Komentarze Komentarze

Uzdrowienia w sytuacjach beznadziejnych

Autor Wiadomość
deon
Gość
2011-08-17 10:41:31
Myśląc o miłosierdziu i pochylając się nad Ewangelią według św. Jana warto rozważyć w niej trzy rodzaje ludzkich sytuacji (paralityk, niewidomy od urodzenia, Łazarz), do których zbliża się Jezus mocą swojej przyjaźni.
więcej
Endriu
Gość
2011-08-17 10:41:31
W tekście jest sporo różnych ciekawych myśli, ale w niektórych chyba autor się trochę zagalopował..

"Ów człowiek nie pojął jednak znaku; wręcz przeciwnie, w pewnym sensie staje się on nawet pierwszym zdrajcą Jezusa, bo jeśli Żydzi zaczynają prześladować Jezusa, to tylko dlatego, że uzdrowiony paralityk wskazał na Niego: "Oto człowiek, który uzdrowił mnie w szabat"".

Troszkę się nie zgadzam z tą tezą, że staje się pierwszym zdrajcą.
To jest człowiek, który długo żył w swojej niewoli i widać jak bardzo go to wyniszczyło. Brakuje mu inicjatywy nawet po uzdrowieniu. Na ogół uzdrowieni wielbili Boga, ale bo coś w tym stylu. A ten robi tylko to co mu każą. Jezus mu mówi "weź swoje łoże i chodź" to to robi, nie uszanowując w ten sposób zakazu szabatu. Żydzi chcą, żeby powiedział kto to, więc jak się w końcu dowiaduje kto to, to im mówi. W tym bym też upatrywał słowa Jezusa: "nie grzesz więcej". Jezus nie chce, żeby ten człowiek trwał w tej niewoli braku inicjatywy. Tylko, żeby się w pełni wyzwolił. Dlatego według mnie to nie jest zdrada, tylko brak własnej woli.

Ale jestem otwarty ma polemikę :)
783193060.jpg
Ilość wiadomości: 393
2011-08-17 10:53:38
Drogi Endriu,
zdrada moim skromnym zdaniem jest często tożsama z brakiem własnej woli.
Popatrz tylko na Panią Kluzik-Rostkowską...
N
Gość
2011-08-17 12:11:57
iedawno przeczytałem o bardzo efektownym przypadku uzdorwienia.

Do sklepu, w którym sprzedawcą był człowiek z chorymi kolanami - ograniczona możnliwość zginania, wtargnął bandzior z bronią i kazał mu uklęknąć. Napadnięty zarzekał się, że nie może. Usłyszał tylko ponawianie gróźb, że zostanie zastrzelony. I nie miał wyjścia... Zgiął kolana. Później choroba zaczęła się cofać...
EN
Gość
2011-08-17 14:36:01
"N",Podoba mi się ten przypadek.
Endriu
Gość
2011-08-17 20:29:15
Drogi Endriu,
zdrada moim skromnym zdaniem jest często tożsama z brakiem własnej woli.
Popatrz tylko na Panią Kluzik-Rostkowską...

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi z tym przykładem...

Moim zdaniem zdrada jest świadomym porzuceniem/wydaniem kogoś/czegoś (sojusznicy/ideały) na rzecz kogoś/czegoś innego.

Głupota nie jest zdradą. Głupota jest głupotą.
Jeśli ktoś nie widzi znaków, to jak miałby być im wierny?
Jakby je widzieli i wiedzieli od kogo pochodzą, ale je odrzucali to była by zdrada.

Najogólniej mówiąc moje zdanie jest takie:
Jeżeli nie ma wolności to nie ma też mowy o zdradzie.

"I dlatego Żydzi prześladowali Jezusa, że to uczynił w szabat."J5,16
Nie dlatego, że go wydał, ale dlatego, że uzdrowił w szabat. Przynajmniej tak mówi Pismo Święte.

Jakby Jezus nie chciał, żeby wiadomość się rozchodziła to by mu powiedział: "nikomu nie mów jak to się stało", albo coś w tym stylu.
W dalszej części fragmentu widać, że po tym Jezus miał świetną okazję zrobić im wykład o Ojcu, śmierci, sądzie i jeszcze kilku sprawach. I chyba nie bardzo mu to przeszkadzało.
Radosz
Gość
2012-08-25 21:35:24
Zna ktoś uzdrowienie z raka jajnika fazy 3C ? Ewentualnie analogicznej fazy raka piersi, bo ten sam gen odpowiada. (BRCA 125). Pytam, bo może za mało, albo nie tak się modliłem...
maciek
Gość
2012-08-25 21:39:57
dobry tekst
Radosz
Gość
2012-08-25 22:15:53
iedawno przeczytałem o bardzo efektownym przypadku uzdorwienia.

Do sklepu, w którym sprzedawcą był człowiek z chorymi kolanami - ograniczona możnliwość zginania, wtargnął bandzior z bronią i kazał mu uklęknąć. Napadnięty zarzekał się, że nie może. Usłyszał tylko ponawianie gróźb, że zostanie zastrzelony. I nie miał wyjścia... Zgiął kolana. Później choroba zaczęła się cofać...

A z jakimś realnym przypadkiem, osobiście miałeś do czynienia? Czy tylko czytasz? Bo wiesz, to tak jak seks z miłością i nawalanka na redtubie ;-)
mayacrow
Gość
2013-03-14 23:38:56
bardzo dziękuję za ten wspaniały tekst

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?