Komentarze Komentarze

Kard. Dziwisz wzywa do modlitwy o nowe powołania

Autor Wiadomość
deon
Gość
2012-05-27 18:37:41
Do modlitwy o nowe powołania, by nie zabrakło w Kościele szafarzy miłosierdzia i mądrych przewodników duchowych, wezwał kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski w liście do wiernych, który jest odczytywany 27 maja podczas nabożeństw, we wszystkich kościołach archidiecezji krakowskiej.
więcej
świecki
Gość
2012-05-27 18:37:41
Księży w Polsce jest za dużo. Lepiej modlić się o dobrą współpracę świeckich z księżmi. Siłą Kościoła w XXI wieku będą świeccy+księża. A o dobre powołania do życia małżeńskiego, do dawania chrześcijańskiego świadectwa nie trzeba się modlić?
?
Gość
2012-05-28 14:25:19
Księży w Polsce jest za dużo. Lepiej modlić się o dobrą współpracę świeckich z księżmi. Siłą Kościoła w XXI wieku będą świeccy+księża. A o dobre powołania do życia małżeńskiego, do dawania chrześcijańskiego świadectwa nie trzeba się modlić?

Bardzo mądre słowa. Świecki swoim życiem, dawaniem śwaidectwa w różnych okolicznościach, jako osoba z ludu,  bardziej głosi Chrystusa niż kapłan, który jest wyalienowany, który zabiea o dobra materialne, zwalnia świeckich katechetów, aby nie płacić ZUS i mieć drugą pensję... Zgodnie z duchem soborowym to świeccy są solą Kościoła a nie kapłani. To oni mają większą możliwość przybliżania innych do Boga. Niestety księża ciagle traktują ludzi świeckich i są okropnymi pracodawcami dla ludzi świeckich. Niestety o wiele gorszymi niż bezduszni kapitaliści i marksiści. To jest obłuda i zgorszenie dla innych. Ja modlę się o ludzi świętych a nie o powołania kapłańskie. Wystarczy jesden święty ksiądz niż tabun kapłanów - rzemieślników. Nam nie potrzeba nauczycieli. Nam potrzeba świętych świadków.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook