Komentarze Komentarze

Ile warte jest ludzkie życie?

Autor Wiadomość
deon
Gość
2012-04-20 11:17:38
Dzięki narracji medialnej mała Madzia z Sosnowca została w jakimś sensie zaakceptowana przez nas wszystkich. Stała się dzieckiem wielu polskich rodzin. Niewielu z nas już zapewne pamięta, że dokładnie w tym samym czasie, rozegrała się inna tragedia w Katowicach...
więcej
Agwell
Gość
2012-04-20 11:17:39
Wizja tego świata jest przerazająca. Coraz cząściej jest mi wstyd za ludzkość. A najgorsza jest bezsilność.
Krystyna Wawrzeńczyk
Gość
2012-04-20 11:59:21
A ja tam nie przerażam się ile warte jest moje życie w oczach tego świata...

PRZEDE  WSZYSTKIM  WAŻNE  JEST  DLA  MNIE  JAKIE  MYŚLI  NA  MÓJ  TEMAT  MA  PAN  BÓG ;  LICZY SIĘ  DLA  MNIE, ŻE  W  BOŻYCH  OCZACH JESTEM  CENNA !

W  kontekście tej prawdy, wszystko inne jest do zniesienia :)
to jakaś paranoja...
Gość
2012-04-20 17:57:23
Ale idąc tym tropem, autorzy artykułu podtrzymują tezy Singera - dziecko, które zostanie uznane za niespełniające oczekiwań rodziców pod jakimkolwiek innym względem też powinno podlegać "aborcji poporodowej".

Zauważmy, że decydujące jest tutaj arbitralne uznanie prawa do życia. Ktoś, kogo łaskawie zaakceptujemy ma to prawo, jeśli uznaliśmy go za bezwartościowego - takiego prawa nie ma.

Singer - bezwartościowy. Tworzy paranoiczne tezy.

Joanna Maria
Gość
2012-04-20 18:51:25
Szokujący jest dla mnie ogląd osób, które niejako "zawodowo" zajmują się etyką i jej nauczaniem, a raczej zatruwaniem morderczymi ideami - innych... Wielu, młodych ludzi na uczelniach jest poddawanych tego typu manipulacjach w świetle renomowanych uczelni... Tym bardziej, gdy dotyczy to przyszłych lekarzy, psychologów, itp. - czyli tych, którzy z założenia mają się kierować najwyższymi standardami etycznymi, gdyż mają opowiadać się za obroną słabszych, chorych, czy mniej poradnych życiowo osób. Ten paradoks zła bardzo kłuje w oczy i doskwiera sercu, w którym rodzi się krzyk sprzeciwu!
Ala
Gość
2012-04-20 21:54:52
Przerażające...
Eugenika naszych czasów
1102705218.jpg
Ilość wiadomości: 7486
2012-04-21 20:19:45
Postawmy kropkę nad i - Singer i ludzie jemu podobni mają mentalność i etykę nazistów.

Naziści mordowali Żydów, ponieważ uznali ich za rasę ułomną, a nawet szkodliwą dla zdrowej, niemieckiej społeczności. Mieli zatem, wedle etyki Singera, prawo wymordować te bezwartościowe istoty, czyli podludzie.

Idąc tropem tych poglądów, należy zrehabilitować Eichmanna, Demianiuka i im podobnych, ponieważ oni wykonywali naprawdę dobrą i słuszną pracę.
prawda
Gość
2012-04-22 15:30:16
Jestem przeciwnikiem pozbawiania kogoś życia, ale dla przypomnienia dodam, ze inkwizycja mordowała dorosłych ludzi. Coś dodać? 

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?