Komentarze Komentarze

Watykan i polska wieś

Autor Wiadomość
deon
Gość
2013-03-11 15:29:44
W czasie, gdy media, dziennikarzy i Internet rozpala gorączka spekulacji na temat kolejnego następcy św. Piotra, prowadziłem misje parafialne w małej wiejskiej parafii. Zgiełk wielkiego świata odbija się innym echem na "prowincji", gdzie na wszystkich niedzielnych Mszach Świętych w dwóch kościołach było łącznie niewiele ponad trzysta osób.
więcej
Jakub
Gość
2013-03-11 15:29:44
Odnoszę podobne wrażenie. Dla wielu spośród polskich katolików jedynym  prawowitym i wzbudzającym jakiekolwiek zainteresowanie papieżem był "nasz" Jan Paweł II. Pontyfikat Benedykta XVI ani tym bardziej zbliżające się konklawe nie budzą już takich emocji.
Ilość wiadomości: 1545
2013-03-11 15:41:31
"Duch Święty tak samo działo wśród purpuratów w Watykanie jak i na spotkaniu rady parafialnej czy w rodzinie, która modli się wspólnie, pytając ufnie Boga, jak zaplanować na Jego chwalę najbliższe wakacje.' 

Nareszcie...... wakacje można spędzać zgodnie z wolą bożą!!! Podoba mi się....
Dotychczas prawie wyłacznie słyszałam, że w szpitalu i cierpieniu wypełnia się wolę bożą...... Że nawet wtedy gdy mnie napadnięto.......usłyszałam, że" Bóg widocznie ma jakiś plan dla Ciebie"... O zgrozo!!!!........ Bóg nie jest sadystą przecież....
osoba
Gość
2013-03-11 17:00:52
Mieszkam na wsi, jestem ze wsi. Mój sąsiad Heniek, który jest chłoporobotnikiem, jest w oczach Boga tak samo istotny jak Karol Wojtyła, Joseph Ratzinger czy przyszły papież. Nie przesadzajmy z tymi purpuratami. Częścią Kościoła są nie tylko biskupi, ale także rolnicy, ginekolodzy i fryzjerki. Nawet rozwodnicy i czytelnicy "Newsweeka". To nie papież jest głową Kościoła, ale Chrystus. Czy to ważne konkretnie dla mnie, czy papieżem jest JPII, BXVI czy XYIII? Ważne by być tu, na tej wiosce, w tej mieścinie, w tym autobusie, w konkretnym miejscu dobrym chrześcijaninem.
mery
Gość
2013-03-11 17:08:33
Ludową pobożnośc bardzo cenił Jan Paweł II (Dróżki Kalwaryjskie) i Benedykt XVI co wyrazili podczas kanonizacji bardzo prostych osób w tym ze wsi jak np. Św. Siostra Faustyna Kowalska
monika
Gość
2013-03-11 17:58:50
Z calym szacunkiem ale myślicie,że zaklady bukmaherskie albo inne tego typu sensacje to rzeczywiste zainteresowanie sprawami Kościola? Dla mnie to wlaśnie cicha modlitwa w moim wiejskim kościólku w  intencji konklawe ma sens większy niż medialne krzyki.Myślalby kto,że tabloidom zależy kto będzie kolejnym papieżem,akurat.Prosilabym aby Ksiądz Piotr częściej na wieś przyjeżdżal ,z ludźmi rozmawial,bo niewielu kaplanów , których znam ma ochotę na rozmowę z parafianinami .Wtedy pewnie przelamią onieśmielenie i chętniej podzielą się swoimi przemyśleniami .Szczęść Boże,pozdrowienia ze wsi.
smutny
Gość
2013-03-11 18:26:40
drogi ksieze Piotrze, jezuito,dobrze byloby aby przed gloszonymi przez Ciebie rekolekcjami,wybral sie ksiadz na "pustkowie",np.do ojcow Kamedulow,albo chociaz na Pustynie Bledowska i przemyslal to, o czym bedziesz nauczal i jak ocenial postawy ludzi "ze wsi".a Duch Swiety,Cie nie opusci.Szczesc Boze!.
małomiasteczkowy potwór
Gość
2013-03-11 19:20:05
Ludzie, co się z wami dzieje? Cokolwiek Wam powiedzieć, cokolwiek zauważyć, nawet prawdziwego (bo istotnie wybór papieża wydaje się odległym problemem z punktu widzenia nie tylko polskiej wsi, ale i miasta), zaraz wydajecie oburzone pokrzykiwania. Więcej refleksji i więcej dystansu do siebie życzę.
karolek
Gość
2013-03-12 01:37:38
no tak , na wsi ta religijna ciemnota trzyma sie jeszcze mocno... niemniej powoli ludzie przestaja wierzyc w te naiwne i smieszne religijne bajki
katarakta Hierarchii
Gość
2013-03-12 06:47:21
Kościół, jako instytucja ludzka, ma swoje ciemne i chore strony. Ale nowy papież się z nimi upora. Wystarczy, że będzie kontynuował drogę Benedykta XVI - przekonywał w "Kropce nad i" ks. Dariusz Oko. Przy okazji wyboru nowego biskupa Rzymu ujawniają się coraz większe różnice w ocenach tego, czy razem z nim do Watykanu przyjdą głębokie reformy. - Ja w to nie wierzę. Papież nadal będzie kiwany przez przedstawicieli grup wielkich interesów - odpowiada prof. Tadeusz Bartoś, były dominikanin. 

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?