Komentarze Komentarze

Krajobraz po tęczy

Autor Wiadomość
deon
Gość
2013-11-16 12:17:32
Rozumiem wszystkie wątpliwości związane z samą tęczą, wątki związane z homo-propagandą, ale kiedy widzę jakąś niezdrową radość i satysfakcję z tego, że coś zostało zniszczone i komuś się dokopało, to zastanawiam się, o co w tym wszystkim chodzi. Co chrześcijaństwo ma wspólnego z takim sposobem działania?
więcej
Magda
Gość
2013-11-16 12:17:32
Też się nad tym zastanawiałam. Nie wiem, czy Jezus chciałby żebyśmy po cichu godzili się na jawne promowanie antywartości. Przecież bycie Chrześcijaninem to jest walka! Tu trzeba być gorącym albo zimnym, nigdy ciepłym i obojętnym. Skoro widzimy, że dzieje się źle, że promuje się niewłaściwe wartości w niewłaściwych miejscach, że hańbi się nasze przekonania stawiając taką konstrukcję właśnie tam, na Placu Zbawiciela - czemu nie zareagować gwałtownie, z mocą? Pokazać że my się na to nie godzimy, że nie chcemy takiej rzeczywistości. Myślę, że takiej właśnie postawy On może od nas oczekiwać - może sam wkroczyłby na Plac Zbawiciela, jak kiedyś do świątyni, i rozgonił kupców, robiąc wielki raban i wyrzucając wraz z nimi tęczę? Nie wiem. Ale nie ukrywam, że ja bardzo się cieszę z jej podpalenia :) W ludzkich sercach wzbucił się 'gniew Boży' który jest nam dziś tak potrzebny! Na pewno wiele osób poczuło, że ludzi myślących podobnie jest więcej, że razem możemy coś zmienić ( i nie sądzę, żeby większość myślała tak płytko, aby sądzić że podpalając i niszcząc coś wielkiego osiągniemy, popatrzmy głębiej! ) - podpalona tęcza stała się już symbolem, według mnie bardzo budującym :) Pozdrawiam!
Mateusz Jaworowski
Gość
2013-11-16 12:25:49
Panie Piotrze.
A gdy w Bibli mamy pokazaną scenę  gdy Bóg daje 10 Bożych przykazać  a pod górą  lód  już "stworzył sobie złotego Cielca"   czyż nie jest to troche podobna scena - gdzie tworzymy sobie coś co jest zaprzeczeniem wartości chrześcijańskich ?  ?
Jeśli bardzo duża część polaków  w tym większość Katolików cieszy się  z faktu iż  już  "tęczy" nie ma - to znaczy że coś było nie tak. Ludzie mają dość  już wmawiania im co powinni tolerować, ludzie mają  dość tego że pierze im się mózgi.
Czy mamy się źle czuć z tego powodu bo spaliła sie jakaś tęcza ? czy mamy mieć wyrzuty sumienia ?  NIE !   Moment  kiedy ta teńcza się paliła - był chwilą  w której milionom ludziom na twarzy pojawił się uśmiech - to była chwila mówiąca  " chcemy normalności".
A pański ostatni tekst :  " Kiedy patrzę na moich braci w wierze, którzy cieszą się, bo jacyś wandale spalili tęcze, to nie potrafię dostrzec zbieżności takiego sposobu myślenia z naszą wiarą. Nie tędy droga. Tak cywilizacji życia nie zbudujemy. Cel nie uświęca środków."   Jest tak beznadziejny iż śmiem twierdzić, że mało Pan wie o naszej wierze.  Bo Katolik nie jest chłopcem do bicia i do tego by siedział cały czas grzecznie i miał wciąż przepraszać wszystkich za wszystko ! 
Ania
Gość
2013-11-16 12:27:28
Chrześcijanie tylko pokornym poświęceniem się są w stanie przemieniać serca Nie argumentem nie krzykiem a świadectwem
Piotr
Gość
2013-11-16 12:28:04
Co zrobiłby Jezus ? Przypominam, że porozwalał kupcom stragany w świątyni.....
Ania
Gość
2013-11-16 12:29:57
Porównywanie wandalizmu, potępienia do rozpędzenia przez Jezusa kupców w świątyni to duże nieporozumienie. Jezus gromił "swoich" i to za konkretny czyn - czyli materializm. W ten sposób można sobie uzasadnić każde zło, każdy wandalizm.
Magda
Gość
2013-11-16 12:36:02
Ania - nie, nie każde zło i każdy wandalizm - to jest szczególne ZŁO, wymierzone prosto w nas, w nasze wartości. I dobrze, Bogu dziękować, że ludzie mają na tyle mocy żeby się nie dać zmanipulować i zwalczają je jak mogą. To że ją podpalono - to smutny wyraz bezradności i rozpaczy. Ale jaki krzepiący!
Alan
Gość
2013-11-16 12:39:18
Trzeba rozdzielić dwie sprawy.
Sam tęczy bym nie spalił. Jest to wandalizm i na wandalizm nie można się godzić. Są inne sposoby w państwie demokratycznym, które należałoby wykorzystać przed paleniem.
Rzecz w tym, że tęcza już jest spalona. Reakcje wielu środowisk pokazują sprzeciw wobec takim instalacjom na placu Zbawiciela. I tu się z nimi zgadzam - wolę ten plac z tęczą spaloną, z nadzieją, że zostanie zlikwidowana.
Chrześcijanie powinni być radykalni w tym co robią - zimni, albo gorący, nigdy letni
420652962.jpeg
Ilość wiadomości: 4929
2013-11-16 12:41:15
Panie Piotrze,

Przyznaję, że z zadowoleniem witam zaistnienie w Pańskiej twórczości tematów wykraczających poza bajki o chrześcijańskich słodkorożcach. Nareszcie, nawet jeśli słuchać we wpisach wyraźnie tony starego Piotr Żyłki. Poczekamy, zobaczymy - póki co wektor kierunku zmienił się na lepsze, bo bardziej holistyczne.

Odnośnie meritum. Aby uczciwie dochodzić 'co zrobiłby Jezus' należy do równania dodać nie samego Zabwiciele, a jego hipotetyczne dzieci, bo celem ataku genderowego nie jest ukształtowany, dojrzały chrześcijanian, a jego podatne na kształtowanie dzieci.
Jezus dzieci nie miał, ale miał Ojca i o ile pozwolił na lżenie Siebie samego, to nie pozwolił na krzywdzenie Ojca wyganiając kupców ze świątyni.

Cóż więc zrobiłby Jezus? Sądzę, że odpowiedź na to pytanie istotnie zależy od obiektu ataku - gdyby był nim sam Jezus, to bardzo możliwe, że by go w pokorze zniósł ofiarując cierpienie Ojcu, ale gdyby obiektem ataku miały być niewinne osoby trzecie, to odpowiedź nie jest już taka jednoznaczna.

Naruszenie symbolu wobec rzeczywistego krzywdzenia konkretnych, najniewinniejszych ludzi to niewspółmiernie łagodnie powiedziane 'non possumus'.
1102705218.jpg
Ilość wiadomości: 7486
2013-11-16 12:53:06
Co zrobiłby Jezus?

To co Jego Ojciec - spaliłby tęczę, jej twórców i tych, którzy to finansują.

Sodoma i Gomora też spłonęły, o czym przypominam miłosiernemu autorowi.

Jezus wyraćnie powiedział - jeżeli twoje oko jest przyczyną zgorszenia.. podobnie o ręce i nodze. Jeżeli zatem przyczyną zgorszenia jest tęcza, należy z nią postąpić analogicznie.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?