Komentarze Komentarze

Nie wykorzystujcie Paryża do walki z uchodźcami

Autor Wiadomość
Ilość wiadomości: 7239
2015-11-14 12:02:45
Europa sobie nie radzi z imigrantami i to widzi kazdy, kto nie jest zaslepiony lewicową ideologią.
Edytowany 2 razy (Ostatnio: 2015-11-15 00:13:50).
420652962.jpeg
Ilość wiadomości: 4929
2015-11-14 12:09:52
1) Dlaczego Pan łże nazywając odruchy samoobrony nienawiścią?

2) Gdzie jest Pana artykuł oponujący przeciwko wykorzystywaniu przypadku pobicia Syryjczyka do wywoływanie niechęci do całej patriotycznej strony? Raz odpowiedzialność zbiorowa Panu pasuje, a innym razem nie?
Edytowany 2 razy (Ostatnio: 2015-11-14 12:20:18).
Ilość wiadomości: 669
2015-11-14 12:26:11
Ależ Piotrze, zupełnie nie rozumiesz słów oburzenia, które się przetaczają przez fora i które zresztą cytujesz. Tu nie chodzi o sprzeciw wobec uchodźców, tu chodzi o sposób realizacji przez Europę problemu rzesz ludzi docierajacych do granic Europy. Ten brak dalekowzroczności polityków, ta właściwie pogarda wobec własnych mieszkańców i tych nieszczęśników, którzy w Europie szukają "raju na ziemi". Jak można wpuszczać rzesze ludzi mając nierozwiązane problemy socjalne we własnym kraju. Przecież właśnie eskaluje to przemoc - nie możliwość znalezienia pracy przez rzesze nowych przybyszów we Francji prowadzą do radykalizacji tych ludzi i do poparcia dżihadu. Dlaczego za politykę społeczną swego kraju ma odpowiadać bretoński rolnik czy normańdzki rybak, ciężko pracujący robotnicy Alzacji czy kelnerzy w Marsylii. Uchodźcy nie są problemem Europy, problemem Europy jest estabishment okopany w strzeżonych osiedlach, który pozwala sobie na "ubolewanie" z powodu zamachów, proponując niskopłatną pracę nizinom społecznym i zrzucając na barki społeczeństwa rozwiązanie problemów przybywajacych do Europy ludzi. Sytuacja uchodźców paradoksalnie jest równia sytuacji rzesz ubogich w Europie - jedni i drudzy mają marną przyszłość, jednych przeciw drugim napuszczają politycy swymi nieobliczalnymi decyzjami.
570530599.jpg
Ilość wiadomości: 933
Odpowiedź do: piotr_slowinski | 2015-11-14 13:47:17
Tak się Pan martwił o Papieża Franciszka, że potrafi tylko otwierać ramiona i przytulać każdego, nie zważywszy na zagrożenia.

„Papież Franciszek wezwał też Francję do 'zdecydowanej reakcji wobec rozszalałej nienawiści'.”
http://gosc.pl/doc/2820145.Hollande-Francja-bedzie-bezlitosna
Paweł Dudziński
Gość
2015-11-14 13:56:31
Wiem, że demonizowanie jakiejkolwiek grupy ludzi za pomocą stereotypów jest ideologią a nie filozofią i jestem świadomy, że ktoś może mi zarzucić katofaszyzm,  ponieważ mam obiekcje względem islamu. Jednakże bagatelizowanie problemu terroryzmu przez poprawnych politycznie urzędników w kontekście współczesnego świata i narastającej fali islamskiego terroru jest moim zdaniem krótkowzrocznym błędem. Każdy człowiek może dostrzec w islamie raz bojowników o wolność, a raz terrorystów w zależności od punktu widzenia. Swego czasu nasunęło mi się porównanie islamu do elektronu, który raz jest falą a raz cząstką w zależności od tego czy udostępnimy cząstkom jedną czy dwie szczeliny. Sądzę, że podobnie jest z islamem, muzułmanie są nieprzewidywalni i bzdurne jest twierdzenie, że islam jest religią pokoju. Dlatego należy uważać na muzułmańskich imigrantów i muzułmanów w ogóle z powodu okropnego fanatyzmu, którego są wyznawcami.
Patrycja Bogusławska
Gość
2015-11-14 14:01:36
Przepraszam bardzo, ale ja jako czytelnik Deona nie byłam nigdy za przyjmowaniem - podkreślam - imigrantów do Polski, do Europy. I nie wydaje mi się to żadnym moralnym obowiązkiem chrześcijanina. Poza tym, nie zgadzam się z Szymonem Hołownią, jeśli chodzi o księdza Jacka Międlara. Ma prawo bronić Ojczyzny. I nie chodzi tu o żadną nienawiść do nikogo, chodzi o obronę własną i własnej rodziny, mamy do tego prawo. 
Cezary Żurek
Gość
2015-11-14 14:09:33
Jeśli tak mamy cytować sobie Pismo Święte, to ja zacytuje: "unikajcie wszystkiego, co ma pozór zła" i dalej radzę poczytać listy św. Jana, Judy czy Piotra, tam są ostre słowa. Nie wspomnę o ST i historii Izraela, który nie sprzymierzał się z poganami, bo: 1)był za słąby aby jego wiara zachowała czystość 2) narażał się na plugawe uczynki pogan 3) poganie nie chcieli się nawracać nie tylko religijnie, ale i politycznie. Jak Izrael był posłuszny, to był potęgą. Jak nie, to upadał. Aktualizujmy całe PŚ, a nie tylko jego fragmenty, zdania. Jeśli wg kogoś miłosierdzie to okazanie pomocy migrantom(większość z nich status uchodźccy utraciłą przekraczając granicę państwa, w którym panuje pokój), to czym jest w takim razie narażanie następnego pokolenia na skutki tego "miłosierdzia"? 
Ilość wiadomości: 7239
Odpowiedź do: k.jarkiewicz.ign | 2015-11-14 14:44:33
Zauważ jeszcze taki mechnizm, otóż kto nieustannie pisze o zapraszniu emigrantów - to w wiekszosci bogaci dzialacze lewicy. Ci sami, co tak "troszczą" sie o ubogich, choćby poprzez niszczenie podatkami gospodarki, czy etatyzmem pomocy społecznej.
420652962.jpeg
Ilość wiadomości: 4929
Odpowiedź do: Rafal7 | 2015-11-14 14:45:18
A o jaką nienawiść chodzi, bo to jest jak zwykle w dwuznacznym stylu Franciszka, czyli iż może chodzić zarówno o islamski terroryzm, jak i o tych, któzy twierdzą, że trzeba z nim radykalnie walczyć.
Sonia Kucharska
Gość
2015-11-14 14:47:27
Idiota!

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?