleźć w internecie na portalach, które krytykują i osądzają od czci tego kapłana. 

http://prawy.pl/30109-ks-miedlar-my-narodowo-katoliccy-radykalowie-bedziemy-klekac-tylko-przed-bogiem-wideo/
lub www.prawy.pl

Po drugie. Słuchałem całego kazania i naprawdę nie znalazłem nic, co by wymagało tak okrutnej kary ze strony przełożonych i takiego odsądzania go od czci i wiary. Gdzie ta niezgodność z Ewagnelią? Czy homilie bł. Jerzego Popiełuszki były na rękę ówczesnej władzy? Przecież żądano od Prymasa Glempa zamknięcia mu ust, powtarzając mniej więcej obecne zarzuty. I Prymas chciał go uciszyć. Tylko ludzie nie pozwolili. I jak to jest, że ONR to wg niektórych faszyci, a do dziś można publicznie głosić i obnosić symbole największego totalitazyzmu i bestialstwa, pogardy dla człowieka, jakim jest komunizm i socjalizm radziecki? Gdy ktoś ma wątpliwości to radzę przeczytać Archipelag Głułag Slołżenicyna i Opowiadanie kołymskie Szałamowa. I jakoś nikt nie protestuje z tych, co teraz krytykują ONR i porównują go do faszyzmu, a przecież oni ginęli w Oświęcimiu za Polskę!. Tak trudno pozbyć się pomników Armii Radzieckiej, i jakoś tak się to wszystko zmiękcza, osłabia. Szkoda. Dobrze by było, by Autro i inni, którzy tak zaciekle atakują ks. Międlara pomyśleli i o tym. A przy okazji, gest podania ręki sataniście i bluźniercy ks. Bonieckiego nikogo z krytykujących nie zgorszył, a to, że ks. Międlar opiekuje się członkami ONR i próbuje im głosić Ewangelię, tak zgorszyło? Przystanek Jezus to przecież też wyjście do młodzieży trudnej i poranionej. Myślę, że jest jednak różnica między młodzieżą ONR-owską a tą z Woodstoku?  
587482207.jpg
Ilość wiadomości: 858
2016-04-21 16:29:04
Bez obaw, oblubienica pozna oblubieńca nawet w stadzie baranów.;-)) Pozna go po zapachu serdaka;)

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook