Komentarze Komentarze

Obama przyjeżdża, by zresetować stosunki

Autor Wiadomość
deon
Gość
2011-05-23 06:37:06
Prezydent USA Barack Obama wyrusza w niedzielę wieczorem (czasu USA) w tygodniową podróż do Europy, w czasie której zawita także do Polski. Eksperci uważają ją za krok na drodze do umocnienia sojuszy europejskich USA, osłabionych za rządów prezydenta Busha.
więcej
Ktoś tam
Gość
2011-05-23 06:37:08
Najzabawniejsza jest wypowiedź pewnego członka społeczności żydowskiej w USA propagującego wartości judaizmu w amerykańskim społeczeństwie. Powiedział on między innymi, że Izrael jest państwem demokratycznym. I co to jest zabawnego w tym stwierdzeniu? Otóż zabawne jest to, że jest ustawa Knesetu, czyli parlamnetu izraelskiego zakazująca osadnictwa na zachodnim brzegu Jordanu lub arabskiej części Jerozolimy, która jest deptana przez miejscowych rabinów przy poparciu wojska. Więc to taka białoruska demkracja. A najzabawniejsze jest to, że gdy prezydent Obama odrzucił łapówkę od członków organizacji I-Pax za zmianę stanowiska w sprawie punktu startowego negocjacji granic państwa palestyńskiego, opartych na granicach sprzed wojny siedmiodniowej z 1967 roku, to ci mu zarzucili całkowitą zmianę stanowiska i rozmycie wydźwięku pierwotnej wypowiedzi z piątku. Nic bardziej błędnego. Zimny prysznic dla Izraela dopiero jest przygotowywany, zwłaszcza, że osadnictwo na zachodnim brzegu Jordanu jest nielegalne z punktu widzenia prawa międzynarodowego i może dojść do wysiedlenia ludności żydowskiej stamtąd i przejęcia osiedli przez Palestyńczyków w zamian za utracone mienie przy wyrzucaniu ich siłą w 1949 roku z ich siedzib. Pacyfikacja godna hitlerowócw. A co Polska ma z tego? Może poprzeć uczciwie prezydenta Obamę i w drugiej kadencji mieć parę punktów jak: zniesienie wiz, czy więcej współpracy naukowo-technicznej z USA - warto.
Cyryl
Gość
2011-05-23 09:46:01
Dobrze byłoby pokazać w tych dniach transparenty za treść których teraz zamykają boiska w Polsce i ludzi. Uświadomić Mu, jaka jest cenzura, nawet internetu. Dobrze, żeby się dowiedział, że Polska dązy w kierunku Białorusi. A nawet jest już drugą Białorusią.
jer
Gość
2011-05-23 10:44:05
Dobrze byłoby pokazać w tych dniach transparenty za treść których teraz zamykają boiska w Polsce i ludzi. Uświadomić Mu, jaka jest cenzura, nawet internetu. Dobrze, żeby się dowiedział, że Polska dązy w kierunku Białorusi. A nawet jest już drugą Białorusią.
Następny inteligent byłeś na Białorusi? że masz takie porównania?
ciekawski
Gość
2011-05-23 11:07:50
 O czym można, na bazie jakich argumentów  polemizować z człowiekiem którego poziom wyznacza stwierdzenie że Polska jest drugą Białorusią!Poczynając od 1990 roku takie stwierdzenie bez wzgędu na rok którego by dotyczyło świadczyło by o zupełnym intelektualnym kretyniźmie głoszącego takie teorie

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?