Komentarze Komentarze

"Krzyż jest niezniszczalnym znakiem Polski"

Autor Wiadomość
deon
Gość
2011-12-11 18:26:33
"Krzyż jest znakiem Polski - trwałym, mocnym, niezniszczalnym" - powiedział 11 grudnia abp Sławoj Leszek Głódź, przewodnicząc Mszy św. w kościele pw. św. Brata Alberta w Gdańsku-Przymorzu. Zdaniem metropolity gdańskiego, zbliżająca się 30. rocznica wprowadzenia stanu wojennego przypomina o potrzebie prawdy o tym wydarzeniu, o ludziach, którzy go wprowadzili oraz tych, którzy nie doczekali się sprawiedliwości i zadośćuczynienia.
więcej
sierra
Gość
2011-12-11 18:26:35
Co za biskupia bzdura: zankiem Polski jest orzeł biały, a nie krzyż. Krzyż jest znakiem Chrrystusa nie kraju, narodu, państwa itp. Kolejny dowód co biskupi mają w głowach: religię narodową, a nie chrześcijaństwo. 
ae
Gość
2011-12-11 21:58:05
Symbole Polski to godło, flaga i hymn. W godle i fladze krzyża nie ma! Chrześcijaństwo nie jest religiją plemienną wyznawaną przez Polan!

Nie masz Greka, ani Żyda! Nie ma Polaka, ani Niemca!
cm
Gość
2011-12-11 23:02:27
Krzyż jest znakiem Miłości Boga do człowieka, każdego człowieka, nie tylko Polaka. Nie jest żadnym znakiem Polski. Oczywiście lepiej jest wykorzystać Krzyż instrumentalnie jako narzędzie dla głoszenia Bogoojczyźnianej religii niż być prawdziwym świadkiem Krzyża Chrystusowego. Sam Chrystus powiedział, że gdy zostanie nad ziemię wywyższony, to przyciągnie wszystkich do Siebie. Oczywiście Arcybiskup użyje Krzyża nie po to żeby ludzi przyciągnąć do Jezusa, żeby powiedzieć o Jego wielkiej Miłości do nas. Mam pytanie co Arcybiskup zrobił żeby Miłość Boża płynącą z Krzyża zbliżyła do Niego także zaprzańców. Z kazań płynie tylko Bogoojczyźniania nowomowa.
slev
Gość
2011-12-12 14:22:12
Niestety, "katolicyzm jest w Polsce w dużej mierze społecznym sposobem budowania tożsamości. (...) Skrajnym efektem pełnienia przez katolicyzm w Polsce funkcji tożsamościowych są prądy mesjanistyczne, które zawsze obsadzają Polskę w roli Chrystusa narodów, ale też - o wiele częściej - potoczne myślenie, że Polak to katolik, czyli nie Żyd, nie Niemiec protestant i nie Rosjanin prawosławny. Dla naszej religijności bardzo ważne stały się hasła łączące religię z odniesieniem do narodu: „Matka Boska, Królową Polski!", „Chrystus Królem Polski!", „Katolik głosuje na katolika" itp." (B. Dobroczyński). Ks. abp doskonale się w to wpisuje.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?