Komentarze Komentarze

Jezus kocha także przeciwników krzyża

Autor Wiadomość
deon
Gość
2011-10-24 13:01:41
Jezus kocha także przeciwników krzyża. On kocha także Nergala, Dodę i Palikota - mówił wieczorem 21 października bp Antoni Długosz. Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Częstochowie z okazji peregrynacji relikwii Krzyża Świętego.
więcej
Gość
2011-10-24 13:01:41
Bóg kocha też Asklepiosa. Znak krzyża nie zniknął z karetek. Widnieje w formie Andrzejowej (x) na belce pionowej ze znakiem Eskulapa.

Bóg poszedł na krzyż, by człowiek mógł zeń zejść. Z krzyża dobywa się głos: przestańcie cierpieć, zdawać sobie cierpienia. Trwanie przy krzyżu oznacza wyzwolenie z cierpień, zrozumienie, pokorę. Nie ma to nic wspólnego z wieszaniem pod osłoną nocy krzyża na sali sejmowej czy ekscesów pod krzyżem naprzeciwko Pałacu Prezydenckiego. Trawnie przy krzyżu to sprawa ducha.
Jezus czeka na zwodzonych
Gość
2011-10-24 14:10:44
W fakcie, że szatan został ukazany w Księdze Rodzaju jako wąż, zawarte jest jeszcze jedno pouczenie o taktyce szatana, którą jest ukrywanie się. Wąż bowiem – choć może uśmiercić swoim jadem, udusić, a nawet połknąć swoją ofiarę – ławo się ukrywa. Pełza bezszelestnie po ziemi i ze względu na swój kształt i barwę często nie jest zauważany.
Zupełnie podobnie czyni szatan atakujący człowieka: często się ukrywa, przekonując swoje przyszłe ofiary o tym, że nie istnieje, że jest tylko tworem ludzkiej wyobraźni, jakąś personifikacją zła lub naturalnych zagrożeń człowieka. To pozwala mu skutecznie atakować tych, którzy nie wierzą w jego istnienie i pokusy. Ludzie tacy czynią siebie bezbronnymi wobec jego ataków, gdyż w walce ze złem nie widzą potrzeby szukania Bożej pomocy, korzystania ze środków nadprzyrodzonych, takich jak: Komunia św., sakrament pojednania, modlitwa, posty, ofiarowanie siebie Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Dla człowieka, który nie wierzy w istnienie i działanie szatana, takie środki wydają się najwyżej aktami pobożności – niczym więcej.

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?