Komentarze Komentarze

Nie bój się dołączyć do drużyny szaleńców

Autor Wiadomość
deon
Gość
2012-09-18 11:08:00
Nie bój się dołączyć do drużyny szaleńców, którzy nie boją się iść pod prąd. Jak Jezus i Stanisław. Nie bój się być inny niż wszyscy. Nie bój się słuchać swojego serca. Nie bój się.
więcej
Agata
Gość
2012-09-18 11:08:00
Dzięki ! rewelacja ! ten artykuł dał mi do myślenia .
Nikomu nikogo
Gość
2012-09-18 11:50:45
Zadziwiające, że jak się człowiek stara tak na poważnie i radykalnie realizować naukę Jezusa to nawet duchowni patrzą na człowieka jakby właśnie wylądował z księżyca.... tak mi się zdaje, że dziś to dopiero trzeba byc szaleńczo zakochanym w Bogu by Nim żyć. Jedno w tym jednak jest pocieszające, że jak się kocha to opinie i spojrzenia innych stają się nieistotne a czasem nawet motywują by jeszcze bardziej do Boga przylgnąć, czego wszystkim życzę...
Poszukująca
Gość
2012-09-18 15:07:33
I tak trzymać. Genialny tekst dla wszystkich!!!!!!!
Wojtek
Gość
2012-09-18 19:08:04
Dość mam całej tej cukierkowej świętości, obrazów rodem z katechizmów dla klas od I do III, na których Maryja w chwili zwiastowania ukazywana jest z klęcznikiem i książeczką do modlenia(!?), a narodziny Jezusa, to poprostu jakaś wycięta scena z teatru!?

Nie mówię, żeby teraz po kościołach wieszać naturalistyczne obrazy pełne krwi, ale chyba mało ludzi jest wstanie sobie wyobrazić jak naprawdę to mogło wyglądać. Że to Józef odebrał poród, że widział przy tym swoją żonę nago, umył ją i dziecko itd, itp.

I na dodatek był mężczyzną z Bliskiego Wschodu, gdzie po dzień dzisiejszy "honorowo" morduje się kobiety za samo podejrzenie zdrady. To że uwierzył w to co się dowiedział podczas snu(!?), że jego narzeczona  Maryja go nie zdradziła jest naprawdę niezwykłe. Jego wiara jest co najmniej równa wierze Abrahama!

Dlaczego Świętych ukazuje się jakby żyli w Matriksie? Dlaczego się ich tak "opakowuje" że na pierwszy rzut oka, traktuje się ich z przymróżeniem oka??

Czyż nie są jak rozgotowany ryż? Lekką papką, która może i syci, ale jest bez smaku? :-)
Dorota
Gość
2012-09-18 21:54:40
 ~Wojtku świetne słowa, podziwiam ;)
to moje zdanie
Gość
2012-09-19 00:27:39
Dzisiejsi kapłani nie są odważni. Nie głoszą odważnie słów Jezusa...
k
Gość
2012-09-19 08:06:38
kolejny bardzo dobry text o Stasiu - bardzo dziękuję! Bo niestety w parafi StKostki /nie jezuickiej/ nie uświadczysz takiego kazania w czasie odpustu.... Deon super jest !!!

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook