Komentarze Komentarze

Św. Augustyn - nawrócony łzami i modlitwą

Autor Wiadomość
deon
Gość
2012-08-27 13:48:25
Życie i teologia św. Augustyna na trwale wpisała się w żywą tradycję Kościoła. Były w Augustynie wielka pasja i umiłowanie życia, filozoficzny głód prawdy, dobra i piękna, ale jego serce pozostawało niespokojne. W jego rozterkach i duchowym zagubieniu towarzyszyła mu Monika. Przez wiele lat zanosiła wytrwałą modlitwę do Boga o nawrócenie syna. Pewnego dnia św. Ambroży, biskup Mediolanu, pocieszył ją słowami: matka tylu łez nie może być nie wysłuchana przez Boga. Wreszcie niewypowiedziana tęsknota za Bogiem oraz nieustanne poszukiwania intelektualne i religijne Augustyna zaowocowały jego spotkaniem z Jezusem Chrystusem.
więcej
xxx
Gość
2012-08-27 13:48:26
 św. Augustyn (†430)

Każdy człowiek boi się śmierci fizycznej, ale tylko niewielu śmierci duchowej (...). Śmiertelny człowiek podejmuje wysiłki, aby nie umrzeć. Czyż zatem ten, który przeznaczony jest do życia wiecznego, nie powinien podejmować wysiłków, aby nie grzeszyć? In Joannis Evangelium, 49,2
Jerzy
Gość
2012-08-27 17:05:12
"Dotknalem" Wyznan na tyle wczesnie, ze nie przeczytalem "Fausta" J.W. von Goete do konca. Interpretacja Goetego w tym temacie wydala mi sie nieadekwatna do rzeczywistosci .Cenie Goetego jednak, i wiem o Nim wiecej niz niejeden Niemiec jak sie okazuje, kiedy probuje z Nimi o Nim rozmawiac. O Sw. Augustynie mysle z pelna akceptacja Jego ostatecznego wyboru. Niejednokrotnie bylem w poblizu Annaby. Za kazdym razem , myslalem o Nim bedac tam. Nie wiedzialem, ze jestem tym samym w Hipponie. Teraz juz wiem. Tolle, lege !, Tolle, lege ! Tolle, Lege !!!
Jerzy
Gość
2012-08-27 18:01:28
Przepraszam za blad ponizej. Oczywiscie: Johann Wolfgang von Goethe.
"Ich weiss nicht was soll es bedeuten..."
takich artykułów więcej, wię
Gość
2012-09-10 19:27:16
Ważnym dziełem Augustyna, pisanym już pod koniec życia, jest książka "O państwie Bożym", w której opisał walkę duchową, jaka toczy się w każdej ludzkiej społeczności. "Wyznania" są świadectwem indywidualnej walki duchowej, zaś dzieło "O państwie Bożym" zawiera wskazówki, jak budować cywilizację miłości w wymiarze społecznym, odrzucając cywilizację śmierci zdominowaną przez ludzki egoizm. Augustyn zmarł w oblężonej przez Wandalów Hipponie 28 sierpnia 430 roku.

w czasach kiedy zdaje się że egoizm i znieczulica bierze górę warto przypominać świętych, którzy mieli odwagę iość za Jezusem, zwyciężając  siebie...
kogokolwiek zapyta czy chciałby iść do nieba po śmierci odpowie, że oczywiście,
lecz żyje tak, jakby od nieba uciekał, mówi też, że wystarczy mu na razie czyściec i nie porzuca grzechu, w piekło to wogóle nie wierzy i władczym będąc człowiekiem decydować chce o własnym losie.

warto przypominać żywoty świętych, to bardzo bardzo potrzebne.
Sluga
Gość
2013-08-28 11:47:07
Polecam wszystkim 5 czesciowy film fabularny Sw. Augustyn na Youtube. Naprawde warto zobaczyc. 
zws
Gość
2013-09-23 16:04:30
Marek! Podaj datę kanononizacji św Augusytyna? Możesz zapytać Pietrasa?
zws
Gość
2013-09-23 16:18:00
 Marek i jeszcze jedno! W jaki sposób św Augustyn został konsekrowany na biskupa? Napisz to jak wiesz. Chętnie przeczytam!

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook