Komentarze Komentarze

Przydałby się sukces

Autor Wiadomość
deon
Gość
2014-09-24 20:02:35
To były piękne chwile. Przez trzy tygodnie ogromna część społeczeństwa żyła zbliżającym się sukcesem. I w ogóle całymi Mistrzostwami Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Jak ktoś zwrócił uwagę, zjawisko jest tym bardziej fascynujące i zasługujące na głęboką analizę, że (z wyjątkiem dwóch meczów) impreza nie była transmitowana w żadnej ogólnopolskiej darmowej telewizji. Mimo to w kolejne poranki w środkach komunikacji i w miejscach pracy jednym z głównych tematów były mecze siatkówki - sety, piłki meczowe, ataki przy siatce, bloki, serwy, nazwiska najlepszych zawodników itd.
więcej
superbia
Gość
2014-09-24 20:02:36
Myślę, że sukces w Kościele mógłby się pojawić, gdyby duchowni zaczęli traktować wiernych jak dorosłych, nie jak dzieci. Sprzyjałoby temu gdyby biskupi traktowali podwładnych księży jak partnerów a nie półniewolników od których wymagana jest bezwzględna wierność. 
Zuważmy, kiedy mowa o odszkodowaniach za czyny księży pedofilów, to okazuje się, że ksiądz jest prywatnym człowiekiem, biskupi umywają ręce. Niech jednak jakiś ksiądz wyrazi się o Jego Ekscelencji bez dostatecznego szacunku, wtedy słyszy: czyż nie przysięgał posłuszeństwa?
tomi
Gość
2014-09-24 22:37:59
Sukcesem Kosciola sa Ludzie, ktorzy potrafia sie wzbic ponad przecietnosc. Tak to swieci, niedoceniani czesto za zycia. Kosciol potrzebuje ludzi, sukcesem i dowartosciowaniem Kosciola w Polsce byl św. Jan Pawel II, dzisiaj potrzebujemy na nowo w Kosciele nieprzecietnych ludzi, bo przecietnosc jest najwieksza slaboscia polskiego Kosciola. 
Ilość wiadomości: 274
Odpowiedź do: superbia | 2014-09-25 12:15:06
Złem jest głoszenie nauki niezgodnej ze zdrową nauką Kościoła, której strażnikami są biskupi. Złem są również zbrodnie księży pedofilów. Wobec obu rodzajów zła biskupii wyciągają konsekwencje wobec winnych w ramach prawa kanonicznego. 
Nie znane są mi przypadki wyrażania się bez należytego szacunku przez kapłana o swoim biskupie, a tym bardziej konsekwencje jakie z tego tytułu poniósł. Przypadek ks. Lemańskiego nie dotyczy braku szacunku a braku posłuszeństwa nauce Kościoła. Poza tym o ile do biskupa z łatwością dochodzą wieści o błędnej nauce - ponieważ jest głoszona jawnie, to nikt z księży pedofilów nie będzie się chwalił swoją grzeszną przypadłością. Stąd Twoje porównywanie jest bardzo chybione. Jeżeli porównać stosunek biskup-kapłan do pracodawca-pracownik, to czy pracodawca jest pociągany do odpowiedzialności za pracownika popełniającego przestępstwo?
avaritia
Gość
Odpowiedź do: faflu | 2014-09-25 17:39:16
Ohydnej pamięci Brendan Smith (norbertanin z Irlandii) rozpoczął swą przestępczą działalność w 1945 r. zakończył w 1992 r. kiedy do więzienia wsadziła go zupełnie świecka władza. 47 lat pedofilskiej działalności, o której wiedzieli zwierzchnicy. Kiedy parafianie już wiedzieli z kim mają do czynienia, przenoszono go do innej parafii, kiedy zabrakło parafii do innej diecezji, kiedy w Irlandii zabrakło diezeji został posłany do USA...
Pańska postawa Dobry Człowieku nazywa się: uporczywa odmowa wiedzy, pomimo stwierdzenia ewidentnych faktów, ktore zostały ustalone ponad wszelką wątpliwość.
Ilość wiadomości: 5552
2014-09-26 21:29:02
Wyniki w sporcie są łatwiej mierzalne, znamy je po każdych zawodach. Wyniki działania Kościoła są trudno mierzalne, (jak  dobrać wskaźniki? ), a duża ich część znana jest tylko Ojcu. Spróbujmy sobie wyobrazić co byłoby, gdyby nie Kościół w Polsce.  Narastanie patologii i zboczeń na zachodzie Europy i w USA mogą pomóc. W latach siedemdziesiątych, gdy  aborcja była na życzenie w  Polsce wyskrobywano co dziesiąte dziecko, w tym czasie w ZSRR co drugie.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?