Komentarze Komentarze

Mnie Doda nie obraża

Autor Wiadomość
deon
Gość
2012-01-25 15:00:16
Dorota Rabczewska zgorszyła dwóch wierzących. Sąd nałożył na nią karę pieniężną. Czy powinniśmy uznać ten wyrok za sukces?
więcej
T7HRR
Gość
2012-01-25 15:00:25
 Racja. To był ostatni tekst Redaktora, który przeczytałem :-)
ikser
Gość
2012-01-25 15:01:49
dlaczego?
Ged
Gość
2012-01-25 15:20:16
Panie szanowny redaktorze, nie wiem czy pisze pan aby prowokować, czy z innego powodu.
Chodzi jeszcze o kwestię fundamentalną - o zgorszenie - tak Doda, Madonna, Nergal, Nieznalska - po prostu gorszą. Nie tylko maluczkich, rozbijają universum kulturowe i pojeciowe.
1758631977.jpg
Ilość wiadomości: 164
2012-01-25 16:05:55
A co to jest tak konkretnie zgorszenie? Jeśli ktoś jest zgorszony to ma prawo być zgorszonym, ale nie powinien uogólniać tego na całą kategorię ludzi. Czy "gorszyć" od słowa "gorzej" nie oznacza pogorszenia się jakości mojej wiary? Czy ktoś traci wiarę przez to, że Nergal podarł Biblię? Może za słabo się rozglądam, ale nie zauważyłem wokół siebie. Ok, wiem że zgorszenie oznacza coś innego, ale to ja się mam gorszyć, czy ktoś sieje zgorszenie i jak to sianie ma na mnie oddziaływać? Jeśli czuję się zgorszony jakimś zachowaniem, to znaczy że czuję opór wewnętrzny przed podobnym postępowaniem jak gorszyciela, pewien niesmak być może. Jak to się ma do mojej wiary? Czy w wyniku zgorszenia mogę ją stracić? Być może ale zgorszenie musiałoby wtedy wystąpić w jej sercu lub tym co z sercem utożsamiam, na przykład jakieś gorszące zachowanie papieża bądź biskupa, ewentualnie proboszcza.
@Ged, co oznacza robicie uniwersum kulturowego i pojęciowego?
1132608732.jpg
Ilość wiadomości: 16
2012-01-25 16:12:52
 Panie Błażeju, mam wrażenie, że Pańska filozofia życiowa jest taka, żeby wszystko tak zagłaskać, zignorować, wszystko tak potraktować neutralnie, żeby było dobrze, słodko, milutko i TOLERANCYJNIE dla wszystkich. (Sytuacja identyczna jak z Pana artykułem o WOŚP). Ale powiem Panu, że tak się NIE DA i dobrze, że się nie da. 
Chrześcijanin ma być widoczny, ma świadczyć, ma być żołnierzem, a nie jakimś tam "byle-kim", po którym wszystko spływa jak po kaczce. Mamy prawo a nawet obowiązek REAGOWAĆ. Pozwanie Dody do sądu było manifestacją, pokazaniem, że jest się prawdziwym chrześcijaninem, broniącym swojej wiary, że Sacrum istnieje, etc.
Dlaczego więc przekonuje nas Pan, żebyśmy zło ignorowali?
wierząca
Gość
2012-01-25 16:16:20
Jestem w szoku. Nie wiem co Autor chciał tak naprawdę przekazać i co on na tej stronie właściwie robi. Na pewno nie rozczula się nad opluwanym Panem Jezusem. Zastanawiam się, czy poczułby się urażony (oburzony? obrażony?) gdyby któryś z kumpli pana Palikota opluł jego Matkę.
A porównywanie reakcji katolików na zaistniałą sytuację ze smarkatą Zosią to wstyd i żenada. Współczuję Panu, Panie Strzelczyk!
o
Gość
2012-01-25 16:21:05
pełna zgoda z /Marta/
Od razu widać, jaki u kogo porządek...z wartościami...
---
Gość
2012-01-25 16:22:48
Jednych gorszy głupia wypowiedź Dody, a innych pseudochrześcijanie przed sądem...
783193060.jpg
Ilość wiadomości: 393
2012-01-25 16:37:27
Moim skromnym zdaniem cosik się szanownemu Autorowi pomieszało. 
To, że Doda jest uosobieniem blondynki z kawału nie znaczy, że nie jest dla wielu (niestety) autorytetem. I nie znaczy to też, że w imię wolności słowa może obrzucać innych błotem.
Równanie Ewangelii z dziełami wielu współczesnych "artystów" powstałych rzeczywiście pod wpływem alkoholu i prochów to po prostu świństwo. Doda rzeczywiście zachowuje się jak rozwydrzony bachor, a chce być traktowana jak dorosły, więc moim zdaniem tym bardziej takie niedojrzałe zachowanie powinno być piętnowane. To, co jest normalne u przedszkolaków, nie uchodzi dorosłym. Cały problem dzisiejszego świata polega na tym, że jest w nim zbyt wielu przerośniętych bachorów.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?