Komentarze Komentarze

Płciowość "po katolicku" – obowiązek czy konsumpcja?

Autor Wiadomość
leszek
Gość
2010-09-14 13:17:02
Leszek, czy Ty umiesz bez emocji i projekcji przeczytać chociaż  jeden post?

Błękitne Niebo! A gdzie Ty doszukałaś się emocji i projekcji w tym co napisałem?!?
To chyba Ty masz wybujałe reakcje emocjonalne, a dokonujesz ich projekcji na mnie.
Może byś choć jeden mój post postarała się przeczytać ze zrozumieniem i bez doszukiwania się tego czego w nim nie ma...

Życzę udanego dnia z Bożym pokojem w sercu. Pozdrawiam.

Dziekuję, choć nie narzekam, i z wzajemnością.
marzycielka
Gość
2010-09-14 13:30:44
Napisałeś, że wolałbyś zmianę treści niż obrazka. Ja uważam, że to jest niestety niemożliwe, bo przecież nikt z nas nie jest Panem Bogiem, wszyscy czasami jesteśmy omylni. A prosząc o szacunek mam też na myśli nie tylko moje podjście do sprawy ale również obawy o innych, którzy tu zaglądają. Zasłanianie swych wypowiedzi pięknym "świętym obrazkiem" np. z Panem Jezusem może stać się dla niektórych osób zagrożeniem we właściwym kszałtowaniu się obrazu Boga, poza jednym wyjątkiem, że faktycznie byłyby to wypowiedz Pana Boga ;) ... co oczywiście jest niemożliwe.
Aura
Gość
2010-09-14 13:48:45
"A gdzie Ty doszukałaś się emocji i projekcji w tym co napisałem?!?"

Leszku, takie nagromadzenie znaków interpunkcyjnych jak na końcu przykładowego zdania, sugeruje że autor mówi co najmniej podniesionym głosem

(mniej łagodna interpretacja: autor krzyczy we wzburzeniu, wydziera się)

Gdyby autor chciał poznać, gdzie interlokutor zauważył emocje i projekcje, prośba mogłaby brzmieć: Wskaż proszę gdzie zawarłem emocje i projekcje. Natomiast to pytanie brzmi jak oskarżenie, czy wykrzyknienie skierowane przeciwko rozmówcy.

Przeglądnij może swoje wypowiedzi.. Pozdrawiam
leszek
Gość
2010-09-14 13:50:07
Do Leszka :)
To co napisałam przedtem nie było żadnym dowodzeniem i dowodzeniem czegokolwiek. Li tylko stwierdzenie istniejących faktów. Ok? 

Do stwierdzenia @szminda że są kobiety które mają prawo nie chcieć rodzić więcej dzieci i to nie grzech, dopisujesz swoje 'zgadza się' i podajesz przykład który ma to potwierdzać, ale twierdzisz, że to nie żadne dowodzenie tylko stwierdzenie faktów?!?
A niby jakich faktów?!? Że są kobiety które nie chcą rodzić więcej dzieci? I że nawet znasz taką jedną? Czy że mają prawo więcej nie rodzić i to nie jest żaden grzech?!?
A więc NIE OK...
To nie było żadne stwierdzenie istniejących faktów ale insynuacja że Twoje i szminda wyobrażenia to są fakty
leszek
Gość
2010-09-14 14:05:53
"A gdzie Ty doszukałaś się emocji i projekcji w tym co napisałem?!?"
Leszku, takie nagromadzenie znaków interpunkcyjnych jak na końcu przykładowego zdania, sugeruje że autor mówi co najmniej podniesionym głosem
(mniej łagodna interpretacja: autor krzyczy we wzburzeniu, wydziera się)

Tego typu interpretacja jest fałszywa i nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia. Krzyk jest wyrażany poprzez pisanie wielkimi literami, a '?!?' jest wyrazem zdziwienia.

Gdyby autor chciał poznać, gdzie interlokutor zauważył emocje i projekcje, prośba mogłaby brzmieć: Wskaż proszę gdzie zawarłem emocje i projekcje. Natomiast to pytanie brzmi jak oskarżenie, czy wykrzyknienie skierowane przeciwko rozmówcy.

Owszem, różnie możnaby zapisywać prośby, więc mogłaby brzmieć i tak. Tyle, że moja prośba była retoryczna i zwyczajnie wyrażała zdziwienie/zadziwienie. Rozumiem, że każdy może sobie wyczytywać różności, Ty również masz prawo interpretować jak chcesz, ale nie oznacza to że Twoje interpretacje będą zasadne.
Skoro Błękitne Niebo wmawiała mi rzeczy które nie miały miejsca to wyraziłem swoje zdziwienie zadając pytanie.
A wg Ciebie jak należało to zrobić?

Przeglądnij może swoje wypowiedzi.. Pozdrawiam

A może Ty je przeczytaj jeszcze raz, już bez podkładania tego czego nie było?
z pozdrowieniami
777224103.jpg
Ilość wiadomości: 474
2010-09-14 14:09:46
Lesiu, my czy amator.ka nie śmiemy nawet przypuszczać, iżbyśmy kiedykolwiek mieli w czymkolwiek rację - nawet w kwesti stwierdznia faktów. Jedyną wyrocznią, posiadającą rację we wszystkim rację i prawo stwierdzania faktów jesteś ty, nasz oświecony deonowy komentatrol :-)
Aura
Gość
2010-09-14 14:11:16
Zapraszam do zapoznania się z takimi tekstami jak np: Komunikacja z udziałem technologii

http://www.wsus.pl/centrum_dziennikarskie/pliki_do_pobr_akt/101_1.pdf
Aura
Gość
2010-09-14 14:19:12
na stronie Wydawnictwa Naukowego PWN można przeczytać:

Wykrzyknik (znak wykrzyknienia) służy do oznaczania emocjonalnego zabarwienia wypowiedzi, uwydatniania jej charakteru żądającego lub rozkazującego. Może on też być używany do wyróżnienia jakiegoś fragmentu wypowiedzi.
W zakresie użycia wykrzyknika piszący ma dużą swobodę. Jednak należy przestrzec przed nadużywaniem tego znaku interpunkcyjnego. Zbyt duża liczba wykrzykników w tekście oznacza zwykle nadmierną egzaltację i — z punktu widzenia większości użytkowników języka — jest rażąca.

pełna wersja, którą warto przeczytać jest tu:
http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629842
777224103.jpg
Ilość wiadomości: 474
2010-09-14 14:25:52
lol, lesio doszukał się INSYNUACJI w zwykłym świadectwie życia: "Zgadza się. Są kobiety dla których poród był jakby traumą i wówczas decydują się na pozostanie przy jednym dziecku. Znam takie katolickie małżeństwa."
ann
Gość
2010-09-14 14:39:24
Szmind, nie przekręcej. Ty napisałeś, że są takie małżeństwa, które (...) i że to nie jest grzech. A Błekitne Niebo zacytowała Ciebie i dopisała: "zgadza się, znam takie katolickie małżeństwa". Też zwróciłam to to uwagę wcześniej. Wyglądało to tak, jakby fakt, iż zna małżeństwa chodząće do kościoła i wykluczające kolejne dziecko z powdu problemów zdrowotnych matki sprawiało, to nie jest grzechem. A tymczasem sprawa nie jest tak oczywista- to kwestie sumienia, raczej do rozeznania z kierownikiem duchowym, spowiednikiem, duszpasterzem.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?