Komentarze Komentarze

Znak krzyża - symbol przynależności do Pana

Autor Wiadomość
deon
Gość
2010-03-09 08:40:33
W sakramencie chrztu człowiek zostaje opieczętowany znakiem krzyża, a tym samym wyzwolony z mocy tego świata. Opieczętowanie znakiem krzyża w akcie chrztu jest oddaniem się na własność Bogu oraz wyłączeniem z grona reszty ludzkości i mocy szatana. Chrześcijanie, czyniąc znak krzyża, wspominają chrzest, to, że są własnością Boga, oraz fakt, iż wszelkim ich poczynaniom życiowym towarzyszy błogosławieństwo krzyża.
więcej
131142235.jpg
Ilość wiadomości: 2915
2010-03-09 08:40:33
Pytanie do czytających - czy kreślicie znak krzyża przed jedzeniem w miejscach publicznych? Np. w kawiarence w pracy, albo w restauracji, lub gdy jecie posiłek w gronie znajomych niekoniecznie wierzących?

Ja nie mam takiego zwyczaju i się zastanawiam jakby to było, gdyby go wprowadzić...
Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął. Łk 12,49
339578779.jpg
Ilość wiadomości: 837
2010-03-09 11:21:59
... się zastanawiam jakby to było, gdyby go wprowadzić...

Nie prościej zamiast tracić czas na myślenie co by było gdyby, spróbować? Do odważnych świat należy.
"Nieuczestniczenie w kłamstwie to program minimum" - Zbigniew Herbert.
131142235.jpg
Ilość wiadomości: 2915
2010-03-09 11:38:43
Nie prościej zamiast tracić czas na myślenie co by było gdyby, spróbować? Do odważnych świat należy.

Roztropność też jest w cenie. A Ty kreślisz znak krzyża w miejscach publicznych przed jedzeniem?
Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął. Łk 12,49
Ilość wiadomości: 10
2010-03-09 12:13:35
Ja nie kreślę. W domu też nie. Nie mam takiego zwyczaju.
glen
Gość
2010-03-09 13:40:42
ja czasem kreślę w restauracjach i tym podobnych miejscach, ale w towarzystwie mojego męża. I czuję się okropnie skrępowana. A jak już to zrobię, to z jednej strony jestem okropnie dumna, że taka byłam odważna, a z drugiej okropnie mi wstyd za to wcześniejsze skrępowanie
1491403409.jpg
Ilość wiadomości: 1658
2010-03-09 15:20:51
m0cna, dobre i ważne pytanie. Ja nie byłem nauczony w takich miejscach czynić znaku krzyża i powiem szczerze nie mam takiej wewnetrznej potrzeby. Ale mozna ten znak krzyża czynic w innych miejscach dając śiwadectwo swojej przynależności do Chrystusa. Ja czynię go np. na swoich kilkudniowych wyjazdach rowerowych gdzie nocuje się po kilka osób w pokoju. Wieczorem kiedy kładę się spać i rano kiedy wstaję.
leszek
Gość
2010-03-09 16:25:45
m0cna, dobre i ważne pytanie. Ja nie byłem nauczony w takich miejscach czynić znaku krzyża i powiem szczerze nie mam takiej wewnetrznej potrzeby. Ale mozna ten znak krzyża czynic w innych miejscach dając śiwadectwo swojej przynależności do Chrystusa. Ja czynię go np. na swoich kilkudniowych wyjazdach rowerowych gdzie nocuje się po kilka osób w pokoju. Wieczorem kiedy kładę się spać i rano kiedy wstaję.

Mam nadzieję JurkuS robisz znak krzyża rano i wieczorem również na co dzień, normalnie w domu, to OK, jesteś autentyczny, ale jeśli tylko na tych wyjazdach, to jest to niestety faryzeizm na pokaz.
ms
Gość
2010-03-09 17:44:31
myślę , że czynienie znaku Krzyża przed każdym posiłkiem powinno byc dla nas normalne, także kiedy jesteśmy w restauracji czy w podobnym miejscu. i nie chodzi tu wcale o odwage czy o wewnętrzną potrzebe. ja czynie znak Krzyża za każdym razem jak wychodze z domu ofiarowując w ten sposób Bogu cały dzień i każde takie wyjście.
pozdrawiam
leszek
Gość
2010-03-09 18:12:29
A ja sądzę że znak krzyża właśnie powinien wynikać z wewnętrznej potrzeby. Nie na pokaz, nie z obowiązku, nie z przyzwyczajenia, ale właśnie z potrzeby.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?