Komentarze Komentarze

Tusk: świat stanął na krawędzi konfliktu

Autor Wiadomość
deon
Gość
2014-03-01 23:48:54
Europa i świat nie będą tolerowały aktów agresji czy interwencji - zadeklarował w sobotę premier Donald Tusk w oświadczeniu związanym z wydarzeniami na Ukrainie i w Rosji. Zapowiedział, że będzie dążyć do zwołania Rady Europejskiej oraz Północnoatlantyckiej.
więcej
Młody
Gość
2014-03-01 23:48:54
Premier Tusk, historyk nota bene, chyba ma coś problem z pamiecią.
Krym nie był Ukraiński.. Wpierw były to tereny Tatarów potem Związku Radzieckiego do którego należała Ukraina. Chruszczow podarował Ukrainie Krym co było krótkowzroczne, ale nie było ani nie jest w stanie zaprzeczyć faktom, że ludność Krymu to w większości rosyjskojęzyczni Ukraińcy i Rosjanie. To jest ICH teren, nic nam ani UE / USA do tego - a nazywanie tego 'wojną' 'zbrojnym najazdem' jest szczytem hipokryzji i najzwyklejszą propagandą.
Przy okazji warto sprawdzić też info którego nie podaje TV: co się dzieje we Wsch. Ukrainie? Odp: tzw 'Wiosna Rosji' w wolnym tłum. Ludzie tysiącami wychodzą na ulice by zamanifestować swą chęć przynależności do Rosji. Jak niewiele się poświęcało kwestii złożoności etnicznej narodu Ukraińskiego widać gołym okiem po tych entuzjastach 'walk o wyzwolenie' które doprowadzą nie do wyzwolenia ale do podziału Ukrainy. Czyli będą na korzyść i Rosji i UE, tylko nie naszą (nacjonalizm nowego rządu Zach. Ukrainy da o sobie znać prędzej czy później) ani co najważniejsze nie będzie z korzyścią dla samych Ukraińców!
USA i UE zainspirowały niebezpieczne zamieszki, w których zginęło sporo ludzi, a Putin to świetnie wykorzystał i znowu ograł zachód. Wszyscy którzy tak chętnie wspierają walkę Ukraińców o 'wolność' - przyczyniają się tylko do nakręcania spirali nienawiści i zamętu, wypełniając scenariusze napisane nam przez ludzi zza oceanu i ze wschodu.
Lech Kaczyński jednak miał rację, mówił o tym już w 2008 roku! Wpierw Gruzja potem Ukraina a potem i my. Rozgryzł Putina jako jedyny. A Obama nie dorasta mu do pięt w strategii. Niepotrzebnie Niemcy to wszystko sprowokowali finansując Majdan. Przelana krew to przede wszystkim ich wina.
Trzeba było nawoływać po chrześcijańsku o pojednanie narod(ów) Ukrainy a nie motywować nacjonalistów do zamieszek i rozlewu krwi. Efekty tego jakie są to widać gołym okiem.
1839824745.jpg
Ilość wiadomości: 4651
2014-03-02 01:23:23
Trochę się dzisiaj premierowi ręce telepały podczas tego przemówienia...
Anadrzewachzamiastlisci...
Gość
2014-03-02 01:57:14
ja nie wiem wy piszecie wprost z Moskwy te komentarze? z Bryanska? Czy wam za to płacą?
misio
Gość
2014-03-02 03:00:26

...
Ja mu się nie dziwię - w jego sytuacji najlepiej siedzieć cicho, ale ktoś kazał mu mówić. Teraz "ruskie serwery" już na niego raczej nie zagłosują, a kto wie, może Putin wyciągnie na dodatek jeszcze jakieś kwity.
Są duże szanse, że ukraiński konflikt Tuska zgniecie - jedyny dla niego ratunek to ucieczka do "europy" jeśli uda się przebłagać Merkel. A ona ciekawe co sobie w zamian zażyczy.
1839824745.jpg
2014-03-02 03:26:06

...
Ja mu się nie dziwię - w jego sytuacji najlepiej siedzieć cicho, ale ktoś kazał mu mówić. Teraz "ruskie serwery" już na niego raczej nie zagłosują, a kto wie, może Putin wyciągnie na dodatek jeszcze jakieś kwity.
Są duże szanse, że ukraiński konflikt Tuska zgniecie - jedyny dla niego ratunek to ucieczka do "europy" jeśli uda się przebłagać Merkel. A ona ciekawe co sobie w zamian zażyczy.

...
Wiesz, ja go nadal nie lubię. Więc mam nadzieję, że z któregoś z wymienionych przez Ciebie powódów. W sumie to byłoby najlepsze spośród najróżniejszych możliwości.
1839824745.jpg
2014-03-02 03:27:33
ja nie wiem wy piszecie wprost z Moskwy te komentarze? z Bryanska? Czy wam za to płacą?

...
Ale komu? Młodemu, mnie czy deonowi? Bo ja nie zainkasowałam póki co ani grosza za moją nieprawdopodobnie zdradziecką propagandę. Chyba nie o mnie więc chodzi.
AP
Gość
2014-03-02 05:41:22
Nie dzieje się nic o czym nie mówiłby śp. Lech Kaczyński.

ps. premierowi trzęsą się ręce, bo w przeciwieństwie do opini publicznej, której wciskał bajeczki, ma dostęp do tajnych dokumentów i wie co działo się z L.Kaczyńskim.
1839824745.jpg
2014-03-02 23:43:52
@AP
Z niepokojem to zauważyłam, bo nie wiem, co wie, ale wyraźnie coś wie i niekoniecznie ma to związek tylko ze Ś.P. Lechem Kaczyńskim. Być może jest to coś, co wiedział wcześniej Lech Kaczyński. Dlatego mnie też ręce trochę się obecnie zaczynają telepać...

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?