Komentarze Komentarze

Wychodzenie z grajdołka

Autor Wiadomość
deon
Gość
2012-05-08 20:22:40
Jakiś czas temu z wysokich kościelnych ust w naszym kraju usłyszeliśmy, że "w katolickiej Polsce próbuje się zepchnąć na margines, czyli zamknąć w getto myślowe i getto społeczne obecność Ewangelii, Bożego prawa, krzyża, Pisma Świętego". Był też postulat, że "Polska powinna zatroszczyć się o to, aby zginęło getto katolickie".
więcej
Ilość wiadomości: 5548
2012-05-08 20:22:40
 Świetny artykuł. W grajdołku jest ciepło, przytulnie, milusio stąd pokusa dołączenia. Sami swoi, brak poważniejszych kłopotów. Natomiast do ghetta sam nikt chętnie nie wchodzi, poza masochistami. Ale też w przeciwieństwie do przeszlości dziś nikt nas tam nie wciśnie wbrew naszej woli.   
z grajdołka
Gość
2012-05-08 20:56:03
czytałam kiedyś o pewnei kobiecie, która podczas II wojny swiatowej dobrowolnie zgłosiła sie do obozu koncentracyjnego(Etty Hillesum)...masochistką nie była.
Czasem trzeba wejść do grajdołka, żeby pokazać innym, że można patrzeć dalej....
Niektórzy siedzą w grajdole, i nie wiedzą że to grajdołek, więc trza im trochę nogę podłożyć, żeby zerknęli wyżej, do góry.... :)
bob
Gość
2012-05-09 07:47:00
komentarz OK, brak mi tylko wskazowki kto ma ruszyc tych kilka milionow katolikow, i wydaje mi sie ze jednak ksieza czy swieccy , ja cos probuje robic , ale pozostaje mi na to tylko troche czasu w weekendy a i to nie zawsze i wydaje mi sie ze to stanowczo za malo moze na emeryturze, ale czekam na wskazowki kogos madrego
pozdrawiam
hej orły
Gość
2012-05-09 08:05:44
brak mi tylko wskazowki kto ma ruszyc tych kilka milionow katolikow,
aby przypomnieli sobie jaki testament zostawił im św.Maksymilian Kolbe,
aby bronili prawdy prawdy prawdy dając świadectwo,
przede wszystkim i w mediach,
bo "Kiedy orły milczą, skrzeczą papugi."
W.Ch.
A przecież orzeł to królewski, dumny ptak,
głowę skłania tylko przed Bogiem.
o
Gość
2012-05-09 09:07:18
Rzeczywiście prawdziwe.... Dzięki za przypomnienie postaci Witolda Pileckiego
http://njnowak.salon24.pl/286899,witold-pilecki-wzor-uniwersalny
Lili
Gość
2012-05-09 12:13:11
Święte słowa, księże Arturze. Porównanie z "grajdołkiem" - wyjątkowo celne!
.
Gość
2012-05-09 12:17:39
a dlaczego zniknęły komentarze?(chciałam jeszcze raz przeczytać, wchodzę a tu... nie ma...)
załamka...prawdziwy GRAJDÓŁ!
no no no
Gość
2012-05-09 18:48:44
a dlaczego zniknęły komentarze?(chciałam jeszcze raz przeczytać, wchodzę a tu... nie ma...)

niePOprawne Politycznie
.
Gość
2012-05-10 07:21:13

No i znowu pojawiła się jakaś kolejna osoba, która tak jak ja podpisuje się kropką.
Chyba będę musiała zamienić swó jpodpis na coś bardziej skomplikowanego...

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?