Komentarze Komentarze

Spowiedź, czyli przekonanie o grzechu i miłości

Autor Wiadomość
deon
Gość
2010-03-01 09:01:59
Mówi się dzisiaj dużo o kryzysie sakramentu pokuty, co najczęściej oznacza, że wierni bardzo niechętnie przystępują do kratek konfesjonału. Kiedy jednak patrzę na dwutysiącletnią historię sakramentu pojednania, to zastanawiam się, czy rzeczywiście obecny czas jest – w porównaniu z minionymi wiekami – czasem szczególnego kryzysu spowiedzi?
więcej
814599840.jpg
Ilość wiadomości: 269
2010-03-01 09:01:59
Ludzie którzy za życia głosili niedorzeczne poglądy i nie odwołali ich przed śmiercią, nie powinni być w Kościele czczeni jako Święci. Oni nas katolików ośmieszają. Mam nadzieję, że kiedyś ktoś zrobi z tym porządek i nie będzimy musieli się przed światem wstydzić za te niedorzeczności..
1030365184.jpg
Ilość wiadomości: 542
2010-03-01 10:08:03
Kryzys sakramentu pojednania, myślę bierze się stąd, że za mało o tym sakramencie się mówi. Jest takie np. przekonanie, że ktoś kto często przystępuje do spowiedzi, jest wielkim grzesznikiem. Spowiadający np. często są stroną bierną i ograniczają się do rozgrzeszenia. Człowiek wiary nie powinien kryć się z wyzaniem grzechów, bo gdy staje przed Bogiem, za pośrednictwem kapłana, to ma świadomość, że staje przed swoim Ojcem, który wszystko widzi, i kocha. Jeśli zgrzeszyłam, nie radzę sobie to idę do spowiedzi. I jeszcze pokuta. Też mało wiedzy, co nią tak naprawdę jest. Dla mnie pokutą będzie odejście raz na zawsze od tego grzechu, tak myślę.
~ AlaE
:-)
Gość
2010-10-04 08:27:20
Ludzie którzy za życia głosili niedorzeczne poglądy i nie odwołali ich przed śmiercią, nie powinni być w Kościele czczeni jako Święci. Oni nas katolików ośmieszają. Mam nadzieję, że kiedyś ktoś zrobi z tym porządek i nie będzimy musieli się przed światem wstydzić za te niedorzeczności..

Kogo masz na myśli?
1570917673.jpg
Ilość wiadomości: 385
2011-01-29 09:46:38
 Dzieki za bardzo dobry tekst!!!
wojtek
Gość
2011-01-29 10:38:01
dziękuję za ten artykuł, który przypomina o sensie spowiedzi
R
Gość
2011-01-29 10:55:20
TRudny artykuł. I jakby "ślizgający się" po powierzchni problemu. Dziwny klerykalny język, nie bardzo poruszający ludzkie serce i nie sięgający rdzenia ludzkiej egzystencji. Takie moje odczytanie. Co do nabożeństw pokutnych to istnieją piękne tego typu liturgie w Kościel prawosławnym. Tam dopiero trzeba się ukorzyć!
Helena
Gość
2011-11-24 17:29:51

Kogo masz na myśli?

Pani Anna chyba miała na myśli św. Augustyna i innych wspomnianych w tym artykule świętych? :))))
aa
Gość
2011-11-24 20:34:04
 szkoda słów
Ilość wiadomości: 225
2011-11-25 00:16:33
1/10 tys? Czyli 700 tys spośród obecnie żywych zostałoby zbawionych - całkiem niemała rzesza ludzi...

Powiedziałbym, że jest teologia spowiedzi i proza spowiedzi, a ta proza to np. fakt, że czasem niedosłyszę, co mówi do mnie spowiednik podczas spowiedzi w trakcie Mszy. W moim, dużym poniekąd, mieście jest tylko 1 dobrze wyciszony konfesjonał. No i w katedrze jest spowiedź w ciszy - ale jakie kolejki! Natomiast w mojej parafii, o ile wiem, spowiadają tylko w pierwsze piątki gdy jest cicho - no i podczas Mszy, ale wtedy trudno się skupić.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook