Komentarze Komentarze

Czcij ciało i duszę swoją

Autor Wiadomość
deon
Gość
2013-01-22 16:01:08
Dorośli zapominają, że będąc dziećmi czuli się wolni i żyli własnym rytmem. Mieli czas na zabawę, urzeczywistnianie marzeń, taniec, odpoczynek i czułość. Na wszystko był odpowiedni czas. Teraz zamknięci w świecie zewnętrznych zobowiązań poszukują przestrzeni, w której powrócą do pełni życia; do jedności ciała, serca i ducha.
więcej
xxx
Gość
2013-01-22 16:01:08
"Ustępujemy wobec instynktów ciała i krwi, ogarnięci obrzydze­niem dla życia duchowego, wszystkie złudzenia zaprawiamy naturalizmem, całość zaś nazywamy" wcielonym chrześcijaństwem" …"

Henri de Lubac SJ Paradoksy i nowe paradoksy, WAM 1995

Ilość wiadomości: 1542
2013-02-02 12:05:15
Bogu niech bedą dzięki, za pokazanie "zdrowej świętości"...

"Zadanie wymiaru duchowego różni się zatem od wizji, które postrzegają go jako siłę wrogą ciału i psychice oraz sferom związanym z nimi. Wymiaru duchowego i świętości nie da się utożsamić z takim poglądem na życie, który zakłada konieczność umartwiania ciała i ignorowania jego potrzeb oraz tłamszenia pragnień psychicznych. Jak długo świętość jest rozumiana jako umartwianie cielesne i psychiczne, w istocie prowadzi ku chorobie."

Też tak uważam i tylko żal, że ciągle "wykrzywia się" pogląd na świętość, wmawiając tylko "pokorne" uniżanie i przypisywanie wyłącznie cierpieniu "łaskę" uświęcania.... Dla mnie to jest chore......

"Jednak naszym zadaniem jest wspierać, chronić i pielęgnować nie to, co nam szkodzi, ale to, co zwiększa naszą żywotność, wpływa korzystnie na nasze zdrowie, przyczynia się do życia w pełni"

Jakoś nigdy tego nie słyszałam, ani na żadnym kazaniu..... ani na pobożnych spotkaniach.... A wręcz odwrotnie.........
Książkę "Czym jest dusza" czytałam i uważam za świetna.
Pozdrawiam wszystkich, którzy pragną przez doświadczenie jedności z samym sobą, dążyć do świętości i zachęcam tych, którzy się tego obawiają, by spróbowali.....

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook