Komentarze Komentarze

Ks. Lemański - abp Hoser. Kolejna lekcja dla Kościoła?

Autor Wiadomość
deon
Gość
2013-07-11 15:17:26
Czy "trupy" księdza Lemańskiego i arcybiskupa Hosera mogą nas czegoś nauczyć?
więcej
wierząca
Gość
2013-07-11 15:17:26
no niestety ks.biskupi (z małymi wyjątkami) nie liczą się ze swoimi wiernymi, Tak szybko nic się nie zmieni. A szkoda....  co będzie z naszą młodzieżą...
republikanin
Gość
2013-07-11 15:23:49
Dobry, zdecydowany i wyważony glos w calym zamieszaniu. Mysle, ze wiele osob, ktorym lezy na sercu dobro Kosciola i dobro jednostek, mysli podobnie o sprawie Hoser vs Lemanski, bez popadania w nadmierny krytycyzm lub w nadmierne uwielbienie ktorejś ze stron. Wierzę, że będzie z tego wyprowadzone jakieś dobro tak dla samych zainteresowanych, jak i dla Kościoła w Polsce.
Ilość wiadomości: 1499
2013-07-11 15:30:03
Bardzo dziękuję za ten tekst i refleksję nad zachowaniami - obu stron.....
Skoro to "lekcja".... to mam dobre skojarzenia:
- jeśli będzie odprawiona w sposób ewangeliczny - tj w szkole Jezusa - może przynieść dobre owoce,
- jeśli będzie w wymiarze siłowym - to raczej z ringiem mi się kojarzy- i skończy się nokautem - to potwierdzi rozdarcie w kościele.
A do smutnej ostatniej refleksji dodam, że zawsze można powracać do tego co pozostawili..... i oczywiście wprowadzać w życie.... by mogło owocować..
Walter
Gość
2013-07-11 15:40:51
I już wiemy, że chodzi o stosunek biskupa do żydów. I znowu się okazuje, że polski Kościół napędzany jest paliwem antysemityzmu.
udana
Gość
2013-07-11 15:45:28
Gdyby tak umieli teraz przebaczyć sobie, zapomnieć, przeprosić i dalej pracować w winnicy Pana byłoby cudownie!
Przecież właśnie takich słabych, grzesznych Pan powołal, wiedział kim są...a jednak chciał aby u Niego pracowali! Takich też nam - grzesznikom -  potrzeba Pasterzy, którzy przyznają sie do błędu, proszż o wybaczenie i starają się do grzechów nie wracać...bo wtedy i my słabi mamy nadzieję...

Ja w cuda wierzę, więc jest nadzieja!
1102705218.jpg
Ilość wiadomości: 7526
2013-07-11 15:56:41
Powrócił także wątek ludobójstwa w Rwandzie i udziału w tej zbrodni niektórych przedstawicieli Kościoła katolickiego, którego znaczącą postacią w tamtym czasie i w tamtym miejscu był właśnie abp Hoser.

Autor jest bezczelnym kłamcą, powtarzającym za GW kłamstwa jakiegoś reportera.

To wstyd, żeby na katolickim portalu lansowano takie kłamstwa, napisane w dodatku przez księdza.
alu
Gość
2013-07-11 16:17:31
Jestem osoba modlitwy , znam potege i skutecznosc dzialania modlitwy rozancowej z autopsji.Nie na prozno JP II nadal tej modlitwie moc egzorcyzmu.
Dlatego juz od paru dni, modle sie tak za Arcybiskupa, jak i za ks.Wojciecha., zeby Bog, ze zla, ktore sie dzieje, wyprowadzil dobro.
 No wiec, moi kochani do dziela i wesprzyjcie mnie, bo przeciez kazdemu z nas, zalezy na prawdzie, ktora zrodzi dobro i nas wyzwoli od klamstwa.

parafianin
Gość
2013-07-11 16:38:18
Bardzo mądry tekst proboszcza. Ukazuje że muszą się upokorzyć 2 strony konfliktu.
ks. Adam Kaczor
Gość
2013-07-11 17:52:20
Oto co chciałbym dzisiaj powiedzieć ks. Wojciechowi Lemańskiemu:

Od czasu mojego nawrócenia (po osiemnastu latach kapłaństwa) Eucharystia stała się dla mnie autentycznym przeżywaniem odwiecznej miłości i niezgłębionego miłosierdzia Chrystusa, Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Mam świadomość, że to On, jedyny i wieczny Kapłan, posługując się ustami i rękami grzesznika, spełnia Ofiarę, którą zbawia całą ludzkość.

Tajemnica ta pobudza mnie do bycia pokornym, uniżania się, stawania się posadzką, po której ludzie będą mogli iść do Jezusa (por. Jan Paweł II, Dar i Tajemnica). To jest trudne i bardzo wiele kosztuje, bo trzeba codziennie umierać dla siebie, dla świata, aby żyć dla Chrystusa.

Księże Wojciechu

Módlmy się, abyśmy potrafili codziennie umierać po to, by żył w nas Chrystus, żeby o Nim mówiono, pisano, nie o nas, żeby On mógł w nas w pełni objawić się światu.
Módlmy się, aby w naszym kapłańskim życiu wypełniły się słowa św. Pawła Apostoła: „Razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża. Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus” (Ga 2,19-20).

ks. Adam Kaczor

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook