Komentarze Komentarze

“Jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w Tobie"

Autor Wiadomość
deon
Gość
2009-10-23 19:42:56
Chrystus przewidując trudności z jakimi zmagać się będą chrześcijanie, modli się dla nich o jedność doskonałą, wzorowaną na Trójcy Świętej: “jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w Tobie […] aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy” (J 17, 21–22).
więcej
Gość
2009-10-23 21:37:09
Jana 17:21,22:
"żeby oni wszyscy byli jedno, tak jak ty, Ojcze, jesteś w jedności ze mną, a ja jestem w jedności z tobą, żeby i oni byli w jedności z nami, by świat uwierzył, żeś ty mnie posłał. 22 Ja też dałem im chwałę, którą ty mi dałeś, żeby byli jedno, tak jak my jedno jesteśmy"
Nie ma tu oczywiście mowy o Trójcy. Potwierdzaja to nastepne wersety:
" Ja w jedności z nimi, a ty w jedności ze mną, żeby byli doprowadzeni do doskonałej jedności, aby świat poznał, żeś ty mnie posłał i że ich umiłowałeś, tak jak umiłowałeś mnie"(Jana 17:23).
Jeśli tam jest mowa o Trójcy to według kolejnego wersetu trzeba by mówić o "wielości" kolejnej i kolejnej dodając co i rusz kolejną osobe.
To modlitwa Jezusa do swego Ojca, który jest w niebie, a on na ziemi.
Czy naprawdę te kolejne wersety potwierdzają istnienie Trójcy. Po co Jezus modliłby sie do Ojca, jeśli on sam jest z Bogiem niejako w Trójcy?
Jezus modlił się dalej:
"by gdzie ja jestem, również oni ze mną byli, aby zobaczyli mą chwałę, którą mi dałeś, ponieważ umiłowałeś mnie przed założeniem świata.
Ojcze, który jesteś prawy, świat wcale cię nie poznał, ale ja cię poznałem, a oni poznali, żeś ty mnie posłał.
I dałem im poznać twoje imię, i dam je poznać, żeby miłość, którą mnie umiłowałeś, była w nich, a ja w jedności z nimi"(Jana 17:24-26)..
Na początku Bóg Jehowa był sam, potem stworzył swego Syna Jezusa, a dalej po jakimś czasie stwarzał kolejne dzieła - Wszechświat i człowieka, jednak przez Jezusa i dla Jezusa.
O trójcy nigdzie w Biblii nie ma, ani nawet takiego słowa "Trójca" nie ma.
Warto o tym pomyśleć.
Pozdrawiam
Gość
2009-10-23 22:18:32
"..a nich zaś największa jest Miłość" 1Kor.13
tylko w Miłości możemy poznać Boga, możemy poznać ludzi...nawet wiara co góry przenosi jest tylko drogą do Miłości. Bóg jest Miłością kiedy to zrozumiemy nie będziemy już mówić o ŻADNEJ religii....
Ilość wiadomości: 1218
2010-01-18 09:45:49
To dawny wpis, ale witamy na naszym portalu Świadka Jehowy. Co do Trójcy w Piśmie oraz Niepokalanego poczęcia Maryi, bardzo chętnie podam.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook