Komentarze Komentarze

Nie ma ludzi przegranych

Autor Wiadomość
deon
Gość
2010-12-17 09:53:33
Jeśli uczciwie spojrzymy na nasze rodziny, bliskich i dalekich krewnych, żyjących i zmarłych, to dojdziemy do wniosku, że są one dalekie od doskonałości. W każdej rodzinie znajdzie się jakaś czarna owca - rozważanie na piątek III Tygodnia Adwentu.
więcej
faj_owa
Gość
2010-12-17 09:53:33
Ja rowniez mam taka nadzieje. Ciesze sie z tego, co Ojciec Dariusz napisal, bo dla mnie ten fragment ewangelii, rzeczywiscie byl zawsze ilekroc go sluchalam monotonny..., a teraz bede mogla na niego inaczej spojrzec. Bog zaplac.
realista
Gość
2010-12-17 10:10:58
 Bardzo niedobrze jeżeli nie pamiętamy o tym w stosunku do siebie ale jeszcze gorzej gdy nie pamiętamy otej prawdzie w stosunku do innych.
Dzięki ojcze Dariuszu mnie również pokazał ojciec ten fragment Ewangelii w jeszcze innym mądrym świetle.O tej prawdzie zdarza mi się zapominać.
ja
Gość
2010-12-17 11:33:41
No ale chwila: przecież ta krew _nie_ płynęła w żylach Jezusa. To byli przodkowie Józefa, męża Maryi. Genetycznie Jezus nie mial z nimi nic wspólnego...
Anna
Gość
2010-12-17 14:55:52
Niestety o. Dariusz nie może budzic zaufania. Dawał już tyle tego przykładów.I dlatego jego wywodów .... nie należy czytać.
Anna
Gość
2010-12-17 15:56:00
Ciekawa jestem czy Chicago wiedzą kto im głosi rekolekcje. Czy znaja komentarze na Deonie i czy wierni wiedzą o jego np. stosunku do RM i biskupów.
Chyba trzeba przesłać do Sanktuarium NSPJ te informacje co ten Deon wyprawia.
Teraz też wiem dlaczego moderacja o. Dariusz Piórkowskiego tak szybko działała. I dlaczego jest najmądrzejszy
ad
Gość
2010-12-17 15:57:42
wspaniały tekst...
bardzo dziękuję
1491403409.jpg
Ilość wiadomości: 1658
2010-12-17 16:01:35
Hmm, ciekawe rozważanie do tego fragmentu Ewangelii. Podoba mi sie płynącego z niego przesłanie. Choc powstaje we mnie niepokój, że może byc przyczynkiem do zbyt łatwego rozgrzeszania się z naszych odejść od Boga, a co gorsze do trwania w nich.
A tak na marginesie, Rut nie mieszałbym do pozostałych kobiet bo to była naprawdę bardzo szlachetna osoba. Jej ślub z Boozem odbył się jak najbardziej z wszystkimi wymogami prawa izraelskiego.
1636818622.jpg
Ilość wiadomości: 1232
2010-12-17 16:15:33
Panie Jurku,

tekst ten nie chce umniejszyć wagi naszych odejść od Boga. Kiedy Dawid zgrzeszył, każąc zabić Uriasza, prorok Natan nie potraktował tego tak jakby nic sie nie stało. Były konsekwencje, a on sam wyznał, że zgrzeszył przeciw Panu. Ale to nie przekreśliło jego chwalebnych i dobrych czynów oraz obietnic, ktore otrzymal od Boga.

lRaczej chodzi o to, że grzech i ludzkie słabości nie mogą przeszkodzić w realizacji planów Bozych. Poza tym, ci ludzie mieli różne fazy w życiu, raz lepiej, raz gorzej. Zupełnie tak jak my:) To jest spojrzenie niejako z lotu ptaka.

Tak, to prawda, Rut była szlachetną osobą, bardziej chodzi o to, że była "obca", z innego narodu. Ale włączona w plany Boże. Ma Pan rację, należałoby to wyraźniej zaznaczyć, bo to nieco inny aspekt.
1650019579.png
Ilość wiadomości: 2614
2010-12-17 16:38:30
tekst ten nie chce umniejszyć wagi naszych odejść od Boga. Kiedy Dawid zgrzeszył, każąc zabić Uriasza, prorok Natan nie potraktował tego tak jakby nic sie nie stało.

Czy Saul zgrzeszył nie wymordowawszy bydła Alameków, co rozkazał mu Pan? Czy wymordowanie dzieci i kobiet - realizacja woli Boga - było grzeszne czy nie było grzechem?
---
Owszem, niejedna pani może być dobrym administratorem, może przemawiać, ale nie może wejść w ten osobisty związek z Chrystusem-Ofiarą na Krzyżu, który dał swoje Ciało i swoją Krew (Józef Glemp, 2009)

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?