Komentarze Komentarze

Przemoc psychiczna w rodzinie

Autor Wiadomość
deon
Gość
2010-12-02 17:18:07
Agnieszka jest siedemnastoletnią dziewczyną, bardzo nieśmiałą, zamkniętą. Unika kontaktu z ludźmi, nie patrzy w oczy, jest nieufna i boi się nawiązać bliższą znajomość. Ubiera się w szarości i brązy, bo nie lubi rzucać się w oczy. Nie ma żadnych przyjaciół, kontakt utrzymuje jedynie ze starsza siostrą, która kilka lat temu wyprowadziła się z domu rodzinnego.
więcej
Alex
Gość
2010-12-02 17:18:07
Ja wolałem w dzieciństwie dostać klapsa niż być karanym milczeniem Matki.
w.
Gość
2011-01-04 13:15:31
A czy zdajecie sobie sprawę, że istnieje przemoc psychiczna "w drugą stronę"?
doświadczam jej-matka lat prawie 60- ze strony 22 latka.I nie mam do kogo się zwrócić.Wszędzie tylko o tym jak to straszni są rodzice.Może ktoś poda stronę gdzie można szukać pomocy dla rodziców.
zuzanna
Gość
2011-01-04 22:41:12
nawiazujac do komentarzu chce zwrocic uwage ze to zjawisko moze dzialac w dwie strony.mieszkamy od 5 lat z moja corka i jej mezem ktiry pochodzi z rodziny prawie patologicznej. pisze prawie bo to jest dluga historia.efektem tego jest jego despotyczny sposob postepowania wobec wszystkich ktorze nie sa mu bezwzglednie posluszni. stosuje terror psychologiczny wobec wszystkich mieszkancow.jego zona jest pod jego silnym wplywem. odreagowuje na swojej corce .napiszcie prosze gdzie moge szukac pomocy.
71832623.jpg
Ilość wiadomości: 331
2011-01-04 23:00:06
Pomoc może otrzymać Pani w naszej poradni w Gdyni pisząc na adres a poradę na stronie www.rozmawiamy.jezuici.pl/wychowanie
w.
Gość
2011-01-13 14:27:24
W Gdyni...A co z osobami ,które do Gdyni dotrzeć nie mogą? A najbliższy ośrodek jakiejkolwiek poradni mieści się kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania.
Mam wielki problem i jestem u kresu wytrzymałości psychicznej.Z dnia na dzień jestem bliższa "drugiego brzegu"jako jedynego najlepszego wyjścia, dla wszystkich i dla mojej sytuacji.
Nie umiem już sobie poradzić i chociaż modlę się , przeglądam artykuły,szukam w internecie podobnych sytuacji...to nie znajduję.
71832623.jpg
Ilość wiadomości: 331
2011-01-13 14:58:36
Do "w"
Można także użyskać pomoc w Warszawie w założonej przez jezuitów Fundacji Pomocy Psychologicznej i Duchowej INIGI: http://www.inigo.org.pl/
Jeśli Pani mieszka gdzie indziej - poradnia skieruje do najbliższego punktu pomocy lub interwencji psychologicznej.
w.
Gość
2011-01-13 15:11:41
Do "w"
Można także użyskać pomoc w Warszawie w założonej przez jezuitów Fundacji Pomocy Psychologicznej i Duchowej INIGI: http://www.inigo.org.pl/
Jeśli Pani mieszka gdzie indziej - poradnia skieruje do najbliższego punktu pomocy lub interwencji psychologicznej.

Dziękuję.Mieszkam w centrum.Najbliżej mam do Torunia ale dojazd jest nie do wykonania. Z kilku przyczyn.Dlatego szukam pomocy przez internet,ale tu chyba niczego nie znajdę.
Klara
Gość
2011-12-01 23:12:05
 Mam problem z synami,starszy niedlugo skończy 20 lat,mlodszy 18,obaj stosują przemoc psychiczną wobec mnie,nie biją ,jeszcze nie biją ale coraz częściej slyszę ze jestem nikim,ze mnie wyrzucą z domu,ze nigdy nie bylam i nie jestem ich matką,a przecież to ja ich urodzilam i wychowałam,obaj palą jakieś zioło,podejrzewam ze jest to marichuana,starszy coraz częściej sięga po alkohol,młodszy niestety też zaczyna,moja interwencja nie odnosi zadnego skutku.Przychodzą koledzy,kolezanki,zamykają się w pokoju i hulaj dusza piekła nie ma.Na nic zadają się moje tlumaczenia ,moje prosby i grozby.Dziewczyny wskakują chłopakom do łóżek nie bacząc ze za scianą jestem ja z dwiema córkami.Nie wiem co mam robić,gdzie się udać,gdzie szukać pomocy.Najchętniej zabrałabym moje córki i wyprowadzila się ,tylko ze nie mam dokąd.Nie stać mnie na wynajem mieszkania ,nie stać mnie na to zeby skończyć ze sobą,nie moglabym tego zrobić moim córkom.Nie mam już siły.Moi synowie nie biorą pod uwagę tego ze jestem osobą chorą,niepełnosprawną,ze jestem ich matką,po prostu uwazają mnie za swojego rodzaju worek treningowy na ktorym mozna się wyzyc.
Liiza
Gość
2013-08-16 22:07:09
Lektury Susan Forwad zdecydowanie nie polecam. Typowy pseudonaukowy bełkot. w dodatki, dla wierzącego niebzepieczny, ponieważ np. cały rozdziałpoświęciła autorka hasłu: "Nie musisz przebaczać". Poza tym pochwala aborcję, antykoncepcję, eutanazję etc.

Logowanie

Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?