Komentarze Komentarze

Religijność jest łatwiejsza od wiary - Mt 23

Autor Wiadomość
deon
Gość
2011-08-23 07:45:17
Można być religijnym, a jednocześnie niewierzącym. Faryzeusze byli bardzo religijni: wypełniali skrupulatnie wszystko, co nakazywała religia żydowska. Nie szło to jednak w parze z miłością i wiarą. To samo grozi nam, współczesnym chrześcijanom. Wiara wyraża się bowiem religijnością, ale łatwo jest zapomnieć o wierze, gdy jest się religijnym, bo religijność jest łatwiejsza od wiary. Wiara zakłada wewnętrzną przemianę w Miłość. Religijność ma w tym pomóc. Jeśli nie pomaga, to nie ma żadnej wartości.
więcej
1882551100.jpeg
Ilość wiadomości: 4609
2011-08-23 07:45:38
Bo  religijność jest łatwiejsza i zawsze ją widać,czasami dowartściowuje i daje złudne co prawda ale jednak poczucie bycia lepszym 
Marcin
Gość
2011-08-23 07:58:07
Te rozważania dają wiele do myślenia. Potrafimy manifestować religijność, a nie potrafimy żyć prawdziwą, autetyczną wiarą w jedynego Pana Jezusa Chrystusa.
1839824745.jpg
Ilość wiadomości: 4651
2011-08-23 10:25:08
Religijność to forma, wiara to treść. Żeby przenieść wodę przez czas i przestrzeń, trzeba ją nieść np. w dzbanie. Warto tylko pamiętać, że nie niesie się dzbana dla niego samego.
Janko
Gość
2011-08-23 17:57:26
Mam wrazenie ze te slowa z ewangelii,w znakomity sposob odnosza sie do hierarchow naszego kosciola.
agata
Gość
2011-08-23 19:04:57
Mam wrazenie ze te slowa z ewangelii,w znakomity sposob odnosza sie do hierarchow naszego kosciola.

Przyznasz, że takie uogólnienie to po prostu osąd.
Janko
Gość
2011-08-23 20:41:39

Przyznasz, że takie uogólnienie to po prostu osąd.
Skoro sam biskup Pieronek stwierdzil ze biskupstwa sa dworami to chyba nienajlepiej sie tam dzieje.,a Chrystus przeciez mowi wyraznie chcesz pojsc za mna zostaw wszystko to co masz.Mam tez wrazenie ze to wierni bardziej sluza duchownym ,a powinno byc tak jak chcial tego Chrystus sam przeciez obmych nogi apostolom i to nie dla samego symbolu tak uczynil .

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?